Betti Betti komentáře u knih

Pes, který hovořil s bohy Pes, který hovořil s bohy Diane Jessup

V knize se seznámíte s jedinečným výjimečným pitbulem Damienem, kterého se snaží Elizabeth zachránit ze špatných rukou. V příběhu je ukázán život psů v laboratořích a také, jak je s nimi zacházeno při výzkumu. Dojímavý krásný děj, kdy se přátelství se psem a člověkem snaží překonat každou překážku (stejně jako losos). Naprosto nečekaný konec jistě každého dostane.

24.01.2019 5 z 5

Cesta do hlubin psí duše Cesta do hlubin psí duše Hana Marounková

Krásný příběh kokršpanělky Terezky, která žije se svou smečkou...teda rodinou a zažívá každodenní příhody normálního psího života. Vše je popisováno z pohledu fenky, která má velmi sympatický charakter a všichni si ji rozhodně oblíbí.

28.12.2018 5 z 5

Můj kočičí život Můj kočičí život Carlie Sorosiak

Moc se mi líbil příběh mimozemšťánka Leonarda, který navštívil Zemi. Námět příběhu je originální a dobře zpracovaný. Člověk se nad určitýma věcma zamyslí z jiného pohledu. Knížka byla vtipná, krásná, dobrodružná a dojemná.

08.02.2024 5 z 5

Poslední medvěd Poslední medvěd Hannah Gold

Krásná dětská knížka otevírající problematiku globálního oteplování, antropogenního vlivu na přírodu a ohrožených medvědů ledních. Velmi poučné a dojemné.

01.11.2023 5 z 5

Spokojený psí život Spokojený psí život Thomas Riepe

Tato stručná knížečka pojednává o etologii vlka, dinga, venkovních, farmářských, pouličních, šenzi i domácích psů. Porovnává jejich chování a dává různé tipy, jak implementovat prvky jejich přirozeného chování do každodenního života psa domácího. I když jsem už přečetla spoustu psích knížek a vím toho spoustu o psech, našla jsem v této knize nové informace (například jsem nevěděla o páriech, což jsou psi pouliční, kteří utekli/byli opuštěni lidma a šinzi psech, což jsou původní domácí psi, kteří žijí volně v okolí lidí).

24.08.2023 5 z 5

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Pokud si chcete přečíst cestopis odehrávající se v divočině Indonésie a Jižní Ameriky, tahle kniha je přesně pro vás. David Attenborough popisuje setkání a natáčení spoustu divokých zvířat. Ptáci, pásovci, lenochodi, šelmy, delfíni, varani i kapybary jsou součástí jeho vyprávění. Taktéž povídá i o žití s místními lidmi a časté komplikace s komunikací s nimi. Zároveň však bylo vidět, že místní občané rádi pomohou Angličanům za jejich honem pro poznání a odchyt zvířat.

01.07.2023 5 z 5

Welfare: Životní pohoda zvířat aneb Střízlivé kázání o ráji Welfare: Životní pohoda zvířat aneb Střízlivé kázání o ráji John Webster

Skvělá učebnice pro studenty welfaru zvířat, která zaujímá témata jako jsou welfare hospodářských zvířat, strach, bolest, stres a další související témata. John Webster byl jeden z průkopníků oboru welfare zvířat.

18.06.2023 5 z 5

Jak psi léčí Jak psi léčí Maria Goodavage

Naprosto úžasná kniha plná příběhů lidí, kterým pes změnil život k lepšímu. Asistenční psi nemají využití jenom pro nevidomé, ale i pro epileptiky, diabetiky, autisty či pro lidi s posttraumatickou psychickou poruchou. Psí čenich dokáže rozpoznat i rakovinotvorné buňky nebo určité bakterie i viry v biologických vzorcích, tím pádem se kniha zabývá tímto jejich využitím, který má obrovský potenciál v medicíně do budoucna. Všechny osobní příběhy jsou opravdové, které si autorka sama vyposlechla od lidí, kteří si tím prošli. Je to jedna z nejzajímavějších knih, které jsem kdy četla.

18.06.2023 5 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Roztomilá knížka plná zajímavých faktů o rodičovské péči ve zvířecí říši. :)

06.06.2023 5 z 5

Zvířata nejsou bez citu Zvířata nejsou bez citu Per Jensen

Skvělá kniha, která shrnuje informace o citovém vnímání hospodářských zvířat. Líbilo se mi, že autor informace, které nám podával, často podkládal studiemi, které poukazovaly a potvrzovaly na jednotlivé vlastnosti/emoce zvířat. Jako studentka welfare zvířat pro mě mnoho informací nebyly novinkou, ale o to víc mohu potvrdit, jak krásně byla tato problematika shrnutá, a že vyzdvihovala aktuální problémy, s kterými se potýká dnešní svět v ohledu na welfare hospodářských zvířat. Moc také oceňuji, že na konci knihy bylo porovnání české a švédské legislativy týkající se ochrany zvířat. Je tam mnoho rozdílů a (nejen) Česko má určitě mezery v zákonech, na kterých je třeba zapracovat. Velmi doporučuji na přečtení i těm lidem, kteří o této problematice až tolik neví.
A dodatek - welfare zvířat se nerovná veganství ani vyhrocené aktivistické činnosti.

03.04.2023 5 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Je to krásně zpracovaná kniha o duševním životě zvířat. Obsahuje spoustu zajímavých informací o konkrétních případech, které dokazují, ze zvířata opravdu pociťují emoce na vyšší úrovni podobně jako lidé.

16.02.2023 5 z 5

Malá knížka mopsích moudrostí Malá knížka mopsích moudrostí Gemma Correll

Roztomilá knížečka plná ilustrací, která perfektně vystihuje život s mopsíkem.

31.01.2023 5 z 5

Skrytý život žraloků Skrytý život žraloků A. Peter Klimley

Zajímavá kniha napsaná etologem, který se zabýval zkoumáním chování žraloků v jejich přirozeném prostředí. Člověk díky jeho příběhům dokázal více nahlédnout do jeho povolání. Samozřejmě jsem se dozvěděla spoustu nových informací o žralocích a obdivovala jsem schopnosti autora vyhodnotit vědecké poznatky, které získal během jejich zkoumání.

12.09.2022 5 z 5

Zachraň Jacka Zachraň Jacka Gareth Crocker

Zachraň Jacka je velmi dojemná a srdcervoucí kniha. Popisuje příběh muže, který si myslí, že přišel v životě o všechno, a rozhodne se proto svůj život dožít jako dobrovolník ve Vietnamské válce pro pomoc ostatním. Neplánoval žít dlouho, ale to se změnilo díky osudovému setkání s labradorem Jackem. Společně se snaží přežít útrapy války a vyráží spolu na cestu za svobodou. Kniha věrohodně popisuje složité, tragické a nepředstavitelné události, které se za války děly (obdobně jako povinná četba Na západní frontě klid). Na závěr bych dodala, že je věnována všem vojákům psovodům a jejich psům, kteří během války zemřeli.

16.07.2022 5 z 5

Příběhy z Kamenitého vrchu Příběhy z Kamenitého vrchu Richard Adams

Skvělé pokračování knihy Daleká cesta za domovem. Prostřednictvím povídek jsme blíže poznali některé postavy. Nechyběly ani příběhy o El-hreránových dobrodružstvích. Není pochyb, proč ho králíci považují za svého Boha. Bylo příjemné znovu číst o našich oblíbených králičích postavách z minulého dílu. Plus tahle kniha obsahuje Slovníček králičích pojmů.

16.05.2021 5 z 5

Inteligence psů Inteligence psů Stanley Coren

Úžasně napsaná kniha, kde je rozebráno psí vědomí, hlavně zaměřené na inteligenci. Autor zezačátku představuje, jak se na psí vědomí nahlíželo v minulosti a jak se na ni nahlíží dnes (i z hlediska náboženství). Inteligenci rozdělí do několika kategorií (prostorová, pohybová, intrapersonální, interpersonální, hudební, logicko-matematická, jazyková, instinktivní, adaptivní a pracovní), které potom podrobně rozebírá. Vysvětluje rozdíly mezi jednotlivými plemeny, které po dlouhých debatách s odborníky seřadil do tabulky podle pracovní inteligence. Součástí knihy je také interaktivní část, kde si můžeme vyzkoušet chytrost našeho vlastního psa. Během čtení čtenář pochytí spoustu tipů na výběr ideálního psa na jeho výchovu. Jsem ráda, že mám knihu doma, protože se k ní budu vracet.

13.04.2021 5 z 5

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem četla a rozhodně nejčtivější!

01.08.2020 5 z 5

Zvířata mluví Zvířata mluví Penelope Smith

Skvělý návod, jak se naučit komunikovat se zvířaty. Uvědomíte si, že živočichové jsou rovnocenná lidem a pokud do toho dáte snahu a trpělivost, budete si rozumět s ostatními tvory mnohem více než předtím. Krok za krokem vás kniha povede správným směrem. Je doprovázena i pravdivými neuvěřitelnými příběhy.

01.02.2020 5 z 5

Nejpodivuhodnější zvířata světa Nejpodivuhodnější zvířata světa Jana Nová

Velmi zajímává dětská knížka plná pěkných ilustrací zvláštních živočichů. Zvířata byla členěna do dobře zvolených kapitol - zvířata, která hrají všemi barvami, zvířata, jež si pamatují dávné časy, zvířata, která vypadají jako někdo jiný, zvířata, co se krmí opravdu podivně, zvířata, kterým narostlo něco divného, zvířata s vlastní lampičkou a zvířata s hodně divným způsobem obrany. Moc hezky zpracované.

03.03.2024 5 z 5

Hamilton válí Hamilton válí Simon Mugford

Zajímavá dětská knížečka, která shrnuje dosavadní sportovní i osobní úspěchy Lewise Hamiltona.

02.03.2024