bersek bersek komentáře u knih

Pecka.

09.02.2021 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Tak to je paráda! Naprosto skvělý art.

06.01.2023 5 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Perfektni nadčasová kniha. Ale musim se přiznat, dal jsem si během čteni pauzu. Asi v prvni třetině jsem se začal prokousávat ani nevim proč. Ale pak to dostalo uplně jiný nádech. Kniha je nadčasová a myslim že by bylo zajimavé psát knihy tohoto tipu každých deset let.

26.12.2013 5 z 5

Mnich z hory Kója Mnich z hory Kója Kjóka Izumi

Výborné. Trošku mysteriozni, exotické a lehounce erotické. I "strašidelný" přiběh může mit hlubokou myšlenku.

18.11.2012 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Jednou jsem tak nemel co delat, tak jsem si pustil Shoguna. Serial se mi libil natolik a tak jsem si rekl, ze si prectu knihu abych se o te dobe dozvedel vice. A tak jsem si cetl a zniceho nic knihu precetl. Ke konci mi doslo jak chytre je kniha napsana a kolik universalnich veci v ni je. Vrele vsem doporucuji !!!!

17.06.2012 5 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Dobře napsaná kniha. Jak už to tak bývá zfilmovat se dá pouze část knihy, proto by si ji měl přečist každý koho láká dovědět se o Tibetu něco vic. O tom jak utikaly před "tibetskými cikány", zvláštni zvyky tibetanů nebo o tom co vše může být v Dalajlamově paláci.

21.11.2012

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

kniha je vyjímečná tím, že si z ní každý může odnést co chce. Není to King není to Morrell nemrazí z toho v zádech. Ale mně udělalo dobře to že jsem jí četl, protože mně stejně jako mnoha jiným připomíná můj život.

30.11.-0001 5 z 5

Ohlasy písní těžkých Ohlasy písní těžkých Petr Korál

Jako teenager co prave objevil rock jsem tuto knihu zboznoval !!! Nyni po XX letech ji mam rad jako skvele rockove zrcadlo doby. Skvela prace stale je z ni citit poctivy underground.

06.04.2023 5 z 5

Cesta k plnému vědomí Cesta k plnému vědomí Thich Nhat Hanh

Perfect

28.01.2022 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Výborný inteligentni humor, ironie a satira. Super odpočinková četba.

19.11.2012 5 z 5

Ze začátku kniha popisuje dobu, poté cestovani po Syrii, Babylone, Krete a Chati. Mezi tim dobrodruzstvi, lásky, bolesti a utrpeni. A pak to přijde proud myšlenek, nazorů a idealů. nutno vydržet až do druhé půlky. Kdy se z dobrodružného románu stane román popisujici dobro a zlo. Různé pohledy na spravedlnost a všeobjimajici touha po moci a nesmrtelnosti. Je to román o tom že ti chytřejši jsou nejhloupějši, a idealiste musi trpět ...

11.08.2012 5 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Dobré čtení

12.02.2021 5 z 5

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Uzasna kniha doporucuji. Prectena za dva dny.

23.03.2018 5 z 5

Taková normální oběť Taková normální oběť Pavel Špatenka

wow ! Uzasna kniha.

13.02.2018 5 z 5

Cesta k titulu MMA World Champion Cesta k titulu MMA World Champion Attila Végh

Malá a super kniha. Attila zde piše že vše je možné. Dokonce i z malého města dobit svět.

02.04.2014 5 z 5

Basil - Valašský vojvoda Basil - Valašský vojvoda Miroslav Žamboch

dobře napsáno, ale myslim si že pan Žamboch má větši skvosty ..

01.10.2012 3 z 5

Jak se stát Britem Jak se stát Britem George Mikes

autor se s notnou dávkou humoru, sarkasmu a ironie pustil do popisu Britů. Udělal to takovým způsobem, že se tomu i samotní Britové smáli a snad i smějí. První část knihy mě nedovolila přestat číst, ale jak jsem se přehoupl do druhé části... už to nebylo ono. Přislo mi to jako natahování už napsaného. Každopádně by si měl knihu přečást každý, kdo má něco společného s ostrovy... Opravdu povedené humorné dílko ...

09.02.2012 4 z 5

Vídeň - literární toulky dunajskou metropolí Vídeň - literární toulky dunajskou metropolí Václav Fiala

tak tato kniha by neměla chybět nikomu kdo chce vidět Víden z jiního pohledu, Výborná práce.

30.09.2011 5 z 5

Světla a stíny islámu Světla a stíny islámu Břetislav Tureček

Tak tahle kniha mne opravdu hodne bavila. Zajimavym zpusobem popsane zazitky reportera a dobrodruha. Myslim, ze odpurci Islamu by si ji mely precist a trochu se nad ni zamyslet. Pri cteni jsem se uz videl v Iranu .......................

31.08.2011 5 z 5

To To Stephen King

tak jsem To dočetl chvílema jsem myslel že je to nekonečné.... na chvíli jsem si i říkal kam to povede dál. Ale neustále se rozvíjející linie příběhu které se až na uplný konec potkjí mě dostaly. Z knihy mám pocit že ji autor psal dlouho, zdá se mi jakoby střídal styly psaní (nemyslím formu já atd). M

30.11.-0001