bibliophile bibliophile komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Přestože je kniha krátká, vypráví mnoho. Od začátku máte pocit, že to nemůže skončit jinak než špatně, ale musíte číst dál. A ten konec, to je síla.

23.12.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Určitě se k ní ještě vrátím a dám si ji na seznam k maturitě.

12.11.2016 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Jedno slovo-nádhera.

23.12.2016 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Po Pýše a předsudku hořké zklamání.

12.11.2016 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Od začátku je naprosto jasné, kdo to udělal. Za mě hodně velká nuda a zklamání.

02.04.2016 2 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Dobrý příběh o tom, jak málo stačí, aby se člověk stal závislým a jak snadno dojde k odcizení dvou vzájemně blízkých lidí.

25.12.2016 3 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Nejdřív mě trochu zklamalo, že tam nebylo více prostoru pro Thomase a Teresu, ale s koncem jsem spokojená, líbilo se mi napojení příběhu na Labyrint.

22.11.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

První třetinu jsem se vůbec nedokázala začíst, druhá byla lepší a poslední už jsem přečetla jedním dechem, prostě se nedalo odtrhnout. Přes první dvě nudnější třetiny doporučuji.

12.01.2016 3 z 5

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho Ladislav Smoček

Rychle přečtené a poté odložené, možná se k ní někdy vrátím a dám jí druhou šanci.

26.12.2016 2 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Strhávám hvězdičku za moc předvídatelný konec. Přesto se mi kniha líbila, taková krásná oddychovka, u které se člověk uvolní a odpočine.

18.12.2016 4 z 5

Chrám divů Chrám divů Leslie Parry

Očekávala jsem něco úplně jiného. Kniha neurazila, ale ani nenadchla.

23.11.2016 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Kniha se mi poměrně špatně četla, pořád jsem od ní odbíhala a je to jeden z mála případů, kdy mě film zaujal víc.

13.11.2016 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Četlo se to samo, vytkla bych tomu snad jen to, že konec byl předvídatelný. Přesto se od toho nedalo odtrhnout.

12.11.2016 4 z 5