Borek9 Borek9 komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Na jednu hvězdičku, odpad, to není. Vydržel jsem do třetí kapitoly, kdy bába řídí koleny auto s pi... na kapotě a volantu (Renault) bez papírů s vnučkou uvnitř....Snad se aspoň další knihy přiblíží prvotině Muž jménem Ove, jinak nevím...Posloucháno jako audiokniha, chvála za přednes paní Valerii Zawadské.

25.01.2019 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Perfektní. není co dodat.
Možná je zde i návod pro křiklouny, co odmítají všechny cizince a zároveň pro cizince, kteří chtějí v zemi žít.
Slušné, kteří jsou přínosem pro společnost, naučí se řeč, přijmou zásady společnosti, ty přijmout. Zbytek hajdy domů.
Rovněž kritika odosobnění sociálního byrokratického aparátu je na místě.

25.01.2019 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Téměř dokonalé dílo. Děkuji JF :-)

22.01.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Dobrý popis světa alkoholiků s dopadem na své okolí, psaný vlastními zkušenostmi. Pro alkáče výzva po shlédnutí vzít manuál Nešpora a začít démona řešit. Pro okolí poslední výzva alkáčovi, aby s tím do nějakého data něco udělal. Pokud s tím nic neudělá, odejít, vyhodit ho ze zaměstnání, vyloučit z okruhu rodiny, přátel....Dobrá kniha i film

22.01.2019 2 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Ke knihám JF jsem se dostal na základě kladné recenze filmu Úsměvy smutných mužů. Začal jsem od Prsatý muž a zloděj příběhů, dobrý. Mluviti pravdu vynikající.Ale tuto knihu jsem přelistoval a četl jen některé kapitoly. Je nějaká nekonzistentní jako asi byl autor v té době. Opíjet se s vlastní dcerou, která chlast nesnáší? Odejít dobrovolně na měsíce od manželky s malým dítětem? Plakat nad ztrátou cizích kultur? Přece je tam nikdo nevraždí jako kdysi. A úplatkářství je projevem civilizace. Pronásžel. Tak proč nad tím lamentovat Je to tisíce kilometrů od nás? Snad ještě najde JF sílu a námět na obdobu Mluviti pravdu, jeho vrcholné dílo.

22.01.2019 1 z 5