Bibionyka Bibionyka komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Na můj vkus trochu moc depresívní čtení.

05.07.2020 2 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Zase tak tragicky, jako většina "recenzentů", bych tuhle knihu nehodnotila. Je třeba pochopit to téma (vztah s latentním gayem) , které je zajímavé a dobře podané.

04.07.2020 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Krásně pozitivní kniha. Jedna z nejlepších knih pro dobrou náladu.

02.07.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Brutální šílený příběh psaný velice čtivou formou. Člověku se ani nechce věřit, že tohle všechno se skutečně stalo.

16.06.2020 5 z 5

Nežádoucí účinek: Smrt Nežádoucí účinek: Smrt John Virapen

Velice poučná kniha, která dokáže otevřít oči i naivním lidem.

13.01.2021 5 z 5

Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Jackson MacKenzie

Moc poučná kniha, která lidem vysvětluje, co vlastně znamená slovo psychopat. Mnoho z nás se totiž mylně domnívá, že psychopati jsou jen nějací sérioví vrazi, ale tak to není. Psychopati jsou především bravurní manipulátoři.

12.07.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Trochu moc velký guláš, autorka se snaží nacpat co nejvíc kuriozit a extrémů do jedné knihy, což na mě osobně nepůsobí moc dobře.

06.07.2020 2 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Jedním slovem nádhera!!! Geniální styl humoru a celé je to navíc velmi zábavné. Jako bonus je v tomto díle obsaženo mnoho podnětů k vážnému zamyšlení.

20.06.2020 5 z 5

Hoši z Brazílie Hoši z Brazílie Ira Levin

Líbila se mi kniha i filmové zpracování. Zajímavá fantazie a napínavý děj z tohoto románu dělají něco, u čeho se člověk rozhodně ani na chvíli nenudí.

18.06.2020 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Další z krásných příběhů ze Zeměplochy, nyní o vzniku tištěných novin. Navíc hezky promyšlená záhada s lordem Vetinarim.

16.06.2020 4 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Tohle je literatura, která se nečte snadno. Ale je v tom ukryto mnoho zajímavých psychologických postřehů, zejména sebedestruktivní chování hlavní hrdinky je dobře vykresleno.

08.06.2020 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

K přečtení knihy mě inspirovalo shlédnutí filmu a ač knihy většinou převyšují filmová zpracování, tentokrát to vidím trochu naopak. Filmové zpracování mě bavilo o trochu víc, ale to neznamená, že při čtení bych se taky nezasmála.

07.06.2020 3 z 5

Firma Firma John Grisham

Výborně napsaná kniha z právnického prostředí, ostatně jako většina autorových knih. Velice si mi to líbilo.

06.08.2020 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Jednoznačně můj nejoblíbenější díl.

15.07.2020 4 z 5

Svobodomyslná Svobodomyslná Kateřina Lieskovská

Velmi silný a poučný příběh, dost mi připomíná román Řasnatci. Tohle by měla být povinná literatura pro mladé dívky, aby nešly do prvního vztahu s naivitou a růžovými brýlemi.

05.07.2020 5 z 5

Tato kniha je nejen životopis, ale má velký motivační potenciál.

16.06.2020 4 z 5