blonďatá.luc blonďatá.luc komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Já prostě zbožňuji tuto knihu! Všechno to na mě působilo, já s hrdiny prožívala každý jejich okamžik, usmívala jsem se, trnula hrůzou, brečela ... Málokdy se mi stane, že ve mně kniha vyvolá tolik pocitů jako právě tento román! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout ani na moment a po dočtení, sotva jsem alespoň trochu vstřebala pocity, jsem se pustila do re-readingu. A to už přeci jen něco znamená ♥.

19.03.2018 5 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Čekala jsem něco úžasného, nezapomenutelného ... Zhruba první třetina knihy mi neutíkala, pak se to zlepšilo, přibývalo vtipných a zajímavých dialogů. Pak vše vygradovalo do momentu, kdy jsem se na knihu dokonce usmívala. No a pak přišel samotný závěr díla, který bych nejraději značně zkrátila, protože mi zcela narušil to kouzlo (ale asi tam byl potřeba). Možná mi kniha nesedla kvůli hlavním postavám, které si nezískaly mé sympatie - naopak se mi víc líbily postavy vedlejší (obvzlášť mužské - jo, řadím sem Willa s Reidem ♥ ). Nakonec bych to teda ohodnotila jako takový nadpůrměr.

16.03.2018 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Thrillery se v dnešní době čtou - taktéž thrillery o stalkingu a proto mi přišlo udivující, že tato kniha vlastně není ani moc známá (dle mého) a že jsem ji koupila v akci. Sotva jsem se začetla, pochopila jsem, v čem je zakopaný pes. Ta kniha je špatně napsaná! Z počátku jsem vůbec neměla jasno v tom, co čemu předcházelo, nebyla v tom žádná pravidelnost. Po nakouknutí do knihy jsem očekávala samé deníkové záznamy, ale ty se prolínali s pasážemi vyprávěnými vševidoucím vypravěčem. I ten konec mě docela zklamal. No a v závěru jsem ani z postav nebyla nadšená - žádná si nezískala mé sympatie. Ano, knihu jsem dočetla během jediného dne - ale po přečtení první stránky jsem ji téměř dva roky odkládala, což už samo o sobě něco prozrazuje.

14.03.2018 2 z 5

India Place India Place Samantha Young

Asi už mi všechny knihy tohoto žánru začínají být nebezpečně podobné. Kniha byla milá, četla jsem ji s radostí - ale zcela bezpěčně jsem věděla, co se pokazí, kdy se to pokazí a jak to vlastně celé dopadne (jasně, detaily jsem nevěděla). Každopádně pro všechny milovníky nenáročné, zamilované literatury je to ta pravá kniha.

13.03.2018 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět jsem knihu nemohla odložit a proto jí náleží 5*. Bohužel mě ale opět první třetina knihy moc nebavila, kdežto poslední třetinou jsem byla nadšená. První díl se mi asi líbil o něco více (bylo to zaměřené hlavně na arénu, která byla pořádně napínavá), ale toto bylo rozhodně povedené navázání. Jsem moc zvědavá, jak to celé dopadne.

04.03.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak dlouho jsem knize odolávala a teď to přišlo - přečetla jsem ji. Nedala se odložit ani na moment, byla bravurně napsaná (snad ani slovo navíc) a její tempo gradovalo s každou stránkou (proto se začátek, minimálně pro mě, táhl). Nemůžu se ale dočkat dalšího dílu! P.S. jsem věrná fanynka Peeta ♥

01.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Obrovské zklamání. Jsem věrná fanynka knih Dana Browna a na toto od něj teda zvyklá nejsem - kniha se táhla, zajímavého děje, záhad, zápletek, nezapomenutelných postav bylo minimum. Samotné hlavní téma sice zajímavé je, ale určitě ne na knihu takových rozměrů. Už v polovině jsem tušila, jak to celé dopadne. Nejhroší kniha, kterou jsem od něj zatím četla...

25.02.2018 2 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Neočekávala jsem mnoho a proto jsem byla velmi mile překvapená. Vztahy, tajemství, vyšetřování, ... vše do sebe skvěle zapadá a na konci se to rozuzlí tak, že vám z toho spadne brada. Takže se směle nechte vtáhnout do nitra takové normální americké školy, nebudete litovat.

14.02.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Prostě wow!!! Nemohla jsem přestat číst, ani na vteřinu jsem knihu nechtěla odložit a po jejím dočtení jsem se jenom usmívala. Brilantně napsané, perfektně promyšlené! Minimum nezáživných pasáží. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru, protože mi opět rozšířila obzory, čeho všeho jsou lidé vlastně schopni. Ano, je tam trochu vyšetřování, na což já moc nejsem, ale je to hlavně psychologické. A stojí to za to!

11.02.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Tato kniha se mi postarala o dvě noci plné hororových snů. Skvělá knížka, která vás nenechá v klidu vyspat a vás bude touha po vědění hnát ke čtení ať už budete mít libovolné množství povinností. Kniha se těžko odkládala a v momentě, kdy mě přestala bavit a já si říkala, proč to vlastně čtu dál, přišlo další překvapení. Nic nemusí být tak jednoznačné, jak se vlastně zdá! Kniha má své mouchy, je to spíš 4,5* - ale po Hadrovém panáku jsem nadšená! Neváhejte ani chvilku, popadněte tuto knihu a pusťte se do čtení.

05.02.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Za mě obrovské zklamání a dlouho jsem váhala, zda dát 2* nebo 3* (nakonec jsem se přiklonila ke třem díky skvělému nápadu se samotným hadrovým panákem). Kniha nemá spád - všechno pěkně plyne, žádné velké zvraty... Když už je to spíše detektivka než thriller, chtělo by to třeba různé podezřelé, spousty důkazů - nebo naopak nic, větší chaos/zmatek - kniha ve mě neprobudila touhu pokračovat ve čtení, zjistit, jak to dopadlo, a já ji dočetla pouze ze setrvačnosti.

31.01.2018 3 z 5

Dílo postrádalo vtip prního dílu - sice je Čeněk již starší, což vyvolává zcela nové situace, ale na můj vkus toho sarkasmu už bylo moc, možná kdyby občas přišla nějaká změna, bylo by to lepší.

03.12.2017 2 z 5

Zhruba první polovina knihy byla výborná - smála jsem se, čtení jsem si užívala. Bylo to ironické až sarkastické, ale takovým zdravým pěkným způsobem. Pak už to bylo ale stále podobné a tak jsem byla ráda, když kniha skončila.

03.12.2017 3 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Obrovské překvapení! Od Viewegha jsem četla již 6 knih, tato je 7. a jako první mne skutečně bavila. Situace z běžného života podané bez zbytečných keců. Zajímavá témata jednotlivých povídek, jejich krátký rozsah... Možná zkusím nějakou další povídkou knihu. Jen mi uniká, proč dvě povídky mají jinou hlavní postavu.

11.10.2017 4 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Od knihy jsem čekala autentické zážitky mladé nastávající matky v našich končinách a to jsem vlastně dostala. Jen jsem nečekala, že všechno půjde bez problémů - že ve škole všechno hravě zvládne, že s přítelem to bude všechno kouzelné, že nebudou žádné komplikace a problémy... Myslela jsem si, že kniha skončí až pozdějším momentem - že autorka vezme delší časový úsek. A taky jsem nečekala, že tam budou tak hrůzné pocity ohledně našich porodnic - působilo to docela odstrašujícím a děsivým dojmem. Na druhou stranu vše v životě nemusí být komplikované a složité a nemůže být na škodu si u takové knihy od hektického a problematického života odpočinou.

09.10.2017 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tato knížka si získala mé srdce - hlavně díky Runemu, který je neskutečný ♥. Ano, je to snad až přehnané, dost možná i nereálné - ale není pěkné se v deštivém počasí zasnít, odpoutat se od reality a ponořit se do světa fantazie a velké lásky?

05.10.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem přečetla během asi dvou hodin v noci, když jsem nemohla spát, a musím se přiznat, že tak děsivého hlavního hrdinu, s jakým se potkáváme zde, jsem snad ještě nezažila. Bylo mi z něj doslova špatně. Kniha ale byla dějově jiná, než jsem očekávala - i dělení na kapitoly (minulost, přítomnost) bylo nečekané. Děj mě ale polapil a já prostě nemohla přestat číst. Čekala jsem, že to bude více dějové než takové psychologické, ale v tomto případě to nebylo na škodu. Mohu jen vřele doporučit všem, které psychologické thrillery zajímají - rozhodně stojí za pozornost (je to něco jiného, to prostě musíte "zažít").

24.07.2017 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

První díl se mi líbil více - byl originální co se způsobu psaní týče a měl na mne větší dopad (byl děsivější). Toto bylo řekněme příjemné rozloučení s Joem, které neskončilo úplně dobře, jelikož druhá polovina knihy mi přišla jen jako jistý způsob fňukání a protahování. Jsem ale ráda, že jsem knihu přečetla, přeci jen není úplně reálné přečíst první díl a pak nepokračovat, že?

24.07.2017 3 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Po knize "Můj život u sousedů" i druhém díle jsem měla vysoká očekávání a možná právě proto jsem z knihy lehce zklamaná. Ano, Cass je prostě božský - ale není až moc božský? Nemám ráda, když jsou hlavní hrdinové po všech stránkách dokonalí, bezchybní - jako sem tam to jde odpustit, ale v tomto případě opravdu ne. Musím ale říct, že postavy jsou opět sympatické a kniha tak utíká, že budete na konci a ani pomalu nebudete vědět jak. Neočekávejte ale žádný zásah do srdce nebo umělecký zážitek, maximálně začnete přemýšlet nad svým vlastním vztahem a zda se váš miláček tak taky někdy choval - tak dokonale zamilovaně.

25.06.2017 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Hlavně první část knihy je prostě skvělá! Člověk nemůže přestat, musí vědět, jak to celé bylo a jak to vlastně dopadne. Postavy mi byly sympatické, po chvilce jsem si zvykla i na styl psaní. V druhé části knihy - hlavně posledních 100 stran - mi ale přestala hlavní hrdinka sedět, to, co se tam odehrávalo, se mi moc nelíbilo a celkově mi to nepřišlo jako "dobrý konec knihy". Na druhou stranu, já autorka nejsem, takže proč ne. Nečekejte ale nějaké hrůzostrašné scény nebo něco podobného, řekla bych, že je to kniha, kterou sice musíte dočíst na jeden zátah, ale nic hlubšího ve vás nezanechá.

25.06.2017 4 z 5