begonie226 begonie226 komentáře u knih

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

Mám ráda příběhy plné napětí z anglického venkova s Meredith Mitchellovou a Alanem Markbym. Tahle dvojice se opět připlete do sledu podivných událostí a společnými silami ho dokáží rozuzlit.

24.11.2021 4 z 5

Krásně napsaná kniha o neprobádaném umění dechu. Je vidět, že autor se věnoval problematice dýchání několik let na různých kontinentech. Překvapil mě význam oxidu uhličitého pro organismus a jeho blahodárné účinky. Mám-li srovnat toto dílo a knihu od Wima Hofa Ledový muž, určitě u mě boduje James Nestor. Nepůsobí tak ,,zázračně" a neopakuje svoje poznatky stále dokola. Jen se snaží představit různé techniky posbírané po celém světě.

11.11.2021 4 z 5

Krásné dílo o významných ženách, silných osobnostech. Medailonky jednotlivých postav jsou krátké a srozumitelné. Výběr 60 hrdinek je tak akorát dostačující, i když by mě pár jmen napadlo. Ilustrace knihy studenty plzeňské univerzity považuji za koření celého díla.

26.05.2021 4 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Chvíli mi trvalo, než jsem zaplula do předsvatebního blázince, ale ke konci to nabralo spád. Myslím, že ráda sáhnu i po dalších knize tohoto autora.

20.02.2021 4 z 5

Skvělé místo pro smrt Skvělé místo pro smrt Ann Granger

Kvalitně napsaná detektivka z anglického venkova, která se dobře čte a nemá hluchá místa. Ráda si přečtu další díl.

03.02.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nemohu se zbavit pocitu, že už se téma aristokratky vyčerpává a má sestupnou tendenci. Stále sice budí úsměv, ale do prvních dílů má daleko.

01.02.2021 3 z 5

Lužanská mše - Vita Brevis Lužanská mše - Vita Brevis Valja Stýblová

Po této knize jsem sáhla, protože jsem se chtěla dozvědět něco o Josef Hlávkovi. Otisk tohoto mecenáše je viditelný nejen na přešticku, kde se pravidelně pohybuji. Autorka zpracovává životopis podrobně, konkrétně v této první části od dětství přes studia , stáž v cizině až po začátek úspěšné kariéry. Ráda stáhnu i po dalších dílech Lužanské mše.

21.01.2021 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Série s Colterem Shawem není špatná , určitě se pustím i do dalšího pokračování, jen tentokrát mi ten konec přišel poněkud překombinovaný.

29.03.2024 3 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jako podcast se mi toto téma vstřebávalo daleko lépe. Knihou jsem se prokousávala obtížně.

08.11.2022 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Od začátku do konce to bylo napínavé a i když postav v knize bylo poměrně mnoho, dalo se v tom dobře orientovat. Podvědomě jsem čekala, kdy se oba případy protnou a vyšetřování bude probíhat společně. Už se těším na další knihu.

15.02.2022 4 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Kniha měla určitě svým tématem velký potenciál, ale přišlo mi, že se to úplně nezdařlo. Na můj vkus tam bylo hodně odborné teorie na úkor propracování příběhu.

18.12.2021 3 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Pohlazení po duši. Některé verše jem znala z koncertů autora, ale ráda jsem si je připomněla.

05.10.2021 5 z 5

Mecenáš v obnošené vestě Mecenáš v obnošené vestě Valja Stýblová

Ráda jsem sáhla i po posledním románu o Josefu Hlávkovi. Je to osobnost, která vzbuzuje velký obdiv a úctu a jsem ráda, že jsem se prostřednictvím autorky mohla s jeho dílem a nevšedním životem seznámit.

21.09.2021 4 z 5

Lužanská mše - Ars longa Lužanská mše - Ars longa Valja Stýblová

Kniha zpracovává další část Hlávkova života. Čím víc o něm čtu, tím větší obdiv k němu mám.

14.07.2021 3 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Kniha, která mi sice nezapadá do kategorie severských mrazivých detektivek, ale zařadila bych jí hodně vysoko. Příběh vycházející ze skutečných případů Vojenského gangu je prolínaný retrospektivním náhledem do ne zrovna idilického dětství hlavních postav. Dílo je poměrně obsáhlé, ale to počet úspěšně vyloupených bank také. Takže ke konci knihy už je to čekání na osudovu chybu, která vše zboří, jako domeček z karet.

30.04.2021 4 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Další ze série životních eskapád autorky, která mě pobavila.

12.10.2023 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Zajímavé téma, kniha se mi dobře četla. Škoda, že nevyšlo pokračování.

05.11.2022 4 z 5

Lužanská mše - Musis amicus Lužanská mše - Musis amicus Valja Stýblová

Čím víc se toho o Josefu Hlávkovi dozvídám, tím větší obdiv k němu mám.
Opravdu to byla velká osobnost našich dějin. Už se těším na poslední díl této série.

04.08.2021 4 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Trochu mi dělalo problém knihu dočíst. Ne že bych uvedenému trojboji ( otužování, dýchání, meditování) nevěřila, ale forma, kterou je kniha napsaná mi zrovna moc nesedí. Neustálé opakování úžasných výsledků, kritika nespolupracující a tak pomalé klasické medicíny, žádná negativa, to vše mě naopak staví do role skeptika.

23.06.2021 3 z 5