blackdog Online blackdog komentáře u knih

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Keď sa na to pozriem spätne, tak Jack Carr sa tak trochu v zhruba prvej tretine knihy akoby učil písať, potom to už šlo dobre a bolo to pútavé. Také " americké " ale to bolo jasné, že to tak bude . Bavilo ma to

28.02.2024 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Moje prvé stretnutie s Kim Stone neurazilo. Kim má byť konfliktná , neprispôsobivá, ale nepôsobí tak, skôr naopak. Uvidím, dám ďalší príbeh, som zvedavý , ako sa budú vzťahy v tíme rozvíjať

29.01.2024 4 z 5

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

V minulosti som pár Simmeloviek prečítal a tak som sa po rokoch trochu vrátil. Toto bolo však sklamanie po každej stránke. Ani slovo o Cannes sa mu nedalo veriť , určite tam nebol , nemalo to atmosféru ani napätie. Milostná linka rovnako neuveriteľná.
Alebo ja som bol inde... neviem

15.02.2023 3 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Akcie tam bolo do až až. Chýbala mi tam hĺbka, ako keď list pláva po hladine horského potoka a vy by ste sa chceli pozrieť aj pod hladinu, ale nejde to. Jednoducho vás to spláchne. Možno film bude lepší.

18.01.2022 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Krvaveho anjela som si kúpil potom, ako ma očaril Syndrom E. Žial pre mňa to bolo sklamanie. V sérii však budem pokračovať...

29.10.2019 2 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Za mňa 5 hviezd bez váhania. Nikomu neberiem vlastný názor, ale neskutočne ma to bavilo od začiatku do konca. Konina to určite nie je.

08.07.2019 5 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Môj prvý Harry Bosch, myslím že sa mi páčil. Stále však nenachádzam detektíva, čo by ma doslova chytil, ktorého pokračovania by som naháňal kade tade po bazároch. Bolo to už dávno, čo som miloval Nera Wolfa, Phila Marlowa aj ďalších. .. Toto ma práve vystrašilo.... že " bolo to už dávno". Zrejme tu však na celkový dojem vplýva viacero faktorov. Wolfe napríklad mal vždy také zožltnuté , jemne zatuchnuté voňavé strany, Bosch na mňa zízal zo žiariaceho displeja. Nehovoriac o vplyve šedín , spomienkach .... zašiel som úplne mimo obsah. Prepáčte, každopádne Harry Bosch sa mi viac páčil ako HH, nie som však oprávnený posudzovať, pretože mám za sebou len po jednom HH a HB. Pohnem sa znovu nejakým iným smerom, rád si nechám poradiť

05.10.2018 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Carlos Ruiz Zafón je neskutočný rozprávač. Bavilo ma to úplne celé, napriek pozvoľnému napredovaniu. Citátov by bolo možné za vedro vybrať a ani jeden neurazí. Poznáte to, čítate si, čítate a občas sa blbo usmievate a krútite hlavou.... Kde na to chodí ? Nestáva sa mi často, že si prečítam myšlienku a mám chuť vstať a zapísať si ju. To, že to nakoniec nikdy neurobím, že som až taký lenivý ma napríklad aj teraz neskutočne štve.

18.06.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Môj názor - Počátek , na Slovensku Pôvod patrí k tomu lepšiemu od Browna. Šablóna sa síce opakuje, napriek tomu ma to vtiahlo a veľmi dobre sa to čítalo. Rozuzlenie som začal tušiť tak v polovici , nič to však neubralo z napätia. Snáď jediné čo ma sklamalo, bolo to samé "odhalenie objavu " , kde som čakal, že sa Brown viac odviaže, čo sa nestalo. Ale to by už asi nebol Dan Brown. Veľmi dobré....

27.04.2018 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Za mňa len 3 hviezdy, žiaľ nevtiahlo ma to a nenaplnilo moje očakávania. Možno preto, že som Dallas 63 čítal z objektívnych dôvodov na dvakrát. Neskutočne som sa pri tom miestami trápil, len z princípu a úcte k autorovi som ho dočítal. Nechcem tým ponížiť kvalitu románu, len mi jednoducho nesadol.

12.02.2018 3 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Zhodujem sa s názorom Makovníka, bavilo ma to . Zdalo sa mi , že to bude druhotriedne, povrchné. Nebolo. Opakovane sa stretávam so židovskou tématikou, Steve Berry sa trochu pohrabal v dejinách a mňa to začalo dosť zaujímať. Milujem Prahu , židovskú štvrť popísal veľmi pútavo, páčilo sa mi to. Chvíľami som mal pochybnosti, či to celé nie je trochu pritiahnuté za vlasy, ale nakoniec som si povedal...prečo nie?

05.09.2017 4 z 5

Mama klame Mama klame Michel Bussi

Mne sa to celkom páčilo. Zápletka podľa mňa nebola vôbec tuctová. Oobčas to trochu škrípalo a nebolo všetko úplne domyslené. Ako keby to písal v časovej tiesni. Ako celok však to bolo "jedlé". Mne sa páčili jdenotlivé dejové línie, jednoducho to tak mám rád. Milujem Francúzsko, už som to viac krát písal, Bussi mi ho veľa nedal, ale dej mal asi aj preto slušnú dynamiku. Dal by som Tri a pol, ale nedá sa.

19.05.2017 3 z 5

Cizí země Cizí země Charles Cumming

Mne to pripadalo dosť priemerné. Ak by sme dali Daniela Silvu ako porovnávací parameter, Cizí země zaostala tak o dĺžku. Tu mi to prišlo dosť povrchné. Niektoré pasáže sú rozpísané, až som mal pocit, že strácam čas . Inde autor len prebehol popri "plote " a nahliadol pomedzi dosky . Záver šiel ako po masle, celkovo román neurazil, ani neohúril. Preto tri hviezdy.

24.04.2017 3 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Nie je nič prekvapivé na tom, že tento námet prinúti čitateľa zamyslieť sa nad bytím. Asi najvyššou substanciou bude zoznam ľudí, ktorí sú pre nás v živote najdôležitejší..... deti, manželka, rodičia, priatelia..tí skutoční. Aj ja som si takýto urobil. Tých sto dní je neuveriteľne krátkych. Nedá sa dobehnúť, čo sme v živote zameškali. A presne tak to pociťuje aj Lucio. Nebýva to často, ale Lucio sa stal mojim priateľom. Celý čas som mu neuveriteľne fandil, prehováral som jeho manželku, aby nestrácali ani jediný deň. Myslel som na neho ešte dlho po prečítaní knihy. Veľa múdrych myšlienok vložil Fausto Brizzi do Luciových úvah . Dejová línia jednoduchá, napriek tomu úžasný výsledok.

07.03.2017 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Moje prvé stretnutie s Danielom Silvom a Gabrielom Allonom. Téma sa mi páčila. Zaujímajú ma krádeže umeleckých diel a tu bola umne spojená realita s fikciou. To isté platí aj o nosnej téme románu - totalitnom režime s Sírii. Akokoľvek sa pozeráme na problematiku moslimov a migrácie, to, čo sa deje v Sírii je desivé. Môže sa to zdať zvláštne, ale Silva mi pomohol pozrieť sa na niektoré problémy blízkeho východu aj inými očami.

14.02.2017 4 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Začiatok bol skutočne neprehľadný. Musel som sa pár krát vrátiť, aby som bol v obraze. Niektorí hrdinovia, ako píše aj sagasir podo mnou mi pripadali autorom doslova odfláknutí. Zander však asi vie , prečo to napísal tak , ako to napísal. Má to od určitého momentu "gule" a celá tá naháňačka je veľmi dobre vyrozprávaná. S Georgom som súcítil pri jeho vnútornom aj priamom boji . V závere som zasa cítil vianoce, keď sedel u otca v teple obývačky a rozbaľoval darček . Vyvrcholenie? Tak to ma dostalo , nie však v tom úplne najpozitívnejšom zmysle. Viacerí porovnávajú Plavca s Pútnikom. V reakciách na Pútnika dosť často odznelo čosi ako prekombinované, neuveriteľné.... a mne to celé prišlo uveriteľnejšie, ako záver Plavca. Celé to nie je zlé. Dal by som štyri hviezdy, lebo podľa mňa si ich Plavec zaslúži.... až na ten infantilný koniec. A preto len tri hviezdy. Pokračovanie si však určite prečítam, mám pocit, že Zander má na viac

26.01.2017 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Moja prvá od Grishama, keďže nie som veľmi na právnické prostredie. Možno sa niekomu žada ísť viac do hĺbky, Grisham sa však v tejto knihe , neviem ako v ostatných, s ničím veľmi nebabral a "pálil to od pása". Musím povedať, že ako rozprávač ma neskutočne očaril. Nezdržiaval sa zbytočným pitvaním, ale úplne všetko, do posledného šróbika vystihol a objasnil tak jednoznačne , ako to len šlo. Súbeh jednotlivých príbehov a ich spájanie sa dalo predpokladať a Grisham to urobil elegntne. Sebastian Rudd by mohol patriť k mojim obľúbeným postavám, ak by sa Grisham rozhodol pokračovať sériou. Jedine záver ma trošku sklamal, ale bol vlastne v intenciách celej knihy - rýchly a bez omáčky

04.01.2017 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dalo sa to čítať, ale chytilo ma snáď posledných 60 strán, čo je málo a tak si myslím, že Langdon sa už vyčerpal a bolo by ho nechať odpočívať. Námet nie zlý, aj keď som mal celý čas pocit, že to bolo akési silené.

06.12.2016 3 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Práve som ju dorazil. Na rozdiel od ostatných názorov, mne sa Bretónske pomery páčili o čosi viac. Zápletka v Bretónskom príboji bola pre mňa dosť tuctová. A priznám sa, že aj Dupin ma v prvej časti viac oslovil. Tu mi chvíľami prekážali kávy na stojáka , tenznosť komisára..... Unavovala ma štruktúra knihy, asi mi vyhovuje rozdelenie do viac kapitol, ako do štyroch. Ale v konečnom dôsledku som nebol sklamaný a prečítam si aj Bretónske zlato, ale preložím to nejakým iným žánrom, aby som sa do Bretónska znovu tešil. Napriek tomu, že som Bretónsky príboj trošku ošomral, oplatí sa prečítať. Príbeh sa posúva pokojným tempom, účelom je vychutnávať si všetko francúzske, s tým ich " r ". A ak práve toto milujete, ako ja , tak sa vám Bretónsky príboj bude páčiť.

27.10.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Hneď po prvej vražde som prišiel na to, že Stalker nie je pre mňa. Nebavilo ma detailné popisovanie mäsiarskych výkonov vraha. Toto naozaj nebolo pre mňa. Napriek tomu som sa zaprel a knihu prečítal. Necítil som takmer žiadne napätie. Posledných asi 70 strán som zhltol, len aby som už bol na konci. Záver ma ani neprekvapil, ani neohúril. Nie že by som uhádol vraha hneď na začiatku, to nie. Ale ani ma to neprekvapilo. Celé to bolo také ..... vlastne nijaké. Určitý čas si budem knihy vyberať sám . Rebríčky predajnosti vlastne nevypovedajú o tom, čo sa mi páči

23.09.2016 3 z 5