Věčná šifra

Věčná šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9789/bmid_vecna-sifra-dKn-9789.jpg 4 323 20

Artemis Fowl série

Další, v pořadí již třetí volné pokračování oblíbeného fantasy thrilleru. Geniální mladistvý zločinec Artemis Fowl si uvědomuje, že dny jeho svobody jsou sečteny. Jakmile bude mít doma oba rodiče, bude se muset zase většinu času chovat jako normální čtrnáctiletý chlapec z dobré rodiny. Rozhodne se tedy pro jednu poslední velkou akci...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Artemis Fowl: The Eternity Code , 2003

ja.kordo
22.01.2024 3 z 5

Nebolo to zlé, ale oproti prvým dvom podľa mňa o dosť slabšie. Za najsilnejší považujem začiatok knihy, kde čitateľ rýchlo zistí, že stávky v tejto časti sú zase raz vysoké. O to viac ma neskôr sklamal ústredný záporák, ktorý sa napokon neukázal byť až takou hrozbou, ako to spočiatku vyzeralo (o jeho dementných poskokoch radšej ani nehovorím - brrrrr!) Celkom ma srali aj Humus s Butlerovou sestrou, ktorí sa počas "plíživej" misie hádali kvôli absolútnym kravinám (Juliet v jednej chvíli dokonca ani neváhala od nervov kopnúť do steny). Nuž, verím, že ma ešte čakajú lepšie časti :-)

mia.com
15.01.2023 5 z 5

Artemise jsem jako dítě milovala, i když si je kupoval brácha. Super dobrodrůžo, napětí, fantazie, prostě pecka!

Eeper242
29.07.2021 5 z 5

artemis fowl je fakt dobrý a páči sa mi aj ten denník

mrník
11.07.2021 5 z 5

jak jinak, prostě a zkrátka NICE

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Zatiaľ najlepší diel veľmi podarenej série.

Blanchidlo
19.01.2021 5 z 5

Knihy s Artemisem mě nesmírně baví, těžko se od nich dá odtrhnout.

Atlantis
14.06.2020 4 z 5

Vím, že nejsem cílová skupina této série, ale zatím jsem nikdy neměl pocit, že je Artemis Fowl určen vyloženě pro menší publikum. Věčná šifra není výjimkou. Děj je příjemné svěží, hlavní postavy jsou opravdu v ohrožení a opět chválím, že jde spíše o komornější díl, podobně jako jednička. Samozřejmě, v obecné rovině se opět jedná o záchranu světa, ale celou knihu se pohybujete víceméně na dvou místech a nemáte pocit, že by vám něco chybělo.
Hvězda navíc za bodyguardy Pexe a Chipse a jejich dialogy, takhle jsem se u knihy už dlouho nezasmál.
Plný počet nedávám kvůli závěrečnému "heistu". Kvůli technologické vyspělosti skřítků jsem se nějak nebál, že by se mohlo něco pokazit a tak scény, které měly být napínavé, vyzněly spíše hluše.

Gustik5
27.05.2019 4 z 5

Líbí se mi ta charakterová proměna Artemise. Tahle knižní série mě chytla i když jsem už mimo cílenou věkovou hranici.

brzda.
10.10.2018 5 z 5

Třetí díl se mi asi líbil ze všeho nejvíc. A při dočtení poslední stránky jsem si hned málem běžela pro další díl.

any333
02.03.2018 5 z 5

Třetí díl o geniálním zločinci, jež pochází z mého oblíbeného Irska, jsem znovu stránku po stránce hltala a líbí se mi, s jakou lehkostí autor přistupuje k takovému tématu plnému mafie, intrikám ze strany mladého Artemise a skřítčímu způsobu chování. Některé - zvlášť permonické - vtipy jsou opravdu něco.
Na začátku jsem doufala, že se Artemisovi znovu podaří nemožné a osoba v ohrožení z toho vyjde primárně bez újmy, alespoň té psychické. Ale díky tomu jsme víc poznali, jaká je Julie v akci a jak moc má ráda prodavače koberců a jak vlastně přibližně probíhá ten jejich tajný výcvik.
Konec mě téměř dorazil. Jak to jen mohli skřítci udělat? Co bude se slibovaným dobrodružstvím se Slámou? Kdybych nevěděla, že jsou další díly, byla bych vážně zoufalá. Tedy do doby, než se objevil Slámův pohled z vězení. Ten pak dodal malou jiskru naděje.

Ailee
30.01.2018 5 z 5

Na to, že jsem po prvním díle chvíli uvažovala, zda budu v sérii vůbec pokračovat, mě tenhle díl dostal. Ten Artemisův vývoj je prostě úžasný. A ten konec? Culila jsem se po celou dobu a ještě tři hodiny potom! Až mě zamrazilo, když se z Artyho stalo na poslední stránce to, kým byl na začátku. Ale nebyl by to Artemis. kdyby neměl zadní vrátka!

RemiBlack
23.08.2017 5 z 5

Momentálně můj nejoblíbenější díl z celé série. :) To proplétání se budovou, kamery, technika... To je moje gusto. Spiro je protivník, ovšem neukousl si velké sousto? To zakončení prostě zbožňuju.
Je to geniální! Vše je promyšlené. Všechno souvisí se vším. Skvělé! :)

Leze leze po železe, nedá pokoj až tam vleze.

Klíč.

Ketesh
20.04.2017 4 z 5

Celou sérii jsem si velice oblíbila, přestože jsem ji četla ve věku, kdy pro mě už tak úplně určena nebyla. Knihy jsem četla velice ráda, všechny. Některé byli lepší, ty poslední o fous horší a víc melancholické, nicméně se od nich člověk skvěle odreagoval a příběh si užil. Všechny knihy tvoří ceněnou část mé knihovny a hned tak se jich nehodlám vzdávat.

2. nejsenzačnější díl celé série a perfektní obálka!

trudoš
17.07.2016 3 z 5

Artemis Fowl se pustí do své poslední akce, protože konec zločinecké kariéry se s návratem ztraceného otce neodvratně blíží. Takže zase jednou uvrhne do smrtelného nebezpečí svého osobního strážce, ohrozí celou skřítkovskou říši a znepřátelí si nějaké ty padouchy. Prostě takový normální pěkný den.
Problém třetích dílů v cyklu spočívá v tom, že jsou jednoduše třetí. První kniha představí něco nového, druhá si ještě může dovolit to zopakovat, ale od další už člověk čeká nějakou změnu. A ta s Věčnou šifrou nepřišla. I když mladý Fowl z nafoukaného fracka vyrostl v uvědomělého puberťáka, příliš inovací to nepřineslo. Snad jen, že přes všechno své záporáctví už kope pouze za ty dobré, přičemž charakterově se ustálily i ostatní ústřední postavy. Zápletka ovšem zůstává stejná, což začíná být trochu nuda. Série tak definitivně ztratila kouzlo originality, které první dobrodružství přineslo a i přes autorovu řemeslnou dovednost pro mě sklouzla do osidel běžného standardu literatury pro mládež.

Ema007
29.06.2016 5 z 5

S prvních tří dílů Artemise Fowla se mi tahle knížka líbila rozhodně nejvíc. :) Dobře se četla, byla vtipná a Myrta s Artemisem už se v ní taky docela kamarádí...

bukiet
30.07.2013 5 z 5

Charaktery postav se vykreslují a mně se čím dál tím více líbí.

Mako123123
09.01.2013 5 z 5

táto kniha, tento diel ma spolu s časovým paradoxom najviac zaujali. :) 5/5

Mentiri
15.08.2012

Ať žije Sláma Hraboš!! :DD

Layss
21.02.2012 4 z 5

Je pravda, že s dalšími a dalšími díly ten Artemis trochu upadá, ale tohle byl díl, který se mi ještě docela líbil...

Skallarix
01.10.2011 1 z 5

Třetí díl Artemise Fowla mě jen utvrdil v tom, že pokračovat ve čtení dalšího dílu by byla zajisté už jen ztráta času.

skřítkové genialita

Eoin Colfer