Booklice Booklice komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Další Brown, další Langdon, další skvělá zápletka. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Možná, že kdybych ji četla mezi prvními Brownovými knihami, dostala by 5, ale po přečtení 6 knih už je s čím srovnávat, takže dám 4, protože některé se mi zdály o kapku lepší. Ale záleží to hodně na subjektivitě a na tom, jak dané téma člověka zaujme, protože Brown má mistrně a detailně promyšlené všechny knihy a myslím si, že je lidé hodnotí hlavně podle toho, jak moc je daný příběh bavil a oslovil. I když má Brown hodně podobný styl u všech knih, líbilo se mi, že přece jen to bylo zase originální. Ale asi už ho mám "přečteného", protože jsem na část vyústění přišla pár kapitol před tím, než bylo vše odhaleno ;-)

17.05.2021 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Když jsem před lety sáhla po Šifře mistra Leonarda, nedočetla jsem ji. Bylo to proto, že jsem po ní sáhla ještě moc brzy, ale slíbila jsem se, že se k ní vrátím. Když pak vyšel Počátek, vzala jsem ho se zvědavostí mamce a do týdne přečetla. Uvědomila jsem si, že mě Brownovy knihy budou bavit. Ale předtím, než se vrátím k šifře, jsem se rozhodla, že začnu číst jeho knihy od začátku. Ne, že by navazovaly nebo se tak číst měly. A musím říct, že jsem byla Digitální pevností velmi překvapena. Od prvotiny jsem čekala, že nemusí být to pravé, ale mýlila jsem se. Kniha mě velmi rychle strhla do děje. Byla napínavá a měla překvapivé vyústění. Je pravda, že jsem pár věcí odhadla už během čtení, ale i přesto jsem takový konec nečekala.

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Dlouho jsem se chystala přečíst si něco od Agathy Christie a konečně jsem se k tomu dostala. A musím říct, že jsem si vybrala skvělou knihu. Zaujala mě už svým názvem. Byla napínavá, vtáhla mě do děje a moc mě bavila. Když jsem se dostala k závěru a k onomu určení pachatele, přišlo mi to geniální. Závěr byl překvapivý a přece to bylo tak dokonalé a dávalo to smysl.

18.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jako všechny předchozí díly, i tento se mi moc líbil. Přijde mi naprosto úžasné, jak do sebe všechno zapadá a jak je to promyšlené. Každý detail hraje určitou roli a na konci čtenář pochopí, jak to vlastně všechno bylo a že to dává smysl. Ale taky se mi líbí i části a popisy událostí, které nejsou nezbytné pro děj, ale pěkně ho doplňují a nechávají čtenáři více poznat kouzelnický svět - např. popis finále famfrpálového mistrovství světa.

25.11.2019 5 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Po přečtení Strážců příběhů jsem se těšila na další knihu autorky, a i tato kniha měla zajímavý námět. Líbilo se mi, že Emma byla taková normální holka - možná ne hvězda ročníku, ale ani člověk, na kterého by bylo koukáno svrchu. I ostatní postavy byly zajímavé. Konec se mi zdál lepší než u Strážců příběhů, protože toho bylo vysvětleno více, stejně mi ale chyběly informace o tom, proč to dopadlo s faunem tak, jak to dopadlo. A s tou knihou si myslím, že by se taky dalo pracovat ještě trošku jinak. Celkově se mi ale kniha líbila. Byla poutavá, přinášela celou řadu překvapivých zápletek a četla se dobře. Myslím, že pokud se od autorky objeví něco dalšího, najdu si na to čas.

01.03.2023 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Na tuto knihu jsem narazila v knihovně, když jsem procházela regály. Zaujala mě nejdříve svým názvem a hned potom shrnutím obsahu - je to o holce, která zjístí, že může vstupovat do knih. Kdo z nás čtenářů si to nikdy nepřál - ponořit se ještě hlouběji než sahá naše fantazie a prožívat příběhy s našimi oblíbenými hrdiny. Kniha měla skvělý nápad a přečetla jsem ji za pár dní. Bavilo mě prožívat příběhy s našimi hrdiny a pomalu s nimi odkrývat jedno tajemství za druhým. Jedinou výhradu mám ke konci, který mě mírně zklamal. Myslím si, že měl potenciál k tomu, aby byl konkrétnější a aby nám autorka řekla víc.

29.01.2023 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Po dočtení Dana Browna jsem hledala další thriller, který bych si mohla přečíst a spousta lidí mi doporučilo Steva Berryho. Nemůžu říct, že jsem byla Jantarovou komnatou nějak extra uchvácena, ale vím, že je to jeho prvotina a lepší knihy jsou určitě teprve přede mnou. Neříkám, že by byla kniha špatná, ale úplně mě nepohltila. Přikládám to ale také tomu, že jsem si možná až moc zvykla na styl Browna a měla jsem trochu tendenci to srovnávat. Na druhou stranu je určitě dobře, že je kniha jiná a Berry má svůj rukopis, protože o tom to je - autor by měl být při tvoření sám sebou. Hlavní rozdíl jsem viděla v tom, že Jantarová komnata se odehrává v delším časovém úseku. To poskytuje více možností a zdá se mi to více realističtější. Na druhou stranu ale děj neměl takový spád - chybělo mi tam trošku více napětí. Možná i proto mě to úplně nevrthlo do děje. Téma z historie bylo zajímavé, stejně tak to, že byl děj z části zasazen do České republiky.

12.11.2021 3 z 5

Po přečtení Alchymisty, do kterého jsem se zamilovala, jsem hledala další knihy od Paula Coelha. Četla jsem Veronika se rozhodla zemřít, ale to už se mi tak nelíbilo. Dala jsem však šanci další knize. U řeky Piedra jsem usedla a plakala se mi líbila více než Veronika se rozhodla zemřít, ale ani zdaleka tak, jako Alchymista. Líbilo se mi to, jak Pilar hledala samu sebe. Myslím si, že i my se občas dáváme přednost tomu, co je pohodlné a zapomínáme jít za svými sny a za svým srdcem, protože se bojíme neznámého. V tomto směru byla tato kniha velmi inspirujíci.

18.10.2020 4 z 5

Před čtením knihy jsem viděla film, takže jsem věděla, co mě čeká, ale bylo zajímavé číst to jako knihu. Vyjma Harryho Pottera a prokletého dítěte už jsem dlouho nečetla divadelní scénář a bylo fajn si to přečíst.
Fantastická zvířata se mi líbila hned ze dvou důvodů. Zaprvé, jako studentka biologie, miluju zvířata a bavilo mě poznávat kouzelnickou živočišnou říši. Zadruhé jako fanouškovi Harryho Pottera mě bavilo objevovat kouzelnický svět ve Spojených státech - není to už jen uzavřený svět Velké Británie (samozřejmě že i v HP byl odkaz na jiné země, zvlášť v Ohnivém poháru, ale ne v takové míře), ale svět, který je všude, a přece se kulturně odlišuje zemi od země.

18.10.2020 4 z 5

Před četbou této knihy jsem záměrně nezjišťovala nic o ději a nechala si všechno jako překvapení. Jen jsem slyšela několik různých obecných názorů, z nichž většina byla buď zcela proti této knížce nebo knihou zcela unešena. Já jsem si nechtěla dělat žádné předsudky. Věděla jsem, že nemohu srovnávat scénář divadelní hry se sedmidílnou dokonale promyšlenou sérií knih, kde každý detail v jednom díle sehraje roli o tři díly později. A nakonec jsem byla celkem příjemně překvapena. Zpočátku jsem se trošku bála, že na té kritice něco bylo, ale nakonec se děj začal rozbíhat a mělo to celkem dobrý nápad. Myslím si, že bych na to šla i do divadla. Nedokázala jsem si totiž po čtení sedmi dílů Harryho Pottera představit, jak se autoři popasují s nějakou zápletkou tak, aby mohla být rychle vyřešena a když přihlédneme k tomu, že vše bylo napsáno s tímto ohledem, tak si myslím, že se to povedlo. Dozvěděla jsem se něco o osudech našich oblíbených hrdinů a nejvíce se mi líbilo, že to vše bylo v podstatě zaměřeno na vztahy - mezi otcem a synem, mezi manžely a taky mezi kamarády.

30.03.2020 3 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla velmi rychle. Film jsem viděla jenom párkrát, protože jsem nechtěla být moc ovlivněna filmem, než jsem se dala do čtení. A musím říct, že je to jeden z mých opravdu oblíbených dílů. Líbí se mi detailní popisy Harryho hodin s Brumbálem, které vysvětlují spoustu důležitých detailů. Ale hlavně se mi líbí to, že v knize člověk opravdu vidí Harrymu do hlavy - zná jeho pocity a myšlenky. To jde ve filmu hodně těžce vyjádřit.

21.03.2020 5 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Další skvělá detektivka od Agathy Christie. Mrzelo mě, že tam Poirot vystupoval tak málo, ale i tak byl příběh neotřelý a zajímavý. Zase něco trošku jiného.

30.12.2023 5 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Druhý díl mě bavil stejně tak, jako ten první. Děj pěkně postupoval a čtenáři odkrýval další dílky a tajemství. Líbí se mi, že zápletky nejsou nijak zbytečně natahovány a že se každý problém vždy relativně rychle vyřeší tak, aby děj mohl plynout. Bavilo mě objevovat další tajemství tohoto kouzelného světa a co ocěňuji nejvíce je fakt, že se kniha soustředí hodně na přírodu, venkovní prostředí a různé tvory. To mě jakožto bioložku moc bavilo a oslovilo. Konec byl zajímavý a částečně nečekaný a upřímně jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

24.05.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Přestože je knížka určena spíše mladším čtenářům, moc mě bavila díky svému originálnímu nápadu. Mám ráda knihy, ve kterých hrají roli knihy. Po knihách od Mechthild Gläserové to byla další kniha podobného stylu, a přesto zase úplně jiná. Kniha byla zajímavá s neotřelou zápletkou a zajímavým vyústěním. Jen to byla další kniha, která podle mě skončila moc rychle, bez nástinu toho, jak to bylo dál. Nezlobila bych se, kdyby tam ještě byla jedna kapitola popisující události, které následovaly. Ale vím, že je ještě druhý díl, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.

21.03.2023 4 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Další skvělá detektivka od Agathy Christie. Když se vše blížilo konci a věci se postupně začaly odhalovat, říkala jsem si jak je možné, že byla celá řada věcí zjevná, ale mě opět nic nenapadlo. Jako obvykle bylo vše dokonale promyšlené a velmi dobře napsané.

26.04.2022 5 z 5

Kdybych měla porovnat Fantastická zvířata a kde je najít s Grindelwaldovými zločiny, hodnotila bych trochu lépe tu první, ale ani Grindelwaldovy zločiny nebyly špatné. Stejně tak, jak se mi na prvním díle líbilo ponořit se do kouzelnického světa Spojených států, se mi líbilo poznávat kouzelnický svět ve Francii. Děj byl napínavý a kniha se mi moc líbila.

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha se mi moc líbila. Je psaná dost poutavě a pohltila mě tak, že jsem neustále musela číst dále, než jsem ji nakonec velmi rychle dočetla. Líbí se mi, že je děj dokonale promyšlený a její konec byl pro mě překvapující. Jediná výtka je, že se děj občas příliš táhnul, ale přesto napínal a vybízel k tomu číst dál.

27.07.2018 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Knihu jsem četla v originále tak, jak ji autorka zveřejňovala na webu. Zpočátku to bylo zajímavé, ale potom mě přestaly bavit neustálé intriky a vraždy záporných postav. Chvílemi jich bylo na můj vkus až moc. Nakonec ale kniha nebyla špatná. Líbilo se mi, že tam Rowlingová vetkala svůj smysl pro detail a že i zdánlivé maličkosti z úvodu hrály na konci velkou roli.

19.05.2021 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Po přečtení Alchymisty jsem se těšila na další knihu Paula Coelha, ale tentokrát jsem byla trošku zklamaná. Líbí se mi zamýšlení se nad existencí života a i v této knize je spousta dobrých myšlenek, avšak s některými pasážemi jsem se úplně neztotožňovala.

29.10.2019 3 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Na druhý díl jsem se moc těšila, protože se mi konec toho prvního zdál takový rychlý a moc mě zajímalo, jak to bude s Oliverem a Edgarem dále. Příběh byl zajímavý a líbilo se mi hned několik drobností, které knižní postavy i v našem světě dělaly knižními postavami. Dále se mi moc líbilo to, co vlastně byly portály. A zajímavý byl taky konec, který nebyl jednoznačný a předvídavý a vlastně zajímavě vyřešený. I když některých postav mi nakonec bylo líto. Taky mě bavilo zamýšlet se nad myšlenkami, které byly mezi kapitolami.

21.04.2023 4 z 5