BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasný příběh. Jen to mohlo být trochu detailnější. O 100 stránek víc a je to paráda. Co se týče těch myšlenek a jak lidstvo přijalo tu katastrofu, vážně mi naskakovala husí kůže při představě, že by se něco takového skutečně událo a jak bychom reagovali, jaké by to bylo. Autor mi o tom udělal dost slušnou představu ale. Brrrr...

26.10.2013 4 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Naprosto úžasný příběh. Jsem moc ráda, že mám knihu vlastní doma, určitě se k ní vrátím. A rozhodně seženu i ostatní knihy od autorky. Bylo to nadhérné, zajímavé čtení. Ogeho příběh je fascinující.

22.08.2013 5 z 5

Tak tomu se aspoň říká příběh. Naprosto úžasná kniha. Alana jsem si úplně zamilovala, snad ani není možný, co všechno vykonal :D a moc se mi líbil styl jakým byla kniha psaná, přípomínalo mi to T.Pratchetta a toho já mám moc ráda. Tohle si určitě přečtu ještě hodněkrát, škoda, že to není delší, brala bych klidně dalších 200 stran.

11.08.2013 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Moje první Agatha a rozhodně ne poslední. Já snad těm detektivkám příjdu na chuť. Hrozně mě to bavilo a jen těžko jsem knihu odkládala. Už jsem se nemohla dočkat, kdo bude ten vrah.

05.08.2013 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Tuhle knížku si budu muset přečíst jednou ještě znovu, za jiné životní situace, řekla bych, že na ni, co se týče toho problému manželství ještě nemám zkušenosti, abych to do hloubky pochopila, ale zas mi to může posloužit k tomu, jak to jednou nedělat. Kniha pro mě začala být zajímavější, až nastoupil na scénu Michail a jeho příběh a pak když hlavní vyprávěč se začal konečně měnit. To to na mě zase začalo dýchat správně Coelhovsky, ta první půlka mě moc nebrala.

04.08.2013 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Opět prostě paráda. Mikuláš byl bezvadnej a Otto s tím ikonografem no to bylo něco :D

23.07.2013 5 z 5

Děti stepi Děti stepi Hanna Schott

Škoda, že nebyla kniha o něco delší. Těch příběhů bych uvítala víc. Ale tak i to, co tam bylo, mě hodně zaujalo. Afrika je prostě fascinující, ale na druhou stranu opravdu hodně drsná. Hlavní příběh toho děvčátka, co uteklo s kamarádkou, ten mě dostal asi nejvíc. A líbilo se mi, že se na to všechno pohlíželo s přemýšlením, o tom, jak moc vlastně misionáři pomáhají nebo napomáhájí africe. Pořád jsem s tím měla trochu problém, že proč pořád vnucovat afričanům evangelium a tak, ale ta předposlední kapitola mi pár věcí osvětlila.

17.07.2013 5 z 5

Čtyři vznešené pravdy Čtyři vznešené pravdy Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Je to opravdu maličká knížka, ale přitom je tak plná. Myslím, že rozhodně nestačí jedno přečtení, aby člověk pochopil vše, co v ní je. Musí se o tom hodně přemýšlet, vracet se, ale stojí za to. Až je mi líto, že jí mám jen půjčenou, nejspíš si seženu vlastní, rozhodně bych se k ní chtěla vracet.

16.06.2013 4 z 5

Dobrá, Jeevesi Dobrá, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

P.G. je prostě mistr slova a humoru. Nikdy by mě nenapadlo, že mě takhle bude bavit humoristický román, kde vlastně jde jen o to jak usmířit pár lidí. Asi mě zatím bavil nejvíc a nejvíc jsem se nasmála, Bertieho popisy prostě vždycky stojí za to. A Jeeves to prostě zas bezvadně zachránil.

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Moc pěkná fantasy knížka. Je zábavná, napínavá i tajemná. Postavy jsou dobře nápsané, oblíbila jsem si všechny. Těším se na další díl.

16.06.2013 4 z 5

Do středu země Do středu země Jules Verne

Nádherný, napínavý příběh. Zhltala jsem ho velice rychle. Jen kdyby tam bylo míň těch geologických vyprávění, žula tam, slída tam, čtvrtohory tam a tak podobně. Stejně jsem tomu nerozuměla, takže tyhle části jsem přeskakovala, ale jinak samotný děj, hlavní postavy, všechno bylo užasné. Mám ráda takovéhle výpravy, cesty do neznáma. Člověk neví kde přijde, kde vyjde, na co narazí, co uvidí...

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Výborná kniha..na začátku mi chvíli trvalo si zvyknout, že autorka nepoužívá uvozovky, ale nakonec mi to vůbec nevadilo a fakt jsem se pobavila.

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Další kouzelný příběh o Septimusovi. Moc se mi líbil. Zaslouží si 5 hvězdiček. Je to celé psáno s takovým krásným nádechem pohádky, ale přitom tím nepohrdně ani dospělý člověk. Prostě nádhera. Kouzla, draci, duchové, temné síly...

16.06.2013 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Tento díl mi přišel trochu slabší oproti předešlým. Příběhy byli sice zajímavé a některé dosti nechutné, aspoň na moje poměry, ale tak celkově nějak to bylo slabší, něco mi tam chybělo a ten hlavní příběh a jeho rozuzlení taky nic moc, až moc předvídatelný a jednoduchý.

12.06.2013 4 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Co na to říct? Čarodějky... víc není potřeba :D . Opět nezklamaly, opět jsem se klátila smíchy a nestačila žasnout.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Mrakoplaš! Prostě Mrakoplaš! :D Nic víc není třeba dodávat. Pět hvězdiček, to nejde jinak.

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Co víc si přát? Smrť a mágové v jednom příběhu, do toho Zuzanka, která byla opravdu sympatická a zábavná, ukecený havran, krysí smrť, Albert.... Jedna postava lepší jak druhá, do toho další bezva příběh, tentokrát o hudbě. Pro mě jedna z nejlepších zeměploch, co jsem zatím četla.

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Další parádní příběh. Noční hlídka je prostě skvělá skvadra :D a přidejte k tomu trapaslíka, trolla a vlkodlaka, do toho si tam brble pod nosem Gaspoda a máte zaručený recept na dokonalou srandu.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Asi mě nikdy nepřestane fascinovat, jak se Mrakoplaš vždycky někam nachomýtne, aniž by o to absolutně stál, za následek to má procestování minimálně půlku zeměplochy, k tomu pár dimenzí navrch, pozná groteskní individua a nakonec naprosto neuvěřitelným způsobem zachrání celou situaci, ponožka mě dostala :D....hlvně utíkat,utíkat, utíkat :D ... Další bezvadná zeměplocha.

12.06.2013 4 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

S mrtvýma je prostě sranda :D a pokud o nich píše Pratchett tak tuplem. Příběh se mi moc líbil, byla to zábava a zároveň i hodně zajímavých zamyšlení nad životem a smrtí. V jednom momentě mě i dojal.