borupet borupet komentáře u knih

Tatry z oblakov Tatry z oblakov Ladislav Janiga

Nádherná kniha, kterou mám neustále po ruce a která mi spolehlivě vždy "vyčistí hlavu". Kniha obsahuje panoramatické záběry celých Tater, s vyznačením turistických chodníků, z ptačí perspektivy. Vše je přehledné, reálné, dokonce v pěti jazycích. Pro mě je kniha úžasnou relaxací, kdy se kochám turistickými trasami, kterými jsem prošla, i kterými jsem neprošla. Opravdu skvěle udělaná kniha, klobouk dolů před panem Janigou. Je vidět, že zná Tatry naprosto dokonale a je to zkušený horal.

21.10.2019 5 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Další příjemná kniha od české autorky, dobře se čte, nechybí napětí, líbila se mi.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Odpočinková kniha, poměrně čtivá, ale nedosahuje hodnot Hany. Za přečtení však stojí.

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Čtvrtý díl a opět velmi čtivý a napínavý. Částečně noví vyšetřovatelé, jejichž osobní život skrývá zápletku. Zajímavý vývoj příběhu a překvapivé rozuzlení. Zdařilá série, jsem zvědavá na další díl.

02.08.2023 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Zajímavý příběh, více dějových linií, hodně postav. Příběh sám o sobě byl dobře vymyšlený, bylo potřeba trochu větší soustředění, aby se čtenář neztratil. Líbí se mi i střípky ze soukromého života vyšetřovatelů. První díl Nechtění byl asi povedenější, ale mně se líbil i tento.

08.07.2023 4 z 5

333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska 333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska Jiří Štekl

Přestože primárně pro cyklisty, super knížka o mých oblíbených rozhlednách. Informace o dostupnosti, otevírací době a úžasné kresby jednotlivých rozhleden.

16.05.2023 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Otřesný příběh plný bezmoci a zoufalství, který ve mně vyvolával úzkost. Ale zároveň úlevu, že žiju naštěstí jinde a jinak. Ráda teď sáhnu po čemkoliv jiném.....

30.12.2022 4 z 5

Majáky Majáky Annamaria Lilla Mariotti

Opravdu povedená publikace o nejhezčích majácích světa. Kromě zajímavých informací obsahuje nádherné fotografie. Pro toho, koho fascinují majáky (jako mě).

13.11.2022 5 z 5

Mikulášovy sebrané spisy Mikulášovy sebrané spisy René Goscinny

Moje nejoblíbenější příběhy z dětství, které teď čteme znovu a znovu se synem a pokaždé se u toho báječně zasmějeme.

17.05.2021 5 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Eduard Martin (p)

Úžasná knížečka, navrhuji jako povinnou četbu pro každého! Pohladí, uklidní, člověk si uvědomí, že by se měl zastavit a vystoupit z každodenního kolotoče starostí a začít se věnovat svým blízkým, rodině, přátelům, ... Tak malá knížečka a tolik pozitivního v ní, velké díky autorovi!!!

10.12.2019 5 z 5

Julie v červnu, Romeo na konci listopadu Julie v červnu, Romeo na konci listopadu Oliver Burian

Velice zvláštní kniha, probíhající ve dvou časových rovinách, to se mi moc líbilo, také blízká budoucnost jedné z časových rovin byla zajímavá a tak trochu odlehčovala napínavý děj. Přečetla jsem ji vcelku rychle, nemohla jsem se od ní odtrhnout, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Co se mi nelíbilo a kazilo dojem - příliš mnoho vulgarit (? zbytečně), v jedné chvíli až příliš neskutečná zamilovanost párů v obou časových rovinách (až mi to lezlo na nervy) a pak mě zklamal konec, Romeova smrt nakonec nebyla vyústěním jeho nemoci.... nevím, představovala jsem si konec prostě jinak. Ale doporučuji k přečtení, není to vůbec špatné.

26.11.2019 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Vcelku příjemná česká detektivka, pěkně se čte, určitě zkusím další od pro mě neznámé autorky.

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Moc pěkně napsaný román, nicméně ne zábavný, tématika postiženého dítěte, zda ho přijmout, jak ho přijmout, mě přitahovala a ráda jsem se k ní každý večer vracela. Trochu mi vadila francouzská slova bez překladu. Ale celkově super, pro toho, kdo čte rád psychologické úvahy (manžel versus dítě).

20.10.2019 4 z 5