Berken Berken komentáře u knih

Slovanské pohádky Slovanské pohádky Karel Jaromír Erben

Myslím si že tato kniha by si jistě zasloužila nové vydání. Určitě by tím na sebe navázala daleko více čtenářů.

Nejnovější vydání je přece z roku 1974!!!!

10.01.2017

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

SUPER!!!!!!!!
To jsem nečekal. Fakt super.
Po tom co jsem zjistil že Magnus vyjde řekl jsem si že se musím náležitě připravit. Načetl jsem si toho o severské mytologii hodně a hned jsem si ji oblíbil. Teď je jednou z mých nejoblíbenějších. Kdo by neměl rád Ódina, Thora, Lokiho či Freye?

No zkrátka nejen knihu ale i mytologii jsem si oblíbil.

A ke knize
Jak jinak než že byla nacpaná akcí. Rick se drží své oblíbené předlohy. Akce. Už od začátku se v knize něco dělo. A začneme zvesela. Zemřel jsem. KONEC .

Oblíbil jsem si Blitzena a Heartstronea. Ti jsou boží. A Jack je úplně super.
Taky nechyběl známý autorův humor a neustálé hlášky. Pobavily mě i názvy kapitol „ Aha tak tohle je ten koho Fenrir vyčmuchal v 63. kapitole"
Závěr byl docela rychlý ten rozhovor s Anabeth bych si klidně vychutnal. Ale tak moc mi to nevadilo

Těším se na další díl

30.09.2016 5 z 5

Poklad ve Stříbrném jezeře I. Poklad ve Stříbrném jezeře I. Karel May

Zajimavé dílo od Karla Maye je vlastně úplně jiné než světoznámý film. V mnoha fázích jsem měl pocit, že ani nečtu stříbrné jezero, tolik tam bylo odlišností. Niceméně musíme přihlédnout k tomu že tohle je originál a film je až po něm. Má to i hodně kladů např. postavy Old Firehenda a dalších které nám film skryl. Postava Cornela byla taky zajímavá- temná.
Myslím že je kniha dokonce lepší než film. Více postav které nás sice místy matou, ale o to je tam více zvratů.
Skvělé!!!!!

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Začátek nové série. Co dodat?
Kniha byla zajímavá. Ale byla přece jen trochu jiná.

Např. Riordan nepřišel se svou známou kostrou.
„ Čau jsem něčím zvláštní a jednoho dne zjistím že můj táta je BŮH."
To se nestalo ale taky nám to ušetřilo docela dost stránek s vysvětlováním mýtického světa
Kniha byla ale i tak docela malá.
A taky tam trochu chyběla akce. Tím nechci říct že by mi to nějak extra vadilo. Kniha byla zajímavá z dalších tisíců důvodů. Byla humorná, čtivá a taky se mi moc líbilo vrátit se ke starým známým postavám. Taky mě pobavil Apollóna. Hlavně svojí „ důležitostí" a svým smýšlením.
Takže SUPER!!!

Co se týče mé nejoblíbenější postavy tak mě pobavila Meg a BROSKVÍK!!!! Pak samozřejmě stáří známí z PJ a Bohové Olympu. Apolón jsem čekal trochu ličtějšího. Víte jak to myslím:)

Trochu jsem se tady rozepsal (hlavně u postav ale prostě jsem je tam musel napsat) tak sorry.
A to ještě mohlo být větší:)
Ale doufám že to neva.

06.11.2016 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější díl. Po prvních dvou dílech které ( ač byly krásné) byla to spíše taková pohádka, seznamování se z Bradavicemi. Teď se konečně dostáváme do pořádného světa fantasy. Bohužel jsem první viděl film takže mě zápletka tolik nepřekvapila, ale v knize je to zase něco jiného.

06.03.2017

Vinnetou I - Indiánské léto Vinnetou I - Indiánské léto Karel May

Mám poslechnuto jako audioknihu a úplně úžasné. Je to zase jiná sféra knih a konkrétně u Vinetua jsem si poslech užil. Karl May je autor kterého obdivuji už od útlého věku když jsem si pouštěl filmy a když jsem se přesunul ke knihám zanechalo to na mě zase hlubší stopu.

Četl jsem i jiné romány Karla Maye ( pouští atd) ale Vinetou stále vítězí.
Budu v četbě tohoto autora pokračovat dál, protože mě nejspíše nikdy neomrzí a nejspíše se nedočkám dne kdy dočtu všechny jeho kniha. Vřele doporučuji

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zajímavá kniha určená podle mého názoru spíše mladším, ale každý si v tom najde svoje.
Není to literatura kterou bych četl často a nějak mě to k ní netáhne. Jenže Malého prince si musí přečíst každý.Hodně filozofická kniha

Staré pověsti české a moravské Staré pověsti české a moravské Alena Ježková

Myslím že kniha jasně konkuruje Jiráskovi. Ač tam toho není tolik, myslím si že hlavně pro dnešní mládež je to záživnější. Lépe se kniha čte. Stihl jsem to i jako audio knihu a ta byla také úžasná a hlavně záživná. Líbí se mi tam i ty historické pasáže. Dozvíme se toho víc jak o pověstech tak o pravém životě slovanů. DOPORUČUJI!!!!!!!

14.01.2017

Tave-šala a další příběhy Tave-šala a další příběhy Karel May

Kniha která byla první kterou jsem přečetl od Karla Maye. Znám všechny filmy,ale toto byla první kniha. Naprosto mě uchvátila a pokračoval jsem i v dalších knihách.
Doporučuji!!!

17.01.2017

Červená pyramída Červená pyramída Rick Riordan

Já nevím jak vy ale vážně uvažuju že Rick je BŮH:)
Kniha byla dobrá a noc se mi líbila. To že knihu vyprávějí dva vypravěči mi nevadí. Právě naopak. Taky se mi líbilo že Carter a Sadie místy mluvili k nám (čtenářům).

22.02.2016

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Tato kniha se mi nad míru líbila. Autor si vybral vymyšlený svět , ale nedomyslel např. konkrétnější zákony a pravidla. A proto to bylo trochu rozpačité.
Tři knihy se mi podařilo přečíst za 4 dny. Velmi jsem se chytnul.

21.02.2016 4 z 5