Blanchidlo Blanchidlo komentáře u knih

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Byl to příběh drsný a nádherný zároveň. Konec jsem obrečela :) Trochu jsem se motala ve jménech, ale rodokmen na začátku knihy vždy poradil :) Jákob mi z počátku přišel jako velice sympatický muž. Bohužel ve chvíli, kdy začal být ve vleku svých dvou nevydařených synů (a jejich manželek), začal mi být nesmírně protivný. Z mého pohledu začal být stejný despota jako Lában, kterého celý život nenáviděl. Nesmírně jsem obdivovala Díninu odvahu, s jakou proklela celou rodinu a odkráčela. A červený stan, ach. Vůbec bych se nezlobila, kdybych "musela" také takto na 3 dny v měsíci odcházet odpočívat :) Ještě malé zamyšlení na konec - oč by byl svět jednodušší, kdyby se ženy dokázaly vzájemně respektovat namísto rivality, pomlouvání a falešných úsměvů, které mezi většinou z nich vládnou. Lea a Ráchel se sice neměly v lásce, ale přesto dokázala jedna druhou respektovat, stejně jako její znalosti a dovednosti...

16.07.2018 4 z 5

Farmagedon Farmagedon Isabel Oakeshott

Toto by měla být povinná četba.

28.05.2018 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Anotace zajímavá,provedení nešťastné. Posledních 200 stran jsem doslova proskákala. Zbytečně zdlouhavé.

13.02.2018 3 z 5

Poprvé jsem ji četla v 15 než jsme jeli se školou na vodu. Příjemný humor, fajn parta, která čtenáře provází i v dalších dílech.

18.01.2018 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Vlastně mám z téhle knihy pořád trochu rozporuplné pocity :) Nedoporučuji lidem se slabšími žaludky, popis určitých výkonů je dosti podrobný :) Kniha je skvěle napsaná, velice syrová a svým způsobem krásná, četla se mi dobře.

04.05.2022 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Já jsem se doteď nerozhodla, jestli se mi kniha líbila, nebo ne. Na jistou dobu jsem ji musela i odložit. Zmítala jsem se v nadšení i v naštvání. Ale úseky, kde Anna fantazíruje, jsem četla moc ráda :)

23.02.2022 4 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

podobně krásná jako Tajemná zahrada, která se mi ale líbila víc. Autorka umí čtenáře krásně vtáhnout do děje, krásná kniha.

23.02.2022 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Po zklamání z Moje milá smrti jsem s Agnes dlouho váhala. Když jsem konečně dováhala, nelitovala jsem a byla to láska na první přečtení. Ta kniha se nedá popsat slovy, ta se prostě musí přečíst, aby si člověk sám zažil, jak úžasná je :) Stejně jako Agnes a ostrov stínů je to kniha, kterou můžete číst pořád dokola a stejně tam vždy narazíte na něco nového :)

23.02.2022 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Za mě moc povedená kniha, výborně se četla, měla spád i jiskru. Malinko bych vytkla skákání v čase, které mě mátlo.

19.01.2021 5 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Simenon a Maigret je vždy jistota skvělého čtení!

04.10.2020 5 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Všechny oříšky může znát divák z filmů o Poirotovi nebo Slečně Marplové, přesto je zajímavé si je i přečíst. Oddechové, pohodové čtení.

13.06.2020 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Stejně skvělá jako jednička! Jen je škoda, že Albatros, podobně jako to bylo u Pottera, tak úplně nedodržel styl a změnil papír :-/

02.06.2020 5 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Na knihu jsem narazila náhodou v knihobudce, čte se výborně a už sháním zbytek série :-D

02.06.2020 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Další skvělá Exnerovka, klasika, která nikdy nezklame a pohladí na duši :) Pokud máte rádi klasické detektivky, vřele doporučuju.

19.12.2018 5 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Z počátku mi chyběl kapitán Exner, jakmile se ale objevil, byla to obvyklá smršť a lahoda pro duši :) Detektivky s Exnerem mám velice ráda!

05.11.2018 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kdybychom dokázali fungovat tak, jak autorka navrhuje, byl by to ráj na Zemi. Obávám se ovšem, že na to jsme až příliš svázaní právě našimi strachy a potřebami jistoty - jak sama autorka píše, právě strach a potřeba jistoty nás brzdí v rozletu. Má pravdu, ale myslím si, že není úplně jednoduché je překonat...Naprosto souhlasím s autorkou v tom, že nemoci jsou fyzickým projevem duše/psychiky a že západní medicína, věnující se pouze tělu, je nedostatečná...samozřejmě je skvělá na akutní stavy typu infarkt, ale na chronické stavy je krátká.

04.09.2018 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Četla jsem ji ještě na základce v zimě a vím, že jsem se u toho dost bála :) Dnes mám moc ráda rozhlasovou hru, ačkoli je zkrácená. Těším se, že si ji přečtu znovu a sama jsem zvědavá, jestli se budu bát míň :-D

15.08.2018 5 z 5

Vzhledem ke svému námětu se nevyhne porovnávání s Harry Potterem. Svým způsobem podobná zápletka - výjimečné dítě, záporák, kouzelné místo, kde hlavní hrdin(k)a pobývá, nezvyklý způsob dopravy, atd. A přesto jsou knihy naprosto rozdílné. Nikdyuš mě nadchlo! Prvních cca 80 stránek jsem se úplně nebavila, ale pak nastal zlom a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Moc se těším na další díly, povedená kniha :)

31.07.2018 5 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Srdeční záležitost. Po dočtení jsem měla chuť se ponořit do koření :) Tak nádherný příběh o mladé vědmě, která je proměněna do stařeny a nesmí překročit práh svého krámku s kořením. Po přečtení pro vás bude film obrovským zklamáním, je příliš plytký....

17.07.2018 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Jedno velké a ohromené "Ach". Tahle knížka mi neskutečně pomohla srovnat si hodnoty, co se jídla týče. Vždycky jsem byla vnitřně přesvědčená o tom, co paní Margit zastává, ale poslední dobou je tlak různých jídelních směrů tak silný, že jsem začala váhat. Takže paní Margit velké díky, že mě postavila nohama zpátky na zem. Líbí se mi, že nikomu nic nenutí, jen předkládá své znalosti a zkušenosti. A z čeho jsem ještě velmi nadšená, je obal, kulaté rohy :) a ilustrace. Je skvělé, když někdo vydá pohádkovou knížku pro dospělé :)

11.07.2018 5 z 5