borupet borupet komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Čtivý a zajímavý příběh z horského prostředí, třetí detektivka od této autorky, nezklamala.

25.09.2020 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Další díl z "dokonalé série", i když tento byl malinko slabší. Dvě dějové linky, jak je zvykem a větší prostor byl věnován vztahu mezi Lucem a Avou. Už už to vypadalo, ale Ava jako obvykle všechno moc hrotí...

21.04.2024 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Od dokonalé série se nemůžu odtrhnout. Sympatičtí vyšetřovatelé a fantastické zápletky. Jdu na další díl.

07.04.2024 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

I tento díl mi přišel, narozdíl od komentářů pode mnou, stejně dobrý jako první dva. Opět dvě dějové linky a opět fantasticky propracovaná zápletka. Vrah se dal odhadnout poměrně brzy, ale ani trochu to neubralo na napětí. Za mě super a těším se na další díl.

20.03.2024 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak tohle byla jízda! Sérii mám doma už dlouho, ale teprve teď na ni přišla řada. První díl se mi moc líbil, nemohla jsem se odtrhnout. Dvě vyšetřovací linie, sympatičtí inspektoři. Vrahovo myšlení i počínání mi přišlo uvěřitelné. Jdu na další díl.

14.02.2024 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Výborná detektivka z českého prostředí, stejně jako předchozí Znič to jméno. Střídání dvou vypravěček se skvěle doplňovalo. Skutečnost, že se poměrně brzy dala odhalit hlavní zápletka, vůbec nic neubírala na umění autorky držet čtenáře v napětí až do konce. Výborné, uvěřitelné. Těším se na další autorčinu knihu.

20.11.2023 5 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Neuvěřitelně propracovaný nejen tento šestý díl série, ale všechny díly s Fredrikou a Alexem. V tomto posledním se autorce podařilo propojit několik zápletek z předchozích dílů dohromady. Tuto sérii se opravdu vyplatí číst od začátku, soukromému životu vyšetřovatelů je zde věnována velká pozornost. Autorka avízovala konec, ale třeba se ještě dočkáme pokračování. Za mě jedna z nejlepších detektivních sérií co jsem kdy četla.

30.08.2023 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

První knížka od pro mě nové autorky. Zajímavý příběh se střídáním dvou časových linií. Dobře se čte, nechybí napětí a rozluštění záhady z minulosti. Některé postavy jsou méně sympatické, nejvíce protivná a neskutečně sobecká mi připadala Ludmila, její chování jsem vůbec nepochopila. Určitě si ještě něco od autorky přečtu.

27.02.2023 4 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Vynikající. Navíc z českého prostředí, třešnička na dortu :-)
Opravdu skvěle napsaný thriller, má spád a autorka nás udržuje v napětí až do konce. Trochu jsem že začátku měla problém s přezdívkami, přesto to hodnotím jako výborný nápad. Dobře vykreslená psychologie postav, všechno do sebe zapadne. Skutečně neobyčejná kniha.

11.02.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

První kniha ze série a jsem nadšená. Napínavé, čtivé, dvě dějové linie. Rozuzlení překvapivé. Těším se na další díly.

27.07.2022 5 z 5

Samotný příběh a hlavní dějová linka zajímavá. Ale zpracování velice zvláštní, jakoby odbyté, jednoduché věty, slova, úvahy, strohé popisy. Nepropracované, nerozvedené, jakoby autorka chtěla knihu rychle mít napsanou. Prostě žádný literární zážitek. Zklamání.

07.04.2022 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Smutný příběh s dobrým koncem. Prolínání dvou dějových linek, originálně promyšlená zápletka, v níž dopis hraje hlavní roli. Život dvou žen, jedna naivní, zmanipulovaná násilnickým manželem - tyranem, druhá doplatila na manýry tehdejší doby - dcera, která udělala rodině "ostudu", musí být "odejita".... "V tragédii jedné ženy se skrývá naděje druhé..."

09.01.2022 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tohle je zatím nejslabší příběh oddělení Q. Vůbec jsem se nemohla začíst, rozvleklé, jakoby natahované, neustálé Marcovy útěky, stále se nešlo dobrat konce. Námět dobrý, zápletka taky, ale celkově mě to nějak nenadchlo. Předchozí díly byly mnohem lepší. Doufám, že další bude zase jeden z těch lepších.

16.05.2021 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Velmi zdařilé pokračování, nenásilné. Oba díly se moc pěkně čtou. Je mi líto, že už je konec...

23.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pěkné, čtivé, moje čtvrtá kniha od autorky. Opět hvězda dolů za rozvleklý začátek, ze začátku se vždycky nemůžu začíst, ale pak to dostane spád a je těžké se odtrhnout.

29.09.2020 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Velmi příjemné čtení, pěkně napsané, poutavý děj, ale jakoby tomu "něco" chybělo, co ale nedokážu přesně popsat. Ale určitě stojí za přečtení.

16.07.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborně napsaná kniha, bavila mě, až mi bylo líto, že neměla víc stránek....

09.05.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět dokonalé. Čtvrtá kniha a zase lepší, než ta předchozí. Prostě ji musíte číst, nedá se odložit, nedá se na ni nemyslet. Série s komisařem Joonou Linnou mě opravdu pohltila. Jeho soukromý život se s různou intenzitou prolíná všemi díly (alespoň doposud), takže je to tak trochu na pokračování.....

15.03.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dokonalé. Třetí kniha a je to čím dál lepší, musím číst hned další. Postupně rozehrané dějové linie několika spolu zdánlivě nesouvisejících postav do sebe na konci zapadnou jako dílky puzzle. Tušila jsem, že rozuzlení bude patrně jiné, než k čemu to od začátku směřovalo, ale konec mě překvapil. A jako třešnička na dortu něco z minulosti komisaře Joony Linny, záhadně naznačované v minulých dílech. Super.

06.03.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jedna z nejlepších knížek, co jsem v poslední době četla. Čtivé a napínavé od začátku do konce. Mám koupeno prvních šest dílů, hned začnu číst druhý. Za mě určitě top.

18.02.2020 5 z 5