bikava bikava komentáře u knih

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Vůbec mě nenapadlo, že je to dětská kniha, jak píšou spolukomentátoři. Četla jsem jí jako dospělá a byla jsem unešená. Knížka je velice čtivá a dokáže i pohladit .

07.01.2016 5 z 5

Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Michaela Dombrovská

Podle mě naprosto zbytečná kniha. Nevím, co si o tom mám myslet - dozvíte se, že si v diáři můžete podtrhávat a psát barevně, lepit si tam fotečky a samolepčičky. Grada jako nakladatelství u mě tímto "vydavatelským počinem" hodně klesla.

06.06.2016 1 z 5

Barevné léto Barevné léto Jaroslav Holeček

Ve své době velice pěkná kniha fotografií naší přírody. Mám ji ráda dodnes.

17.02.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Čtivá kniha, ale chvílemi trochu nudná. Oceňuji autorovu sebeironii a humor. Líbily se mi popisy setkání s lidmi a spisovatelův mladý náhled na svět.

17.03.2016 3 z 5

Proč má pivo bílou pěnu Proč má pivo bílou pěnu Mick O'Hare

Zajímavé odpovědi na zajímavé otázky psané čtivou formou

14.01.2016 5 z 5

Proč tučňákům nemrznou nohy Proč tučňákům nemrznou nohy Mick O'Hare

Zajímavé odpovědi na zajímavé otázky psané čtivou formou

14.01.2016 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Snad jediná kniha, která se mi líbila méně, než film.

12.01.2016 3 z 5

Orbis sensualium pictus Orbis sensualium pictus Jan Amos Komenský

Krásné ilustrace, moc příjemná knížka jen tak, na listování při chvílích pohody s šálkem teplého čaje

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Velice čtivá kniha, ale čekala jsem od ní asi víc faktů... Měla jsem pocit, že čtu ženský román (a ty nečtu ;)

06.01.2016 3 z 5

Já mravenec Já mravenec Xenie Lučenko

Krásné ilustrace, milý a zajímavý text. Určeno pro děti - píšou od 6 let, já myslím že pro trochu starší.

14.12.2020 5 z 5

Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Suzanne Fincham-Gray

Většinou smutné příběhy umírajících psů nebo koček. Zajímavé byly exkurzy do systému americké veterinární péče nebo veterinární medicíny obecně.

21.09.2019 3 z 5

Pes na gauči Pes na gauči Miroslava Moučková

Milé vyprávění o veselých i trošku vážnějších příhodách s pejskem, ale nic co by se vymykalo průměru

12.01.2016 3 z 5

Cesta na Olymp Cesta na Olymp Věra Čáslavská

Četla jsem jí jako teenager, kniha o dřině ale také radosti ze sportu, moc se mi tenkrát líbila

10.01.2016 4 z 5

Ranní meditace - Opravna duší Ranní meditace - Opravna duší Ivana Noble

Zamyšlení, která pohladí a možná i laskavě připomenou skutečnosti, které jsme již zapomněli vnímat

Školní atlas světa Školní atlas světa Jindřich Švestka

Jako dítě školou povinné jsem ho nenáviděla... :)

07.01.2016 3 z 5