Booka Booka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Rádobymoudrá, prvoplánová kniha, přeumělkovaná, překombinovaná, spíš pro náctileté. Pro mě bohužel blbost.

20.11.2022 1 z 5

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Michio Kaku

Fascinující kniha od začátku do konce! S hutnými informacemi, ale napsána s lehkostí a velmi čtivá. Doporučuji!

28.12.2022 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Skvěle napsané.

19.10.2020 5 z 5

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

autoři jsou globalisté a příznivci migrantů, nejsou objektivní. Kniha v závěru páchne ideologií, je tendenční, postrádá odvahu otevřenosti a neobsahuje žádné zajímavé pointy, autoři jsou průměrní, tuctoví, lidé z davu.

13.12.2022 odpad!

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Naprosto výjimečný, fascinující životní příběh. A skvěle napsaný.

12.01.2022 5 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Vyborne napsane, psychika postavy i doba dobre zachycene, ale bohuzel cele hodne pritazene za vlasy.

13.11.2023 3 z 5

160 160 Tereza Kucharská

Obálka hezká, ale neodpovídá obsahu (v takových horách autorka na koni nejela), inspirativní příběh, ale stylisticky velmi podprůměrné, nezvladnuté formulace, občas chybi logický sled myšlenek, pro čtenáře zmatečné, chybí podměty, uvedení do situace atd.

08.03.2020 1 z 5

A zavaž si tkaničky A zavaž si tkaničky Roman Szpuk

Rádoby zajímavé a rádoby poetické formulace, které nemají cit, souvislost ani hloubku. Chybí pointy. Je to plytké, nudné, o ničem. Jsem zklamána.

01.03.2021 odpad!

Vyléčit nevyléčitelné Vyléčit nevyléčitelné Michail Tombak

Inspirujici kniha! Jen bych vytkla graficky navrh obalky knihy, ten je zcela mimo.

04.02.2024 odpad!

Ego je váš nepřítel Ego je váš nepřítel Ryan Holiday

Hloupoucke, chybi psychologicke znalosti, rozbredle, radobymoudre blaboleni bez logickeho zakladu a dobre vystavene argumentace. Brak.

26.03.2023 odpad!

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Vyumelkovane, nerealisticke. Ale inspirativni, to ano. Nejake pasaze byly zbytecne.

05.03.2023 2 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

To není o lese. Spoustu zbytečné omáčky. Nedokazála dobře vystihnout a popsat atmosféru místa. Slabý, nedočteno.

04.03.2023 odpad!

Duch tajgy Duch tajgy Tomáš Boukal

Autorovo nadržené komentáře, které si v knize nedokáže odpustit, degradují toto dílko.

11.02.2023 1 z 5

Planta sapiens: O inteligenci rostlin Planta sapiens: O inteligenci rostlin Paco Calvo

Docela zajímavá kniha, ač obsahovala méně nových informací a více "omáčky", než jsem čekala. Ale jedna věc mi vadila fakt hodně - malá písmena. :-( Nakladatelství Kazda by se mělo polepšit!

29.12.2022 3 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Cetla jsem hodne knih o tajze tahle byla naivne pritazena za vlasy. A o tajze to v podstate nebylo. Povrchni, nerealne. Navic dneska moderni pouzivani nekolik casovych rovin mi prijde vyumelkovane, poukazujici na nedostatek talentu autora, zkratka samotny pribeh nestacil, musela tam vsunout dalsi rovinu, ani se nedivim, stalo to za houby.

04.12.2022 odpad!

Léčivá energie místa a krajiny Léčivá energie místa a krajiny Harald Jordan

Mizernej překlad Eduarda Světlíka.

12.03.2022 2 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Kdo neumí, ten učí... tvůrčí psaní ;-) Prvoplánové, plytké, amatérská pseudomoudra (moudro má když tak vyjadřovat příběh sám), zbytečně moc nesmyslných detailů ve snaze "usadit čtenáře do příběhu" - jako když jí popisoval úl, jela kolem sanitka - a další kraviny, což působilo amatérsky, příběh ani hlavní postava ve mně nevyvovaly žádné emoce, do teď nevim, co byla vlastně zač. Nezajímavější byly myšlenky z knih jiných autorů, který prokládaly příběh a fakta o včelách, autorka sama , tj.po spisovatelské stránce, nic zajímavého nenabídla. Oceňuji pouze název a krásnou obálku. Stylistika byla ok.

25.02.2022 1 z 5

Tma Tma Sigri Sandberg

Literární hodnota knížky žádná, překlad Jarky Vrbové příšerný.

19.02.2020 odpad!