beluca beluca komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

kdo by tuhle knížku nemiloval ?! :-)

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Další srdcovka z mládí, ke které se stále ráda vracím.

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Krásná kniha, kterou prostě miluji :-). Četla jsem jí hned v roce jejího prvního vydání a od té doby tak 10 x. Sáhnu po ní pokaždé, když je mně smutno a ouvej a ona mně dokonale uvolní a naplno vtáhne do svého děje, a to i přesto, že ji znám skoro nazpaměť. Přečetla jsem všechny doposud vydané knihy od paní Vaňkové a až na dvě vyjímky, je všechny zbožňuji, ale Richenza je pro mně prostě TOP! Rozhodně tuto knihu doporučuji všem romanticky založeným bytostem a milovníkům historických románů.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

U žádné jiné knihy jsem se tolik nenasmála :-). Prostě skvělá!

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Opět další kniha z povinné školní četby, která mně mile překvapila, vtáhla mně naplno do děje a zanechala ve mně hluboký dojem. Určitě doporučuji

Klíč k opravdové Kabale Klíč k opravdové Kabale František Bardon

Přečetla jsem velké množství knih o magii a esoterice a Bardona považuji za jednoho z nejlepších autorů v této oblasti. Kniha ovšem není pro každého :-). pokud po ní šáhnete, ujistěte se, že jste na ní již připraveni. Chce to o magii a esoterice už určitě "něco" vědět, aby pro vás byla přínosem. Za sebe jí 100 % doporučuji každému, kdo se chce v této oblasti rozvíjet.

27.04.2016 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Pro nás milovníky a majitele koček je to nejpovedenější a nejvtipnější knížka o čičinách :-). Moc se u ní nasmějeme a rádi se k ní s manželem vracíme.

14.07.2022

Metoda Ludmily Mojžíšové Metoda Ludmily Mojžíšové Olga Strusková

Původně jsem si knihu zakoupila kvůli zpevnění pánevního dna, ale nakonec se pro mně stala nepostradatelným pomocníkem k léčbě bolavých zad, kostrče a bederní páteře. Cvičím odle ní pravidelně již několik let a cviky jsou neskutečně účinné! Vhodné nejen pro ženy, ale i pro muže. Rozhodně doporučuji všem i jako prevenci.

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Další z knih mého dospívání :-). Četla se dobře, i se většinou líbila, jen místy to haprovalo. Dnes by se mně četla mnohem lépe, byla jsem na ní asi moc mladá. Bohužel jí nemám ve své knihovně, patřila do knihovny mé babičky. V poslední době si na ní často vzpomínám (odstěhovali jsme se z velkoměsta na do hor), když vyjdu před dům, koukám na les před sebou a ono prší a prší :-).

27.04.2016 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Stejně jako všechny ostatní knihy autora, četla jsem i tuto poprvé již v dětství a jedním dechem. Dodnes jí mám velice ráda a opakovaně se k ní v průběhu let vracím. Moc se mně líbila a myslím, že bude líbit pořád :-). Rozhodně doporučuji.

Praktická kuchařka Praktická kuchařka Libuše Vlachová

Též i moje první kuchařka - bylo mně dvacet, vdala jsem se a jediné, co jsem uměla uvařit, byla vaječná omeleta. Díky této kuchařce jsem se za pár let vyvinula ve velice zdatnou kuchařku :-).

27.04.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem ještě za komunismu, tenkrát jsem byla ve stejném věku jako ona a o drogách jsem v té době skoro vůbec nevěděla. Bylo to pro mne natolik silné a působivé čtení, že mně každopádně od drog rozhodně odradila a nikdy jsem neměla potřebu je ani vyzkoušet! dnešní mládeži rozhodně doporučuji k přečtení!

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Oblíbená knížka mého dětství :-). milá, láskyplná, vtipná, s krásnými obrázky. Dokonalá kniha pro rozvoj dětské fantazie. Již značně odrbaná, má stále čestné místo v mé knihovně :-). doporučuji!

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jedna z mých zamilovaných dětských knih - četla jsem ji mnohokrát i v dospělosti a stále mně dojímá :-). Jak často jsem snila o bydlení u třešňové aleje :-). Je stále v knihovně mé dcery.kupodivu se zde povedlo i její filmové zpracování.

Vědomé milování Vědomé milování Diana Richardson

Skvělá kniha, která dodala nový rozměr našemu manželskému sexuálnímu životu. Děkujeme s manželem oba za ní :-). Moc nám oběma pomohla.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Jedna z mých zamilovaných knih z dětství :-). Skvěle napsaná kniha.

27.04.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Výborně napsaná kniha, stejně jako všechny ostatní od Remarqua. Četla jsem jí v průběhu let mnohokrát a ráda se k ní stále vracím. Hluboká, dojemná a moudrá.

27.04.2016 5 z 5

Systém Jóga v denním životě Systém Jóga v denním životě Paramahansa svámí Maheshwarananda

Skvělá knížka, která je již řadu let mým nepostradatelným pomocníkem, průvodcem a učitelem jógy!

27.04.2016 5 z 5

Velice vtipná, klasický anglický humor. Prostě podařená!

27.04.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem dostala v mládí, protože mám stejné křestní jméno, jako hlavní hrdinka :-). A celkem se mně líbila. příběh se četl snadno a lehce.