Biba_with_Book Biba_with_Book komentáře u knih

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Na jednu stranu se to hrozne tezko hodnoti v tom smyslu, ze autor popisuje to, co ve skutecnosti zazil.
Chytlo me to od zacatku do konce; v te prvni casti jsem se dokazala v predstavach dokonale prenest do Pekelne kuchyne.
A pak se najednou stala osudova chyba, ktera ctyrem kamaradum zmenila od zakladu zivot; ale ne jenom docasne, zmenila jim zivot a je same navzdy.

Docela by me zajimalo jak by vypadal jejich zivot kdyby tim napravnym zarizenim neprosli. Poznamenalo je to natolik, ze se z tech dvou pak stali zlocinci? Nebo by se to stalo i tak? Vydrzelo by jejich pratelstvi kdyby je nespojovalo to, cim si prosli?

19.04.2022 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak tohle bylo z trosku slabsiho soudku.
Sice je fajn, ze autor pri psani desil sam sebe (dle jeho vlastnich slov), nicmene ja jsem pri cteni tento pocit nemela.
Trhlina se mu extremne povedla a tohle mi bohuzel prislo jako lacina napodobenina.
Ale mozna je to cele jenom moje chyba, protoze ani ten konec jsem nepochopila.
Ac mam "nadprirozeno" rada, tohle uz na me bylo nejak moc.

16.12.2021 2 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

John Marrs proste umi! Asi nejlepsi psychothriller co jsem zatim cetla. Preskakovani z minulosti do pritomnosti mi taky absolutne nevadilo. Autor to umel napsat tak, ze to dokonale davalo smysl a zapadalo do pribehu. Brilantne popsane myslenkove pochody hlavnich postav bez zbytecnosti okolo.
Co se tech postav tyce - Simon me neskutecne vytacel, typicky pripad egoistickeho psychopata pro jehoz chovani neni omluvy. On byl ten spravny, ten chudacek a za vsechno mohli ti okolo nej.

30.06.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Na tuhle knizku jsem se tesila, prece jenom okolo teto autorky a jejich pribehu byl celkem hype.
Po precteni jsem ale zklamana a nevim, jestli se do dalsich knizek vubec pustim.
Prvni polovina me absolutne nebavila, nevtahla do deje...porad dokola opakujici se popisy zaplevelene zahrady a krakajicich havranu. Od druhe poloviny se konecne zacalo neco dit, ale celkove mi to vsechno prislo jako pohadka pro pubertaky.

11.04.2021 1 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Moc se mi to nelibilo. Rekla bych, ze tomu dost podstatne chybela stava. Popisy nudne, rozhovory mez postavami nudne...co se tech postav tyce - ani jedna mi nebyla sympaticka. Pokud ma autorka v planu psat dalsi knihy s Charlie, mela by se na ni zamerit a pracovat s ni. Udelat z ni osobnost, ktera ten pribeh potahne. Anebo ne, ale tim padem bude muset vymyslet traskavejsi tema a ne jenom opakovat s par upravami to, co uz veskrze napsano bylo. Za me fakt hodne slaby :(.

24.02.2021 1 z 5

Gaslighter Gaslighter Markéta Harasimová

Hodne tezke cteni. Celou dobu jsem si myslela a verila, ze to s Marikou dopadne dobre, ze se ji podari se od nej odpoutat, ale konec me hodne prekvapil.
Ac v knizkach moc nemusim myslenky co bezi v hlavach postav, tady to melo svuj vyznam - ten prerod ze sebevedome zeny na trosku, ktera veri ze je opravdu tak hrozna, je strasidelny.

20.02.2024 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

"Tento roman ma vsechno, co si zadate od klasickeho ducharskeho pribehu" a s tim nelze jinak nez souhlasit. Sice nemuzu rict, ze bych se pri cteni nejak klepala hruzou, ale tajemna a napeti je tam z meho pohledu vic nez dost. Prolinani minulosti a soucasnosti neni nijak rusive a dokonale pribeh navzajem doplnuje. Ocenuju skvele propracovany dej, autorka ma fakt talent.

04.01.2024 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Z tehle knizky jsem tak trochu v rozpacich. I presto, ze ma dost stran tak je ctiva a dej pomerne odsejpa. Zpocatku mi trosku vadilo to mnozstvi postav nez jsem se zorientovala kdo je kdo.
Uz tak nejak od zacatku mi bylo jasne, kdo asi bude tim vrahem, takze o napeti nemuze byt rec. Abych to shrnula - nebylo to spatne, ale z tohohle zanru je to takovy slabsi podprumer.

13.12.2023 2 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Jak uz tady bylo nekolikrat napsano - ctive, napinave, nemohla jsem se odtrhnout. Skvele vyprofilovane postavy a prostredi bankovniho sektoru, ale ten konec byl opravdu dost pritazeny za vlasy. Taky jsem cekala, ze je bude v tom vytahu vic psychicky nicit (i kdyz na druhou stranu, ostatni 4 postavy se dokazaly k sebedestrukci lehce privest samy stacilo je jenom trochu popostrcit). Skoda toho konce, jinak by to bylo 5 hvezdicek.

20.09.2023 4 z 5

Útěk za svobodou Útěk za svobodou Zoje Stage

Napad skvely, zpracovani hrozny. Musela jsem se fakt nutit, abych to docetla. Hlavni postavy nesympaticke az hruza... to utaboreni, misto snahy dostat se co nejdal po setkani s tim typkem, mi prislo dost nelogicky.
Nejvic me ale rozcilovala Imogen a jeji radoby psychologicke rozbory sebe sama. Celkove to na me pusobilo dost odflakle, verim, ze by se z toho dalo vyzdimat vic. Skoda.

07.09.2023 1 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Zajimave pojate postapo. Dobre napsane, pri cteni jsem si to dokazala vsechno zive predstavit. Jednu hvezdicku ale ubiram za ten, podle meho nazoru, prehnany konec.

28.11.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Jak uz zde bylo napsano - hodne ctivy pocin.
Autorka hned od sameho zacatku nasadi tempo a v nem jede az do konce.
Jsem zvedava na jeji dalsi knihy.

22.07.2022 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Cetlo se to dobre. Taky jsem ale doufala v nejaky zvrat, ze se stane neco necekaneho.
Konec mi prisel takovy unyly, misty preslazeny. Rekla bych takovy lepsi prumer.

13.04.2022 4 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Do detailu propracovany pribeh, bavilo me to.
Jedine, co me trosku mrzelo, ze uz od pulky bylo jasne o co jde a jak to cele dopadne. Precteno ale jednim dechem a to si zaslouzi pet hvezdicek. :)

13.08.2021 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Mam z toho rozporuplne pocity :) na jednu stranu vyborne tema, protoze me fascinuje vsechno co se tyka psychiatrie. Na druhou stranu mi to prislo psane jako takovy roman pro mladez.
Urcite si ale prectu dalsi dily, docela me zajima jak to dopadne.

26.07.2021 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knizky od tehle autorky mam rada, dobre se ctou a dej ma spad. Nejinak je tomu i v tomto pripade.
Celou prvni pulku jsem byla napnuta jak ksandy coze se to na tom grilovani stalo.
Je to take dost o pocitech hlavnich postav - o jejich detstvi, traumatech a jak se diky tomu dokazi vyporadat s zivotnimi situacemi.
Nekdy opravdu staci vterina nepozornosti, ktera muze roztocit neskutecny zivotni kolotoc.
Nicmene, z celeho pribehu mi nakonec bylo nejvic lito Harryho. I clovek, ktery je navenek zly a nerudny muze mit dobre srdce.

21.05.2021 5 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Zacatek knizky me moc nebavil, postavy mi byly nesympaticke az hruza. Postupem cteni se z toho vyklubal zamotany psychologicky roman. Obcas jsem se musela dost soustredit, abych ty myslenkove pochody autorky stihala. Nemuzu rict, ze by to bylo spatny, ale ani dobry. Takovy ve stylu "nenadchne - neurazi".

07.02.2021 3 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Ctive to bylo, to knizce nemuzu uprit, ale trosku to na me dela dojem young adult literatury. Hlavni postava nesympaticka az beda.
Celkove bych to zhodnotila jako prumer - nenadchne, neurazi.

22.01.2024 3 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Tesila jsem se, moc jsem se tesila, protoze klauni mi prijdou fakt strasidelni, ale co tohle melo proboha byt? Vlastne vim, "beckovy teen horor", kde je akorat spousta krve, brutality a jinak nic. Tahle knizka vam absolutne nic neda, ztrata casu, nedoporucuju. Jednu hvezdicku davam za peknou obalku.

04.08.2023 1 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Typicka cervena knihovna.
Ze zacatku moc uknourany, ke konci zbytecne preslazeny.
Navic je i tak nejak po par kapitolach jasne, jak to cele dopadne. Jako ctiva oddechovka fajn, vic se od toho ocekavat neda.

23.06.2023 3 z 5