Bětuu Bětuu komentáře u knih

Nečekala jsem, že si knihu tak zamiluju, ale byla krásná a plná nádherných myšlenek a můžu jen doporučit!!

01.04.2023 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tohle bylo úžasný zakončení série!
Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem chtěla.
Vášnivou romantiku, napínavý děj, kdy nikdo nevěděl, co se stane a se skvělým koncem.
Jsem nadmíru spokojená s postavami a celou knižní sérií. Teď rozhodně nevynechám bonusový díl a všem můžu knihu doporučit. I ostatní díly, ale musím říct, že tohle je za mě jednoznačně nejlepší díl!

16.01.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Knížka je záživná a napínavá, to se musí uznat.
Líbí se mi, jak se postavy během celého děje mění a jak byla složitá a zajímavá zápletka.
Možná jsem měla větší očekávání, protože jsem očekávala více romantiky a už mě to až tolik nevtáhlo do světa Elfhame.
Kniha je skvělá, jen jsem měla vysoké nároky, jak se to líbilo hodně lidem. Lepší je
(podle mě) spíše první díl, ale určitě chci vědět, co se stane v tom závěrečným.

09.01.2023

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Neuvěřitelně čtiva kniha! Líbí se mi svět Elfhame, romantika a akční děj. Je pravda, že Jude je snad krutější, než samostatný krutý princ, ale to mi až tolik nevadilo. Určitě si přečtu i ostatní díly!

02.01.2023 4 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

(SPOILER) Každou stránkou jsem doufala, že děj bude lepší, ale nebyl. Hlavní hrdinové mi nesedly ani povahově a nejvíc mě štali, jak kašlali na školu a lidi okolo sebe a mysleli jen na to, aby zachránili sebe. Zápletka byla divná, sama jsem ji moc nepochopila. Co se romantické linky týče, za mě nic moc. Válení se v louži v osmnácti letech není ani trochu romantický. Taky jsem se trochu ztrácela v tom, co mezi sebou měli Silas a Charlie dřív. Informace, které se neustále opakovaly a pak se najednou nic nevědělo? Unavující. Četlo se to rychle, ale tenhle příběh nedoporučuju. Colleen napsala i lepší knihy.

26.05.2024 3 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Prostě a jednoduše se mi kniha líbila. Některé části více, jiné méně. Není to ta nejlepší sbírka na světě, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

12.05.2024 4 z 5

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Halek píše krásně, zamilovaně. Musela jsem se při čtení neustále usmívat, ale jinak jsem si z básní nic neodnesla.

22.04.2024 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Miluju tuhle knihu! Sice jsem si ji teď přečetla po druhé, ale postavy, čtivost, romantika i zajímavá zápletka, to všechno bylo super! Tahle kniha má speciální místo v mém srdíčku. Určitě doporučuji, přečetla jsem ji za dvě dopoledne ve škole, jak moc mě bavila :) A moment.. To je to první díl? On bude druhý? KDY?!

17.04.2024 5 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Nejsem přímo zastánce české poezie. Neumann píše krásně, v básních vidím hloubku, ale nic mi nedaly.

26.03.2024 2 z 5

Obeznámeni s nocí Obeznámeni s nocí Lawrence Ferlinghetti (p)

Byla jsem nadšená. Jasně, někteří básníci a básně mi sedly více než jiné. Prvotní nadšení z knihy chvílemi opadávalo, ale knihu jinak hodnotím kladně.

19.03.2024 4 z 5

Kniha obrazů Kniha obrazů Rainer Maria Rilke

Musím říct, že jsem čekala něco jiného, ale básně v první knize se mi líbily více než v druhé.
Celkově si ale autor krásně hraje se slovy.

13.03.2024 3 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Takhle, mám hodně pocitů.
Autorka píše krásně a chytlavě a já se do příběhu opravdu ponořila a užívala si atmosféru, ale nastaly i chvíle - týdny - kdy jsem se do příběhu nedokázala vcítit. I tak se to četlo rychle, nicméně po přečtení mám stále v hlavě nevyřešené otázky a chvíli to musím zpracovat.

10.03.2024 4 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Kniha mě bavila o něco více než druhý díl, ale ne zas tolik jako první díl. Bylo to čtivé, na druhou stranu, některé věci už se protahovaly a nevím zda jsem spokojená s koncem. Oceňuji jak autorka napsala děj z pohledu všech čtyř hlavních hrdinů.

30.01.2024 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Povinná četba k maturitě..popravdě, nic moc. Začalo mě to bavit až 20 stránek před koncem, protože tam byla nějaká akce. Ne, 70 stránek napsané starýma slovama, které vám nikdo nevysvětloval, mi nic nedalo. Fakt mě Starověká literatura a jak na konci všichni umírají, nebaví. Klišé v tu dobu.

23.11.2023 3 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

Kniha mě bavila, to jo. Ale nějak mi nesedly postavy a zápletka mi přišla příliš jednoduchá. Rozhodně to není špatná kniha, ale já ji považuju za jednu ze slabších děl autorky.

25.10.2023 4 z 5

Láska tvoří krásu Láska tvoří krásu Marek Vácha

Kniha nebyla špatná. Rozhodně mi něco dala a něco ve mě z ní zůstane. Občas mi to přišlo.. moc složitý.

13.10.2023 3 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Musím říct, že jsem to čekala lepší. Nějak mě popisovací pasáže nezaujaly a příběh byl fantasy trochu divný, jinak byla kniha taková pěkná.

31.08.2023 3 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Kniha se mi líbila. Četla se dobře, jen tam bylo zbytečné moc postav, a i když miluju písničky, konverzace hlavních hrdinů o hudbě jsem moc nechápala. Děj byl jinak fajn, Fen je skvělá postava, jen jsem nemohla z těch jeho zamilovaných keců. Celkově byl vztah Jane a Fena až moc klišé a konec příběhu se mi trochu táhl. U knížky jsem si odpočinout.

31.07.2023 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Kniha se mi líbila, zápletky byly jednoduché, ale i tak hezky propracované a tak nádherně napsané pocity hlavního hrdiny jsem dlouho neviděla! Postavy byly fajn, občas mi Vincentovy myšlenky prišly klišé, ale některé citáty stály za to. Celkově moc fajn kniha na čtení!

08.07.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Celou tu sérii mám ráda a nedělalo mi problém se do hlavních hrdinek vžít. Tady jsem s Harper neměla nic společného. Marvel, kapela, vaření, rychlá známost.. nic pro mě. Prostředí vysoké jsem brala spíše jako střední. Kniha měla úžasnou romantiku, ačkoliv mi přišla zbytečně komplikovaná. Flirtování, jsme kamarádi, líbíš mi mi, Harper a Aubrey, nebavíme se..až na konci to bylo nejvíc!
Díky Travisovi jsem si zamilovala Oasis, jakože MILUJU. Bylo super, jaký měly Mei, Ava i Charlee vliv na příběh. Možná už mi knížka přišla přeplácená. Kniha není špatná, ale že všech čtyřech miluju nejvíc Navždycky!(A Letní noci)

17.05.2023 4 z 5