boruf Online boruf komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak to byla jízda. Zatím asi nejlepší díl. Mělo to děj, spád i napětí. Rozdělení na tři "samostatné" linky bylo super. Dodalo to příběhu tu správnou šťávu. Nemohl jsem se od toho odtrhnout.

01.08.2021 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha mě hned na začátku chytla a až do konce mě nepustila. Tento typ vyprávění, záhady a jejich rozplétání mě opravdu baví.

29.12.2021 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Fantasy ságy patří k mému nejoblíbenějšímu čtení. Na měsíc, dva, nebo klidně i déle se prostě nechat vtáhnout do úplně jiného světa a nechat se jím unášet.
Mezi ty které jsem četl a jsou mými oblíbenými patří Svět řeky od P.J.Farmera (4 knihy), Trhlinové války od R.E.Feista (38 knih), DUNA od Franka a později i Briana Herbertových (22 knih) a samozřejmě Pán prstenů a Hobit od J.R.R.Tolkiena.
Každá z těchto ság je něčím zvláštní a výjimečná. A podle prvního dílu má dobře nakročeno i Píseň ledu a ohně. Jen co to dopíšu, hned se pustím do druhého dílu ságy.

29.11.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Přečteno už podruhé. Chtěl jsem si připomenout, než se pustím do dalších Brownových knih s Langdonem.
I napodruhé mě kniha bavila a nepustila dokud jsem ji nepřečetl.

04.01.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Skvělé počteníčko. Prakticky na jeden zátah. Vůbec jsem se od toho nemohl odtrhnout.

14.08.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Opravdu, ale opravdu skvělé počtení. Konečně po dlouhé době mohu dát 5*. Knihy Stephena Kinga jsou na mém seznamu oblíbených knih velmi vysoko.

24.04.2022 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Je zřejmé, kde autorka čerpala inspiraci, ale abych pravdu řekl, vůbec mi to nevadilo.
Naopak, kniha je skvěle napsaná, opravdu mě velmi bavila a přečetl jsem ji takřka jedním dechem.

27.10.2021 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Co k tomu říct? Tato kniha patří k těm knihám, od kterých jsem se nedokázal odtrhnout, dokud jsem je celé nepřečetl. Začal jsem ráno a před večeří bylo hotovo. Finále bylo skvělé. Kim mě baví čím dál tím víc.

23.07.2021 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Normálně Bryndzu slupnu za jeden den, ale s touto knihou jsem se trápil. Ne a ne se do toho dostat. Nakonec jsem to tak nějak za 4 dny přelouskal.
Nejslabší kniha co jsem od něj četl (četl jsem všechny). Dějově slabé, příběhově nepřesvědčivé, v postavách a jejich jménech jsem se často ztrácel, motivace vraha lehce naznačena, ale jestli tohle měl být ten důvod proč. Slabota, nuda, šeď. Trocha akce přišla tak 40 stran před koncem, do té doby samá vata. Snad bude příští kniha lepší. Osobně mě mnohem víc bavila série s Erikou Foster.

29.03.2022 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Rozjezd byl tentokrát trochu pomalejší a trvalo mi než jsem se do příběhu ponořil. Nakonec jsem ale spokojen. Opět jsme se potkali s Alex, která tentokrát nebyla hlavní postavou, ale myslím že to příběhu naopak pomohlo. Těším se na další vývoj.

31.07.2021 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Původně jsem se do této knihy ani nechtěl pouštět, ale jsem rád, že jsem to nakonec udělal a začal číst.
Po přečtení pár stránek mě příběh chytil a postupně mě tak vtáhl do děje, že jsem nemohl přestat číst, dokud jsem knihu nedočetl až do konce.
Skvěle napsané. Jistě, pár chybiček by se našlo, ale je to prostě tak skvěle napsané, že jsem doslova hltal stránku za stránkou, jen abych se dozvěděl co bude dál.

30.10.2021 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Dobře napsané, čtivé, prostě se nedalo přestat číst.

20.10.2022 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak jako předchozí Brownovi knihy o profesoru Langdonovi, mě i tato velmi rychle vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky.

19.02.2022 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kam na to ten chlap chodí? Prostě a jednoduše, bavilo mě to!!!

11.01.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nemá Stephen King nový pseudonym??? Ne vážně, nechtěl jsem a nebudu srovnávat. Příběh má zvláštní atmosféru a zajímavý styl vyprávění. Je to dobré, opravdu dobré a bavilo mě to.

29.08.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Skvělá kniha. Styl psaní naprosto perfektní. Nemohl jsem se od ní odtrhnout.
Musím to nechat sednout .........

29.10.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Skvělá kniha. Hrozně moc mě bavil způsob vyprávění, konkrétně jakoby nahodilé dávkování jednotlivých zdánlivě spolu nesouvisejících příběhů, které do sebe postupně začaly zapadat, až vytvořily celý obraz. Přečteno ani ne za den. Už dlouho se mi nestalo, abych tak strašně těžce nesl, když mě někdo od čtení vyrušil. Moc se těším na autorčinu další knihu.

28.10.2021 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Byl to můj první Minier a pravděpodobně na dlouhou dobu asi taky poslední.
Rozvleklé, místy až příliš popisné. Nápad dobrý, ale příběh pokulhává.
Vůbec by nevadilo, kdyby měla kniha míň stran.
Knihu jsem dočetl, ale musel jsem se do toho docela nutit.
Díky této knize jsem si musel dát od čtení trochu pauzu, i toto hodnocení píšu až tři týdny po jejím dočtení.

25.10.2021 2 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Příjemné, pohodové čtení.

23.08.2021 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tento díl se mi bohužel tolik nelíbil. Dějové linky mi přišly slabé, místy až moc přitažené za vlasy a ten závěr mě vyloženě zklamal. Není holt každý den posvícení. Už mám přečtený i další díl (Skryté karty) a na tom jsem si spravil chuť.

14.08.2021 3 z 5