Blanchidlo Blanchidlo komentáře u knih

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Kapitán Exner nikdy neurazí,příjemné čtení.

10.05.2018 4 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Na rozdíl od obou předchozích je tento díl melancholičtější a vůbec, ale vůbec se mi nelíbil její závěr.

18.01.2018 4 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Nádherný a smutný příběh, zajímavé téma.

18.01.2018 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Přečteno jedním dechem!

17.01.2018 5 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Úžasná kniha, ke které se ráda vracím. Člověk se při jejím čtení musí pořád usmívat a výsledkem je zahnání případných chmur a touha jít hned něco pěstovat :)

23.02.2022 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Já mám obě knihy od Terezy Salte ráda, obě se mi dobře čtou, líbí se mi styl, kterým jsou napsané. Přesto mám Šlehačková oblaka o kousek radši :)

23.02.2022 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Mám knihy s Artemisem moc ráda, čtou se v podstatě jedním dechem.

19.01.2021 5 z 5

Věčná šifra Věčná šifra Eoin Colfer

Knihy s Artemisem mě nesmírně baví, těžko se od nich dá odtrhnout.

19.01.2021 5 z 5

Opředeni mocným kouzlem Opředeni mocným kouzlem Jan Beneš

Děj mi tak trochu připomínal Zákeřnou ebolu. Bohužel autor nedokázal využít toho, jak skvěle gradoval děj. Vlastně jsem ani nestihla postřehnout, že došlo k rozuzlení a byla jsem víc než zklamaná, že někdo takto dokáže promrhat potenciál a pokazit konec jinak skvělého příběhu. Nicméně když pominu ten tristní konec, tak se kniha četla výborně, byla napínavá a dobře napsaná.

09.08.2020 4 z 5

Druhý mozek Druhý mozek Emeran Mayer

Asi jsem od knihy čekala něco jiného. Zvládla jsem to do půlky, pak jsem to jen proskákala. Informace sice zajímavé, leč shrnutelného do 20 stran. Přemíra příkladů z praxe (zoufalý pacient - zázračná pomoc), opakování informací, zdůrazňování, jak nás mikrobiom ovlivňuje víc, než jsme si mysleli. Ale těch skutečně hodnotných informací, aby člověk ve 200 stranách textu hledal lupou.

16.06.2020 2 z 5

Vražda o premiéře Vražda o premiéře Ngaio Marsh

Velmi povedená detektivka, přečtená jedním dechem.

04.05.2020 4 z 5

Detektivní kancelář „O“ Detektivní kancelář „O“ Georges Simenon

Oddechovka sestávající z příběhů na cca 40 stran, značka ideál :) příjemné čtení.

04.01.2020 5 z 5

Naše totálně ujetá rodinka Naše totálně ujetá rodinka Thomas Brezina

Oddechovka

11.12.2019 5 z 5

Bráchové a jiné katastrofy Bráchové a jiné katastrofy Thomas Brezina

Oddechovka

11.12.2019 5 z 5

Rose Rose Holly Webb

Ač jsem dospělá, sérii s Rose jsem si zamilovala.

27.10.2019 5 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Když potřebujete žensky dobít baterky, je to ideální kniha, ráda se k ní vracím :)

02.10.2019 5 z 5

Zlatý úsměv Zlatý úsměv Eduard Fiker

Nebylo to špatné, jen chvílemi melancholické jako sám inspektor. Nicméně závěr byl strhující.

19.05.2019 3 z 5

Nosorožec Nosorožec Colin Forbes

Trošku se mi pletla jména, ale jinak byla knížka napínavá a dobře se četla, doporučuji!

30.04.2019 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Valja Stýblová

Zvláštní kniha. Nejvíce mě asi oslovilo Děvčátko se sirkami, bylo nejlépe napsané. Další 3 případy už mě tolik nezaujaly, ačkoli jde o zajímavé téma.

08.01.2019 3 z 5

Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Helena Růžičková

Deník se četl sám, paní Růžičková byla obdivuhodná žena.

19.12.2018 4 z 5