bergle bergle komentáře u knih

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Kniha se mi moc líbila. Bavila mě dějová linie jak Sarah tak i Caroline a Tess. Nemohu říct, že bych se těšila víc je kapitolu vyprávěnou z pohledu jakékoli hlavní postavy, všechny mě bavily stejně a knížka jako celek byla krásná a mohu jen doporučit.

01.05.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Knihu jsem přečetla za 2 dny, příjemná oddechovka. I když kniha začíná velice smutně, ztrátou nejlepší kamarádky tak nakonec kniha není vůbec smutná a hodně krát jsem se u ní zasmála.

05.04.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Zajímavá, napínavá, rychle se čte a když se blíží pomalu konec nejde se od knihy odtrhnout :-)

04.04.2021 3 z 5

Musíme být statečné Musíme být statečné Frances Liardet

Kniha Musíme být statečné......v prvním okamžiku po otevření jsem si řekla tééééda to jsou malé písmenka. Kniha moc pěkná a příběh poutavý i když už od začátku je jasné jak kniha skončí. Jen dle mého názoru to mohlo být o pár let dříve ;-)

04.04.2021 3 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

U knihy se mi nejvíce líbilo zpracování rodinných vztahů. Zamýšlení se z různých pohledů jak se který člen rodiny ke komu chová a snaží se zlepšit. Ovšem příběh a hlavně hlavní zápletka už jsou z mého pohledu slabší i když osobně bych nikdy nechtěla nic podobného zažít a netuším jak bych se já sama chovala. Ač jsem u knih většinou plačka tak u této knihy se emoce nějak nedostavili, ale v globálu se mi kniha líbila.

14.03.2021

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Kniha Kdy? mě pohltila už od první věty. Naprosto mě pohltila a celou dobu držela v napětí. Knihu doporučuji všem co mají rádi krimi s kapkou sci-fi.

27.02.2021 5 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Kniha se mi líbila už je z toho důvodu, že mám ráda historické romány a tento mě zavedl do roku 1536 do období Tudorovců a vypráví o Anně Boleynové z pohledu její nejlepší přítelkyně. Není to úplně kniha, kterou prostě neumíte odložit, ale je to taková ta oddechovka.

23.02.2021 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Kniha ač má být úsměvná tak mě osobně moc nepobavila. Dle mého matka alkoholička, která nemá čas na děti, manžela a utrácí i když si to nemůže dovolit. V okamžiku kdy už si utrácení dovolit může tak utrácí o to víc. :-(

23.02.2021 1 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny knihy od této spisovatelky. Ze začátku trochu pomalejší rozjezd a hodně postavami je trochu obtížnější na zapamatování, ale kolem cca 200 už je obtížné knížku jen tak odložit. Určitě doporučuji si ji přečíst. Jen pokud nechcete číst jednotlivé knihy série s roční pauzou doporučuji počkat až vyjde celá série ;-)

31.01.2021 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Kniha byla zvláštně zajímavá. Jde vidět, že ji nepsala žádná ostřílená autorka, která má za sebou už x titulů, ale člověk, který prožil zvláštní životní událost. Kniha se mi líbila a na konci ukápla i nějaká ta slzička.

19.01.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Jednoduchá oddechovka. Za jeden den jsem ji měla přečtenou. Už se těším na další knihu JEHO ZÁKUSEK ;-)

04.01.2021 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Bubny podzimu kniha o 1168 stranách a prvních 650 stran trápení kde se vůbec nic neděje a děj se hrozně táhne. Vše důležité by se dalo shrnout do 10 stran. Pak už děj nabírá na obrátkách a dějová linie Brianny a Rogera je super, má spád a napětí. No určitě teď nesáhnu po dalším dílu série. Raději si přečtu kniho o méně stranách za to s více akcemi, napětím a spádem..

02.01.2021 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha se mi líbila, teda ne že bych se u ní smála na celé kolo, ale četla se pěkně a za 2 dny jsem ji měla přečtenou. Určitě si ji jednou, někdy přečtu znovu.

06.11.2020 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Osvobození je kniha o 2 světové válce z pohledu ženy, je dle skutečné události s úpravami pro knihu. Moc pěkná kniha, já bych ji klidně zařadila do TOP 10 knih které jsem četla. Určitě mohu jen doporučit.

01.11.2020 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Mořeplavec je moc pěkná kniha a rozhodně mě bavila více než Vážka v Jantaru, ale těch 1141 stran dá teda zabrat :-)

31.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Z knihy jsem měla strach a dlouho jsem ji kvůli tématu o kterém píše odkládala. Po přečtení mírné zklamání. Určitě by se dalo toto téma zpracovat lépe a zacílit více na city čtenáře.

21.09.2020 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Za mě naprosto super kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi téma i krátké kapitoly. Určitě doporučuji ostatně jako všechny knihy o Keplera.

07.08.2020 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Knihu bych hodnotila jako průměrnou. Líbila se mi, ale zase tolik emocí ve mě nevyvolala vzhledem k prostředí kde se děj odehrává. Určitě si ji znovu nepřečtu.

02.08.2020

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Moc pěkná kniha, těším se až si přečtu další díl.

02.08.2020 5 z 5