Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

(SPOILER) Další díl z hor a mě snad bavil ze všech tří nejvíce.

Noah, miluju to jméno, chce být astronaut, miluje hvězdy a vyčítá si, že za autonehodu jeho bývalé přítelkyně Anny může on. Náhodou potkává Elaru, která do Green Valley utíká, protože se pohádala s matkou, která si přeje aby nastoupila na lékařskou fakultu. ‍️ Elara chce být učitelkou. ‍ Elara si musí odpracovat opravu auta na benzínce u autoopravny, kde Noah pracuje. Jiskra dala jisku a.... no prostě to z té knížky úplně cítíte, jak by Noah hrozně Elaru chtěl, ale něco vzadu v hlavě mu říká NE. ‍️ Sem tam se i objeví postavy z předchozích knih. Příběh se mi moc líbil - hlavně kapitolky s koupáním u vodopádu , přespávání ve stanu ️ (ehm... kdo četl, tak ví.) Pak jsem byla chvilku na Noaha naštvaná , když to s Elarou jen tak ukončil. Zachoval se jako blbeček. Pak přišla hezká kapitolka z nemocnice a samozřejmě předvídatelný romantický konec, kdy si vlastně Noah uvědomil, že bez Elary být nemůže. A čtenář se uculuje a všechno špatný je zapomenuto.

INSTAGRAM: books_by_dee

28.10.2022 4 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Vždycky jsem říkala, že mafiáni nejsou nic pro mě. Poslední dobou (po přečtení sérií od Meghan Marchové) měním svůj názor a říkám, že mafiány miluju a vyhledávám Jestli jsem v prvním díle téhle série tvrdila, že Callum Griffin je alfa samec s velkým tak A, tak nevím, jak bych nazvala Mikolaje, protože panebože – on by mohl být v encyklopediích vedle slova alfa samec na obrázku.

A Nessa, já bývalá tanečnice , tak to bylo jasné, že si k ní utvořím speciální pouto.

A jejich lovestory s inspirací v pohádce Kráska a zvíře – naprostá dokonalost!

Za mě měla knížka asi všechno, co má správná mafiánská romance mít, a že jí to drama a napětí nechybělo.

První díl byl skvělý, ale tak nějak mi až moc připomínal Lapeni (četla jsem je po sobě), za to tenhle díl mě opravdu sedl a příběh se mi moc líbil. Chemie mezi hrdiny byla snad od prvního setkání.

Tu půl hvězdičku jsem sundala za to, že mě některé věci přišly až moc velká klišé, chtěla jsem to asi víc dark a ten konce mě přišel uspěchaný.

Rozhodně však sérii doporučuji.

22.03.2024 4 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

IG: books_by_dee

Po přečtení Mount Trilogy od autorky jsem prostě nemohla přestat a ihned jsem sáhla po její další sérii Savage Trilogy, která lehce navazuje na sérii Mount, ale není nutné ji přečíst jako první. Je však nutné tuhle sérii číst postupně a pokud nesnášíte cliffhangery, tak její díly číst ihned za sebou. Tak jsou to knihy, takové jednohubky s pár stránkami, takže jsem měla za dva dny přečtené všechny tři díly.

Bratr hlavní hrdinky Temperence je na černé listině s úkolem pro jednoho zabijáka – zabít! Zapletl se totiž s nesprávnými lidmi. Jenže tenhle vrahoun je také najat druhou stranou, aby Temperence chránil. Ta se pro něj stává naprostou posedlostí.

Savage je trošku mírnější verze Mounta, ale zamilovala jsem se stejně. Prostě to ani nešlo. On byl takový bad boy puppy. To je asi správný výraz. Zloduch, ale vlastně takový roztomilý štěnátko zároveň. S Temperence jsem také neměla problém, mě docela sedla. V některých recenzích jsem četla, že vám někomu nesedla. Nevím docela mě bavila celá její storyline s tím, jak vytvářela sochy, její backstory v podstatě.

Erotika mě přišla o něco slabší, ale pořád silných 4 plamínků. Opět mě přišel druhý díl nejlepší. Ale celkově je ta série prostě skvělá a rozhodně vám doporučuju sáhnout po Meghaniných knihách. Už mě teď chybí její Sin série a k té se rozhodně brzy také dostanu.

20.02.2024 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Přečti si něco od Meghan Marchové říkaly, a tak jsem udělala . a panebože Nemohla jsem přestat Dočteš první díl a kvůli cliffhanger potřebuješ hned další a vlastně hned ten další... Naprosto jsem příběhu propadla a zamilovala jsem se do bad boye Lachlana Mounta.

Příběh se odehrává v New Orleans, což je super změna scenérie pro mě, to rozhodně hodnotím pozitivně. Je to zase trochu něco jiného. Lachlan Mount je jméno se kterým nechceš mít nic společného. Když se však rozhodne, že mu Kiera, místní ředitelka palírny, bude patřit, tak se před ním nikam neschová. (No a ona vlastně ani nechtěla, že?) Propadla mu stejně tak jako já, takže se jí vůbec nedivím. Miluju v knihách tyhle dominantní týpky, co si myslí, že jim patří svět!

Mělo to dokonalý zápletky, drama – a ten sex! Panebože! 5 plamínků naprosto jasných. Za mě nejlepším dílem série je jednoznačně Vzdorující královna.

A když jsem dočetla tuhle sérii, nebyla jsem prostě schopná číst nic jiného než další její sérii, která lehce na tuhle navazuje. New Orleans je droga!

20.02.2024 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Tahle série mě sedla jak prdel na hrnec. A tenhle díl jsem si zamilovala od první kapitoly. Přijde mi ta série tak správně fresh, krásná odpočinková knížka se špetkou dramatu. Přestože je knížka úplně jiná než její předchozí díl, naprosto mě svým zlomovým bodem dostala a já měla otevřenou pusu dokořán, a to přesně chcete.

V tomhle díle má hlavní roli Soraya, která pracuje v magazínu, pro který rozdává ve sloupku rady. Má špatný vztah se svým otcem, který ji v dětství opustil. V New Yorském metru potkává sexy Grahama, který ve vagonu zapomene mobil a kdy ji odmítá ve své kanceláři přijmout zanechá mu v telefonu 3 své sexy fotky. Takhle začíná jejich lovestory, ale na cestě je nečeká rozkvetlý sad, ale tajemství, které může změnit naprosto všechno.
Zápletka se mi hodně líbila, bylo to pro mě docela šok (jako zpětně asi nemuselo, ale mě to prostě nenapadlo ). Tenhle díl byl také o dost žhavější než Drzý bastard. Bylo to vtipný, romantický a děsně sexy.

Těším se na další díly.

23.01.2024 4 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Já zrovna mafiány nemusím, ale tohle bylo skvělé. Překlad by ušel, až na ty závojíčky kdo ví, ten ví. Cassia miluju, Giuliu jakbysmet. Rozhodně doporučuji

V prosinci loňského roku vyšla tahle stand alonka od Cory Reilly, mafináská romance, Sladké pokušení, ve které mafián Cassio potřebuje novou manželku a také matku pro své dvě malé ratolesti. Jeho manželkou se stává čerstvě plnoletá Giulia, která rozhodně nečekala, že se stane manželkou o 14let staršího Cassia a rovnou i matkou dvou dětí, obzvlášť když dítě ještě ani nedržela v rukou.

Tenhle mafiánský příběh mě skvěle sedl, protože ho tam dle mě až zas tolik nebylo nebo jsem neměla pocit, že nějak ohrožuje Cassiovo a Giuliany love story. Líbila se mi hlavně hlavní hrdinka, která si i přes svůj mladý věk nebála zhostit role matky a hlavně manželky. Spicy scény stály za to, a že jich nebylo málo. Ozvlášť jsem si zamilovala tu scénu, ve které si Cassio uvědomí, že ji prostě k životu potřebuje. Mám v poznámkách naspané, že to bylo roztomilé – což je slovo, které bych netipovala, že jím budu popisovat mafiánskou romanci, ale je to tak.

Ke konci mě to přišlo už takové zbytečně dlouhé a natahované, ale 4,5 si knížka rozhodně zaslouží a hot to bylo dost, takže 4 plamínky

17.01.2024 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Jakože jsem nikdy moc nevyhledávala knížky s mafináskou tématikou, tak tahle mně naprosto dostala. To, co mě chybělo ve Sladkém pokušení (tu jsem hodnotila 4,5), tak tady jsem měla – rodinné drama, mafián od A do Z, zbraně, drogy, rychlá jízda autem, rodinná tajemství – tady o akce nebylo nouze.

Panebože! Zamilovala jsem se do mafiána – takhle zněla zpráva, kterou jsem psala @once_upon_a_book_and_me . Z arogantního, nebezpečného a zlého Vlka se postupně vyklubal docela miloučký vlček a já se do něj zbláznila.
Můj nepřítel číslo 1 byl v téhle knize její otec, ale hned za ním to byl Angelo – ten mě přišel jak nedospělej „blbeček“ A její otec to byl rovnou „blb“.

V některých recenzích jsem četla, že jim hlavně vadila Francesca. S tou jsem zrovna 2x problém neměla. Je fakt, že mě trochu dospělejší a asi víc mě sedla hrdinka ze Sladkého pokušení, ale že by mě vyloženě vadila, to ne.

Já si čtení užívala, opravdu mě příběh pobavil a nebyla nouze o drama. Pro fanoušky mafiánů, tohle je MUST READ.

A ty plamínky, už dlouho jsem neměla takhle žhavou knížku. Já ji dávám 5 plamínků.

17.01.2024 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

5 hvězdiček 2 plamínky

S autorkou jsem se seznámila s její letošní maximálně 5plamínkovou sexy knížkou Úlet na dva týdny. Tohle je trošku starší knížka, #baronetka vydaná v roce 2020, ale panebože! Tohle bylo tak skvělé drámo, tak emotivní čtení, že mě i slzička ukápla a několikrát jsem si zanadávala. Tahle sice nemá 5 plamínků, vidím to tak na 2, ale rozhodně si zaslouží plný počet hvězdiček.

Těhotná Carrie utíká před svou minulostí do nového města, s novou identitou a novou barvou vlasů. Jejím sousedem není nikdo jiný než náladový bručoun River Wild. Jednoho dne ji pomůže zachránit opuštěného psa, a i když ani jeden nestojí o přátelství, nějak se z nich stejně přátelé stanou. Carrie, ale není jediná, která před minulostí utíká. I River si prošel nelehkým obdobím.

Knížka mi lehce svým dějem připomínala hitovku letošního roku Co už nikdy nepřebolí, takže pokud Vás zaujala právě tato knížka od Ikaru, tak mrkněte na tuhle jednohubku od Samanthy, která Vás rozhodně dostane.

Příběh to byl velmi silný, smutný, ale přesto krásný. A jejich vztah byl prostě osudový. Ani jeden nehledal lásku a přesto našli jeden druhého.

Erotiku tady na rozdíl od Úletu budete hledat lupou, ale ne všude musí být klacky a mušličky.

Doporučuju!

10.01.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Možná už si někdo pamatuje, že mafie není zrovna téma, které mě v knihách baví. Nevím, nějak na to prostě nejsem – zbraně, krev, únosy – takový meah. Co mě ale na mafiánských knížkách baví, jsou ti alfa samci a nelítostný princ Callum Griffin, je tedy alfa samec s velkým A. Ale Aida, rozhodně není žádná BETA, ta si jen tak něco líbit nenechá a když se tihle dva spojí a uvědomí si, že se už zas tak moc nesnáší, jako na začátku, tak to teprve začíná pro mě pořádné počteníčko.

Callum je jediným synem irského mafiána a Aida je jediná dcera italského mafiána. Jedna nešťastná náhoda je svedla dohromady a jejich otci domluvili, že se tihle dva, kteří se nesnáší, vezmou. Jejich vztah sice začal jiskřením a to, když mu v domě založila požár, ale tímhle plamínkem to všechno jenom začíná.
Děj mě hezky plynul, bavila jsem se u některých dialogů (obzvlášť Callum je docela vtipálek).

Samozřejmě jsou tam i klasická mafiánská klišé, ale čert to vem. No a ty erotické scény, ty jsou sakra fajn a není jich tam málo.

Série Podsvětí Chicaga je 6dílná série a druhého dílu Unesené dědičky se dočkáme už v únoru 2024 a já se na něj po přečtení prvního dílu moc těším. Pozitivně také hodnotím obálku, protože je krásná, a ty jahody – kdo ví, ten ví – Aida je bad ass

20.11.2023 4 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Kdo by si rád přečetl příběh o skupině kamarádů, kteří se vydávají na romantický hrad ve městečku, kam chodili na prestižní střední školu a kdo by rád prožil s Nory a Isaacem jejich druhou šanci na lásku , tohle je knížka pro něj.

Čekají Vás krásné popisy venkovské Anglie a prvky Vánoc.

Isaac je typický dreamy boy, který na střední škole byl brán za "podivína" a přitom je taková čistá duše a zamilovala by se do něj snad každá. Nory jsem si zase oblíbila pro její lásku ke knihám.

Obzvlášť bylo vtipné, když ona jako prodejce knih, měla vždy problém s tím, když nějakou prodala, až tak moc je milovala. Jejich setkání po letech bylo roztomilé – spadla do kolečka hnoje. A on romantik ji půjčil tepláky, mikinu a uvařil ji kakao. Vždyť to říkám, zlatíčko.

Knížka není úplně klasickým příběhem s jednou romantickou linkou, řeší se okolo i problémy jako sebevražda, bohatí vs. chudí, podvod, těhotenství a obecně problémy s láskou.

Mě tam chybělo více vánočních prvků, nedýchlo to na mě takovou vánoční atmosféru jako třeba autorčina kniha Dvanáct vánočních schůzek , kterou jsem četla minulý rok. Když chci číst vánoční příběhy chci aby na mě ty Vánoce z knížky skákaly.

Vzhledem k tomu, že je příběh o bandě kamarádů, trochu jsem se v nich ztrácela. A na závěr přišla jako zápletka – špatná komunikace, a to víte že já žádné knížce neodpustím.

Kdo miluje vánoční knížky, tahle by vás letos neměla minout.

20.11.2023 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

IG: @books_by_dee

Moje seznamování s Miou Sheridan proběhlo se slzami v očích a s proklínáním autorky, proč jsem s knížkou vůbec začínala. Tahle emocemi nabitá maloměstská romance mě naprosto dostala. Jasných 5 . Naprosto knížku miluju. Miluju i Miu (i když mě šokovala a naštvala).

Tahle knížka je prvním dílem sérii Pelion Lake a čtvrtým dílem série Znamení lásky. Dá se určitě číst i jako stand alone

Bree hledá po rodinné tragédii útočiště v malém městečku v Maine. Potkává se s tamním podivínem Archerem Halem, který skrývá temná rodinná tajemství a všichni ve městě radši dělají, že ho nevidí a neznají. Po prvním setkání Bree cítí potřebu být mu nablízku, a tak se postupně seznamují a navazují přátelství.

Knížku jsem zvládla za jeden den přečíst, protože prostě nešlo přestat. Jak Bree, tak i Archera jsem si velice oblíbila. Oba zažily tragédii, se kterou se učili žít a navzájem si pomáhali od bolesti. Ke konci knížky jsem prožila epizodu, u které bylo potřeba víc než jeden kapesníček.

Archerův hlas pro mě bylo jedno z těch čtení, kdy jsem se bála, co přijde a děj nebyl předvídatelný.

Jediný problém jsem měla s Travisem, o kterém je další díl série, a ten mě tak neskutečně vytáčel, že se teď prostě nemůžu hned pustit do jeho dílu, protože potřebuju, aby to moje naštvání na něj trošku vychladlo.

08.11.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

IG: @books_by_dee

Když jsem v září přečetla Divokou říší, naprosto jsem se nadchla pro fantasy svět Divoké říše. Měla jsem možná větší problém se začíst než u prvního dílu, ale přesto mě čekala naprosto dokonalá jízda, plná překvapeních.
Brexley utekla za pomocí legendárního Warwicka Farkase z vězení Halalházu, ale zřejmě jen proto, aby ji po útěku naservíroval králi fae Kiliánovi. Po týdnech pod jeho mocí Brexley zjišťuje, že Kilián vlastně není vůbec takový, za jakého ho měla. Začíná se mezi nimi budovat určitý vztah, ale když dostane šanci utéct, využije ji. Je však navrácena do světa lidí a začíná mít problém s tím, že už vlastně neví, komu má věřit a hlavně cítí, že je jiná, než když zámek opouštěla.

Celkově mě baví postava Brexley, která už vlastně vůbec neví, co je zač. A mě teda děsně zajímá, jak to s ní nakonec bude. Protože přece není úplně normální, že před ni každý chlap padá na kolena?
Miluju Opie a Mrňouska, vždycky se zjeví a obohatí děj a obzvlášť u jejich „houbičkových“ scén jsem se děsně bavila. Také samozřejmě miluju sexy a tajemného Warvicka a jejich „magickou“ přitažlivost s Brexley. U nich opravdu člověk neví, zda se dřív pomilují nebo pozabíjíjá tedy doufám v to první. Jejich erotikou nabité scény jsou naprosto luxusní.

Já tuhle sérii naprosto miluju a už vím 100% že na další díl s češtinou čekat nebudu a přeju k angličtině.

12.10.2023 5 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

IG: books_by_dee

Dillon je britská autorka romantických knížek, její příběh však moc romantický není. Má před sebou svatbu a líbánky na Maledivách. Zůstanou ji však jen oči pro pláč, zrušená svatba, a tak nakonec odjíždí na Maledivy sama. Tam však není čas na truchlení, protože její soused není nikdo jiný, než sexy West Oakley kterého popisuje jako někoho mezi Bradem Pittem a jedním z bratrů Hemsworthových. Chemie mezi těma dvěma je naprosto neuvěřitelná. Tahle dvojka se domluví, že si spolu užijí dva týdny plné nezávazného sexu (hlavně protože West tvrdí, že není vztahu schopný). Tuhle dohodu nazvou Úletem na dva týdny. Ale zvládnou neprolomit chtíč v něco víc? Dokážou se po 14ti dnech rozloučit?

Už dlouho jsem nebyla tak nadšená z knížky, která by, co kapitola, to erotická scéna, ale jaká . Tohle je jasná 5plamínková knížka, protože už nepamatuju knížku, která by byla takhle HOT. Ale co se týče kvality příběhu a celkového hodnocení knížky, mě také nezbývá nic jiného než hodnotit vysoko, a to 4,5 . Mě totiž příběh neskutečně bavil a celkově to prostředí Malediv ve mně probouzelo letní snění, kdy jsem viděla sebe samotnou, jak si užívám léta v houpací síti, popíjím drink a koukám jak z vody vylézá můj Liam Hemsworth.

Ty jiskry mezi Dillon a Westem lítaly, že mě to div nezapálilo knížku. Bylo to taky neuvěřitelně vtipné. V knížce totiž kromě skvělých dialogů, máme i dost vnitřních myšlenek, které občas stojí za to. Obzvlášť ty Westovo, než mu Dillon kývne na nezávazný sex. Jako ano, je tam několik klišé, ale i ty v knížkách potřebujeme.

Léto sice skončilo, ale kdo by chtěl prožít romantický příběh na překrásných Maledivách, dejte se do čtení.

03.10.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

IG: @books_by_dee

Po několika měsících se vracím k LJ Shenové a musím říct, že jsem od téhle knížky čekala trošičku víc. Za mě to postrádalo určitou jiskru a některé pasáže mě vyloženě nesedly. A nesedly mě ani některé charakteristické rysy jednotlivých postav. Bylo to fajnale
Tennesse sestra se zasnoubí a před svatbou čeká celou rodinu zaoceánská plavba lodí, to by ale nebyla Nesse aby něco nepokazila a když má za úkol booknout kajutu pro ni a bratra nastávajícího ženicha, trošku se překlikne. Stane se tedy tak, že se omylem objeví na úplně jiné lodi než zbytek rodiny. Začnou se více seznamovat, na povrch vyplívají tajemství z jejich puberty a začínají přeskakovat jiskry.
Cruz byl fajn týpek, doktor, miláček města, prý hezcí než Ryan Gosling ve filmu Drive, ale měl knírek. Tím u mě na žebříčku přitažlivosti podstatně ztrácí. I charakterově mě občas vadilo jeho chování k Nessi, občas ji miloval, občas ji měl za blbku. Tak si sakra vyber. Nessy, vlastně byla úplně jiná, než ji vnímal celý svět, ale mě přišlo trošku nedospělé, jak se k tomu celému stavěla. Ale co mě vadilo úplně nejvíc byla celá její rodina absolutně nejhorší rodina, o které jsem zatím četla. (Na závěr se jako mávnutím kouzelnou hůlkou změnila v naprosto milující nechápu).
Čím déle jsem četla, tím víc se mi příběh líbil, ale rozhodně to nebude jedna z knížek, která mě nějak zůstane v hlavě. Vždyť i tuhle recenzi píšu pět dní po přečtení a mám s ní trošku problém.
Když jsem do knížka šla, tak jsem věděla, že názory na ní jsou rozdílné, takže já se budu stavit někam do středu. Bylo to fajn čtení, ale některé prvky mě tam nesedly.

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

IG: @books_by_dee

Ihned po přečtení prvního dílu série jsem se začetla do dalšího dílu, který se mi o malý kousek líbil více, ale měla jsem stejné pocity jako u čtení prvního dílu přicházely skvělé části a přicházely nudnější části. Už bych skoro dala ty 4 hvězdy, ale prostě moje klasická čtyřka to není.
Tenhle díl se věnuje Ronanovi, jednomu z trojčat, který vždy hleděl na potřeby svých bratrů více, než na ty svoje. Když jsi ale jeho bratři začnou kráčet svojí cestou, Ronan se cítí sám. Jednoho večera potkává v bistru servírku Beth, se kterou se cítí jako jenom Ronan a ne ten bohatý Ronan Callaghan z ABC Corp. Zamilují se, ale Ronan se ji bojí říci pravdu o svém původu. Co když ale bude tahle malá nevinná lež stát celý jeho vztah?
V díle je romantika od A po Z. Erotiky však jen tak od A do D. pár scén tam bylo, ale nic zvláštního. Postavy super. Děj pohádkový. Ale co mě vyloženě vytáčelo byly některé použité termíny, jako třeba, že ji říká PIPINKO a pak ještě moje oblíbená fráze v knize mrskala jazykem po celé jeho délce. B O Ž Í
Prostě Melanie je moje guilty pleasure, veřejně to přiznávám. Mé očekávání však Melanie naplnila, dostala jsem z toho, co jsem chtěla. U ní vždycky najdu takový klid a culím se při čtení a i to občas čtenář potřebuje.
Jsem zvědavá na třetí díl - miluju svobodné rodiče v knížkách, o Liamovi a Paige, ale tak nějak si říkám, jestli to nemáme druhým dílem vyspoilerované. No uvidíme

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

IG: @books_by_dee

Tohle byla ale krásná jednohubka. Já se do čtení knížky dala hlavně díky anotaci, měla jsem chuť na nějaké cestovatelské dobrodružství, a to jsem dostala.
Hazel potkává na dovolené jedna katastrofa za druhou. V hotelu, kde to vypadá, že bude spát na zemi, zaslechne jednoho muže vydávat se za jiného hosta, který nedorazil, aby dostal pokoj a rozhodne se k němu připojit v roli jeho sestry. Tak začíná příběh Mila a Maddie Hookerových. Nakonec tahle dvojka zažívá dobrodružství v horách Veil a když mají jet domů, rozhodnout se, že spolu podniknou ještě cestu autem a z každé zastávky si přivezou suvenýr. Na konci výletu se rozhodnou, že se sejdou za 3 měsíce znovu, pokud spolu budou chtít pořád být (Hazel se totiž vzpamatovává z nedávného rozchodu).
A taky jsem od knížky to, co slibovala anotace, dostala. Obzvlášť to jejich cestování mě bavilo. Návrat domů už zas tak moc ne, ale zase tam přišlo jiné drámo, které čtení této časti, udělalo zajímavým. Konec už byl jen takovou třešinkou na dortu. No a epilog tam mé romantické srdce bylo sakra spokojené.
Já jsem četla od spojení autorek něco poprvé a rozhodně nekončím. Jsou to všechno takové jednohubky, ale anotace stojí opravdu za to.

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

IG: @books_by_dee

K téhle sérii jsem se dostala díky holkám z IG, které už sérii mají dávno přečtenou holky slibovaly dojemný příběh, ke kterému budu potřebovat krabici kapesníčků. A měly pravdu! Neměla jsem sice při čtení žádný hysterický záchvat pláče, ale slzička mi po tváři tekla hned několikrát.
V prvním díle potkáváme Tristana a Elizabeth, které spojuje nepříjemná událost v jejich životě oba přišli o své blízké. Tristanovi zemřela manželka a syn. Elizabeth zemřel manžel. Po roce od události se Elizabeth vrací do městečka, ve kterém se svým manželem vychovávala 3letou dceru Emmy. Setkává se s podivným mužem Tristanem, před kterým ho její staří přátelé varují. Elizabeth v něm však nevidí to monstrum, za kterého ho považují ostatní, vidí jeho bolavou duši. Ví, jak to vypadá, sama jí totiž má. Společně se snaží životu znovu vdechnou trochu toho veselého.
S jejich příběhem se budete usmívat, smát, culit, ale také budete nesmírně naštvaní, vytočení a hlavně smutní. S překvapeními autorka nešetří a za mě teda (mějte mě někdo za hloupou) nečekanými. Trošku mi čtení připomínalo CoHo, takže kdo miluje Collen rozhodně zkuste Brittainy.
Knížka je taky nabitá neskutečnými myšlenkami těch vět, kterých mám zvýrazněných. Za mě ale nejlepší: Temné dny zůstávají temnými jen do východu slunce. A tohle je za mě i myšlenka celé knížky.
Já byla s knížkou moc spokojená a hned jsem se po dočtení vrhla na druhý díl série Oheň mezi námi.

17.09.2023 5 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

IG: @books_by_dee
Tohle bylo tak děsně CUTE Už jsem dlouho nečetla příběh, u kterého bych se tak culila. Máme tady klasické téma předstíraného vztahu, ale tady dokonce s celebritou.

Sedmáctiletá Eliza Lin se stane přes noc internetovou senzací poté, co je zveřejněná její esej o její životní lásce a díky tomu dostane nabídku na stáž v oblíbeném časopise. Čelí teď však problémů, že si celou esej vymyslela a teď musí najít někoho, kdo bude předstírat, že je jejím přítelem. Nenapadne ji oslovit nikoho jiného než svého spolužáka, který je v Pekingu slavným hercem. Ten s předstíráním souhlasí.

Já jsem knížku měla na seznamu TBR od ledna 2023, kdy vycházel v USA a příjemně mě překvapilo CooBoočko, který s překladem přišel už v červnu. Knížka teda musela být moje a vůbec nezklamala.

Téma je podle mě skvěle zpracované. Líbí se mi, že to není jen o jejich vztahu, ale i o přátelství, rodině, pocitu někam patřit. Jak s Elizou, tak s Cazem jsem si docela sedla. I když Eliza mě občas lezla na nervy, ale beru to tak, že je jí 17.
Jak říkám fajn romantická young adultka a kdo má chuť na nějaký klasický dívčí románek, tak tohle je skvělá volba.

26.06.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

IG: Books_by_Dee

Druhý díl je tedy opět o Else a Aidenovi a samozřejmě se tam objevují i jejich kamarádi a příbuzní. Na konci 1 dílu si pro nás Rina připravila cliffhanger, který pomalinku a polehoučku rozklíčováváme v průběhu celé knihy. Nebudu spoilerovat, takže neprozradím, zda jej rozklíčujeme úplně. Ale víte určitě, že je ještě 3 kniha, která se věnuje Aidenovi a Else

Už v prvním díle jsme milovala Elsu, ale tady v tomhle ji naprosto zbožňuju. Máme tady POV jak Aidena, tak i Elsy a dle mě to knížce neubírá na kráse ba naopak. Za mě je kniha o dost lepší než ta první. Máme tady více zvratů, více žárlení, více informací z minulosti a asi i více sexu.

Jak říká Veru z @once_upon_a_book_and_me u Riny člověk nemůže předvídat, protože i když si myslíte, že víte kam míří, ona to směřujeme úplně někam jinam. Je prostě nepředvídatelná a to mě na ní hrozně baví.

Včera jsem po zveřejnění recenze na Zvrhlého krále četla recenze ostatních tady na Bookstagramu a překvapilo mě , že někdo sérii přirovnával k sérii After. Tak jsem jen chtěla říct, že After sérii srovnávat s tímhle?? To je jak srovnávat Oscarový snímek s nějakou trapnou B-čkovou komedií. After za mě fajn, ale Královská elita - boží.

Jestli jste ještě nečetli Zvrhlého krále, tak prostě musíte, jinak se s váma nebudu kamarádit a přestanu vás sledovat Předem ale varuju, že jakmile začnete číst, tak nepřestanete. Bude to jako droga. Ano jsem závislá na Královské elitě a nebojím se to přiznat.

08.06.2023 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

IG: books_by_dee

Čekala jsem vánoční příběh? Ano, ale vanoční teda skoro vůbec nebyl. Čekala jsem knihu plnou bloumání po romantickém Paříži? Ano, ale i to se nekonalo. A vadilo mě to? Vůbec, protože tahle knížka je tak skvělá, že mě příběh zaujal hned po pár stránkách a možná nerozumní tomu názvu knihy, vidím to spíš na S láskou z Londýna, ale nebudu pihňa.

Hlavní ženská postava ztřeštěná Siena s jedním N mě hned zaujala svojí bláznivostí a i když by si každý mohl myslet, že bude namyšlená fiflena, ukázala všem že se práce nebojí a má dobré srdce. No a Jason, do toho jsem si zamilovala hned. Typický nabroušený hrdina se svalnatým tělem a strništěm. Klasická Enemies to Lovers romance, která vás prostě nutí dvojici fandit.

Za mě to mělo všechno co má romantická knížka mít!

A proč dávám 5? Protože tohle podle mě je ta pravá romanticka knížka. Mělo to vše co má mít.

08.06.2023 5 z 5