beruslava beruslava komentáře u knih

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

(SPOILER) Já nevím. Jsem trochu v rozpacích. Kniha má zajímavé téma a bezva prostředí. Afrika je mi cizí, tak jsem uvítala exkurzi do konžských pralesů i informace o zemi a její historii. Téma virů je velmi zajímavé a fakta i nich mne obohatily. Potkáváme klasickou sestavu postav, která vždy funguje. ALE. Hlavní motiv vykrádá jinou Rollinsovu knihu. Sice jiný prales, ale tohle už tu prostě bylo. Také si nedal moc záležet na budování a uvěřitelnost postav. Když někdo trčí odřízlý 100 let v pustině, tak prostě nemluví moderním jazykem a pojmy. No a konec... Ten už tu také byl. A ta spousta ekologie byla prostě klišé. Takže dávám 3. Brak to není, ale jde to trochu z kopce.

12.04.2024 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Příběh dalajlámova kočky má krásnou jemnou a laskavou energii, která mě pohladila na duši a srdci. Umí dojmout, ale ne kýčovitě. Moc povedená kniha!

08.02.2024 5 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Pětihvězdu si šetřím pro knihy, které se mnou rezonují. Třeba se prostě trefila do té správné chvíle v mém životě. Srdeční záležitost. Jednoznačně.

12.10.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Morck mě baví. Taky Asad a Rose. Příběh Marca byl opět neotřelý a docela dojemný i když tento případ mne osobně neoslovil tak moc, jako třeba Složka 64. Proto dávám jenom 4 hvězdy (5 mám jenom pro srdcovky) a těším se na další velbloudí přísloví a Asadovo kafe. A taky jsem zvědavá, co autor vyvede s Gordonem a novým šéfem oddělení... Piš piš Jussi.

16.04.2015 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky bylo dobré. Hedvábník je mnohem mnohem lepší. Skvěle morbidně teatrální vražda, co se jen tak nevidí, nevšední postavy a další vhled do nitra hlavních postav. Líbí se mi, když se postavy vyvíjí a to Cormoran s Robin rozhodně dělají. Vývoj má jejich vzájemný vztah i postavy samostatně, což příběh neuvěřitelně obohacuje a přidává další dimenze. A rozhodně to není žádná červená knihovna. Rowingové to věřím. Už aby byl další díl !!

16.04.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Sympatický detektiv, sympatická asistentka, moc jim to spolu funguje, chytlavé popisy soudobého Londýna a života v Anglii obecně. Vražda také dobře postavená a rozkrývaná. Co mě na knize baví nejvíc je, že autorka neřeší pouze vraždu, ale rozkrývá postupně i soukromý a vnitřní život obou hlavních hrdinů, čímž pro mě příběh dostává další rozměr a zatím pokaždé jsem se těšila na pokračování! Go Cormoran :-)

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší díl série. Měla jsem pocit, že se autor už docela sžil s postavami a krásně je vede dějem. Humorné, zápletka moc zajímavá, pro mě nečekané rozuzlení. K zamyšlení. Super. Dávám 5 hvězd, což si schovávám pouze pro výjimečné knihy, které ve mně zanechaly stopu.

15.09.2014 5 z 5

Božské zlo Božské zlo Nora Roberts

Spíš 3,6 hvězdy... přeci jenom to mělo dost z červené knihovny. Jinak ale velmi čtivé, napínavé a velmi mrazivý konec.

11.07.2014 4 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Kniha mne velmi příjemně překvapila. Příběh byl čtivý, postavy měly velmi lidský rozměr. Nečetla jsem tedy "příběh rabína", jak jsem původně očekávala, ale "příběh člověka". Rabi šel hodně svou cestou, což si ihned získalo mé sympatie. Zajímavé nahlédnutí do reálií jedné americké vrstvy v průběhu první poloviny 20. století. Velmi optimistické. Doporučuji.

11.07.2014 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Adélie mi prostě přirostla k srdci. Těším se na další díly!

09.06.2014 4 z 5

Poutník Melmoth Poutník Melmoth Charles Robert Maturin

Nejvíc frustrující kniha, co jsem kdy četla. Autor se pustí do jednoho příběhu, z toho se vyvine druhý z druhého třetí a pak ještě ze třetího jeden. A tak jsem pořád čekala rozuzlení všech příběhů. Ve chvíli kdy se autor pouštěl do posledního příběhu mi bylo jasné, že, vzhledem ke svému rozvleklému stylu psaní, je nijak uspokojivě ukončit nestihne (tak okolo strany 650?). No a taky že ne. Knihou doporučuji podkládat skříně či lůžka, na to má příhodnou tloušťku a není zbytečně velká :-). Dvě hvězdičky: * za ten rozsah - sepsat tolik stran tak květnatě a udržet myšlenku není vůbec jednoduché + * koneckonců jsem to dočetla...

05.11.2013 2 z 5

Poslední šamanka Poslední šamanka Barbara Wood

Tento příběh, jehož ústředním motivem je víra (v boha, smysl života, vyšší plán, své bližní, v lásku, sama v sebe), je poskládán velmi netypicky. Sotva jsme vtaženi do příběhu indiánky, ten končí a na něj navazuje příběh Faradaye, který se mi zpočátku jevil hrozně chladný, egoistický a nesympatický. Ale jak se jeho příběh odvíjí, postupně se prohlubuje a zlidšťuje a od poloviny mi jeho postava neuvěřitelně přirostla k srdci stejně tak jako postava jeho dcery. Propojení obou příběhů (Faraday a Hoshi'tawa) je se může jevit trochu krkolomné a nevydařené. Když se ale za knihou ohlédnu, prostě se mi líbila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla a doporučuji ke čtení i ostatním.

02.09.2013 4 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Knihu jsem četla už před lety, ale pořád na ni vzpomínám a považuji za jednu z nejhezčích, kterou jsem kdy četla. Nese pro mě krásnou myšlenku toho, že ať už je člověk "bohy vyvolený" nebo ne, životem si potřebuje projít jako každý jiný. Hlavní postava zažívá stejná zklamání a bolest a úplně stejné věci jako všichni smrtelníci okolo a k poznání si musí přijít skrze běžný život. Zamiluje se do strašné mrchy, která s ním opakovaně zamete, zažívá vítězství a pády a až na konci cesty zjišťuje, kdo je. Krásná paralela se životem každého z nás. Těším se až si jednou přečtu znovu!

01.08.2013 5 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Bylo to trochu něco jiného než jsem čekala, ale četlo se to dobře a svižně.

01.08.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je to typickej slaďák. S tím je třeba se smířit. A pak se to čte už jedním dechem. I když jsem byla v poslední třetině knihy z té jejich "spalující vášně" úplně vyčerpaná (tohle bych chtěla zažívat nanejvýš tak na týden v kuse), jdu si koupit druhej díl, protože mě zajímá, co s nimi bude dál :-). Takže za mě průměr a jsem ráda, že jsem si to přečetla.

07.03.2013 3 z 5

Žena bez minulosti Žena bez minulosti William Diehl

Příjemná, čtivá, oddechová. Příběh mne vtáhnul, takže jsem to nemohla odložit. Nepřipadá mi to jako čistě detektivka, ten příběh za tím je skoro románový a vydařený. Hlavní postava byl fakt sympaťák, kterému jsem fandila. Rozuzlení na konci jsem z části čekala, z části překvapilo. Není to kniha, co by se mi zaryla do duše, ale nelituji že jsem si ji přečetla a byl to příjemně strávený čas.

10.08.2012 4 z 5

Zátiší s Datlem Zátiší s Datlem Tom Robbins

Svým hodně... hodně divným způsobem možná ta zakukleně nejromantičtější knížka, co jsem četla.

27.06.2011 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Dle mého názoru nejlepší kniha od Irvinga, co jsem četla. Krásně vykreslený příběh. Rozhodně doporučuji!!

27.06.2011 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Nejoblíbenější kniha mého dospívání!!! :-)

22.06.2011

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Knížka, kterou jsem si ráda přečetla i opakovaně. Příběh velmi dobrý, napínavé až do konce a u toho příjemné napětí.

21.06.2011 5 z 5