BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Příběhy s Hlídkou prostě nemají chybu. Válka, politika, Krásná Běta, Klačská poušť a uprostřed toho Elánius a ostatní členové hlídky, úžasná kombinace.

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nestačí mi hvězdičky. Takhle Pratchettovka by si zasložila mnohem víc než těch pět. Pro mě jedna z nejlepších ze Zeměplochy. Od začátku do konce jsem se smála, bavila, hltala stránku po stránce. Bábi, Stařenka a Magráta (a Silver taky, ať ho chudáka neošidím, protože se taky blísknul) jsou prostě dokonale nedokonalé trio :D. Některé hlášky byly opravdu k nezaplacení a parodie na Popelku a Šťastné konce taky. Vřele doporučuji.

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Naprosto úžasně sepsaný příběh. Jenny je vážně úžasná a když k tomu přidá, v jak mladičkém věku tahle kniha vznikla, neskutečné. Příběh měl obrovskou hloubku, celý svět lidí a elfů a draků byl krásně vymyšlený. Líbilo se mi, že pro jednou to nebyl čistý happy end, všechno to o vizích a o tom který národ nakonec zanikne. Obávala jsem se moc velkého happy endu, ale nestalo se tak. Skončilo to přesně tak, jak jsem doufala a jak to mělo být. A velice se mi líbili všechny čtyři hlavní postavy a jejich příběh a jak se nakonec zajímavě zapletly. Na knížkách této autorky se mi líbí, že nikdy nevíte, co u které postavy čekat, najednou se vše může obratit a z někoho, koho jste měli rádi, se stane nepřítel a vy ho začnete upřímně nenávidět. Ale všechno má svůj důvod. Nejenže je výborná zápletka ale i z psychologického hlediska postav se mi zdá, že se to zde opravdu povedlo. Pět hvědiček!

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Kdyby tak takovýhle cirkus skutečně existoval, já, která jsem v dětství miliónkrát prolezla každý cirkus co v ČR byl, bych byla asi nejšťastnější člověk na světě. Ale i v téhle knižní podobě mě naprosto očaroval, moc se mi líbili ty vsuvky z přítomnosti, jak nás čtenáře autorka provádí cirkusem, jako kdybychom tam opravdu byli. Postavy a příběh jako takový byli velice zajímavý a poutavý, mystičtí, tajemní, prostě okouzlující, ale přece jen mi tam něco chybělo. Měla jsem pocit, jak kdyby mi pořád něco utíkalo mezi prsty, nebo spíš mezi řádky. Možná trochu víc detailů by nebylo na škodu. A to skákání z roku do roku mi tam taky dělalo trochu neplechu, ale k posledním dvou částem se to opravdu hodilo, protože to tak úžasně gradovalo, že se nedalo přestat číst, prostě jsem se nemohla dočkat, kdy se konečně ty dvě obdbobí spojí v jedno a jak to dopadne. Takže výsledná 4 hvězdičky a určitě doporučuju každému kdo miluje cirkus, noc a kouzla.

11.06.2013 4 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Knížka mého dětství.

11.06.2013 5 z 5

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Tomu se říká ujetý nápad. Vyrazit stopovat po Irsku s ledničkou. Však proč ne? :D Občas je zdravé stát se na chvílí bláznem a nestarat se, co si lidi pomyslí, prostě se něčemu odevzdat a dotáhnout to do konce, ať se děje, co se děje. Bezvadný výlet po Irsku. Knížka se čte moc dobře, smějete se u ní nahlas. "Víra v ledničku" je super věc. :D Občas bysme takovéhle střelené nápady měli podnikat všichni. Nikdy nevíte, co vám to může přinést.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Tohle je prostě parádní série. Nejen že je opravdu chytlavá a plná bezvadných hlášek, ale napínavá, nečekaná. Tenhle druhý díl nezklamal. Opět jsem se začetla a během pár hodin jsem ho měla přečtený. Tak jsem do něj byla ponořená, že jsem se nestačila divit, že už jsem na poslední straně. A dál bude jako co? Ještě, že mám po ruce hned třetí díl. Nemůžu se dočkat, jak to bude pokračovat. Až je mi líto, že to vždycky přečtu tak rychle. Tyhle knížky se Sophie Mercerovou jsou prostě bezvadný.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zajímavý příběh o postapokalyptickém životě v metru. Prvních 25 str. jsem moc nadšená nebyla, musela jsem se prokousat tou politickou situací v metru ale potom, když konečně začal Arťomův příběh kniha nabrala na spádu a akci. Hltala jsem stránku po stránce. Občas mě sice unavovali ty sektařské proslovy a dělalo mi potíž si ty podzemní stanice a život na nich představit, ale jinak strach z tunelů a všechny ty podivné věci, příšery a i nový život na povrchu, to se mi moc líbilo.

08.06.2013 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Já snad začnu mít ráda hřbitovi. Gaiman opět nezklamal a myslím, že se tahle kniha přesunula na první místo v mém Gaimanovském žebříčku, čímž srazila Nikdykde na druhé místo. Kniha se mi moc líbila, příběh byl moc zajímavý a poutavý, člověk by neřekl, že hřbitov může působit tak sympaticky jako tento v knize, Nik byl bezvadný, Silas taky a všichni ti úžasní zajímavý duchové a ostatní postavy. Nedalo se od čtení odtrhnout. Klidně bych brala o pár kapitol víc.

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Tak další knížka od Neila Gaimana přečtená a opět nezklamal. Moc se líbíl příběh okolo Anansiho, to jací byli Charlie a Spider dvojka. I Floridské babičky byly bezvadné. A prostě vše co se tam událo se mi moc líbilo a moc jsem se bavila.

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

První půlka knihy se mi líbila a četla se dobře, Atréjovo pátrání bylo hezké, ale nevím proč, ale v momentě, kdy začal Bastienův příběh mě to přestalo bavit a hrozně těžko se mi to četlo. Tak tak jsem to dočetla.

08.06.2013 3 z 5

Železný strom Železný strom Tony DiTerlizzi

Teda rozumět těm šišlavým trpaslíkům to bylo něco :D Ale jinak opět povedený příběh. A opět škoda, že je to vždy tak krátké.

08.06.2013 4 z 5

Rembrandtovo tajemství Rembrandtovo tajemství Alex Connor

Výborná knížka. Velice dobře se četla, nebyla ani zbytečně dlouhá. Zajímavé postavy, dobře propracované. Líbili se mi ty jejich vzpomínky občas na dětství a vůbec to jak se tam prolínala ta jejich minulost, proč jsou dnes takový jací jsou. Do toho celé proloženo těmi dopisy, o které tam celou dobu jde. Opravu zajímavý příběh, velmi dobře vymyšlený, napínavý.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Zase jednou mě Paolo Coelho naprosto dostal. Knížku jsem zhltala za den a půl. Úžasný příběh. Úžasné myšlenky a tak pravdivé. Znova jsem se přesvědčila, že by člověk neměl tak brát zřetel na to co si ostatní o něm myslí a žít každý den jako poslední. Konec konců kdo je vlastně normální a kdo je ten blázen? A vůbec existuje normálnost a bláznivost? Kdo ví...

Brida Brida Paulo Coelho

Brida byla moje první schůzka s panem Coelhem a od toho momentu na něj nedám dopustit. Pamatuju si, že jsem knihu hltala stránku za stránkou, nemohla jsem se odtrhnout a když jsem dočetla, bože jak mě ta kniha chyběla.

Buddha: Příběh osvícení Buddha: Příběh osvícení Deepak Chopra

Příběh je naprosto nádherně sepsán. Kniha mě uchvátila a po jejím přečtení mám ještě větší chuť prohloubit svoje znalosti ohledně buddhismu a pokusit se o meditaci.

07.06.2013 5 z 5

Nádherná knížka, nasmála jsem, zamyslela se i dojala ... A povídka s ponožkami prostě neměla chybu :D

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Moje první knížka od Fulghuma. Krásně mě překvapila. Po mém posledním pokusu číst sbírky úvah jsem se dost bála se do toho žánru opět pustit, protože jsem danou knížku nebyla stavu přelouskat. Můj mozek si až moc zvykl na příběh s dějem, kde se může hlavně využívat fantazie. Ale Fulghum mě pohltil od první úvahy. Je to pohodlné čtení, každodenní záležitosti podány úžasným jednoduchým stylem, který je člověku blízký. Během čtení jsem se nasmála až k slzám, po chvílím jsem se pozastavila a zamyslela se, objevila nové postřehy ohledně života a myšlení, častokrát jsem se prostě usmívala a přikyvovala a naprosto souhlasila. Kniha si plným právem zaslouží plný počet hvězdiček. Už se moc těším, až půjdu do knihovny a půjčím si něco dalšího od tohoto spisovatele, jsem i ve velkém pokušení si knížky jít zakoupit. Určitě stojí za to je mít po ruce.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tak se mu to zase povedlo. Zase mě naprost dostal a pohltil příběhem. Měla jsem podobné nadšení jako u Andělé a démoni, prostě hltat stránku za stránkou a když náhodou jsem musela na chvíli přestat ( to se jak naschvál vždycky stalo v těch nejnapínavějších momentech ) tak jsem byla značně na nervy :D Jo Dan Brown to prostě umí.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Výborná kniha. Nejdřív jsem měla dilema jak ji ohodnotit, pořád jsem ji srovnávala s Andělé a démoni, které bylo akčnější. Ale nakonec jsem se radši odprostila od srovnávání a vzešlo z toho pět hvězdiček. Kniha je sice méně akční, ale za to nabytá spoustou zajímavých tajemných teorií, je tam mnohem víc dějin, víc zjišťování, celá ta záhada mi přišla komplikovanější a snad i zajímavější. Líbilo se mi, že to celé bylo jak honba za pokladem. Všechny ty vodítka, kryptexi, všechno propojené všemožnými způsoby, i to, že nešlo jen o znalosti dějin, symbolů ale že k tomu svým osobním dílem přispěla Sophie. A moc se mi líbilo, kde to vlastně skončilo.