begonie226 begonie226 komentáře u knih

Koukám a co nevidím Koukám a co nevidím Ivanka Devátá

Příjemné pohlazení po duši v dnešní hektické době. Z krátkých fejetonů čiší láska k českému jazyku se kterým si autorka víc než zdařile pohrává . Nejvíce se mi líbil fejeton Umělec, Kam s ním? a Chudneme?
Přeji pevné zdraví a nezdolný optimismus.

20.12.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Poctivá severská krimi, která mě mile překvapila. Hlavní hrdina Fabian Risk si určitě zaslouží další pozornost. Opět je to detektiv, který má své problémy, nevyřešenou minulost a jede si tak trochu po vlastní ose. Zajímavé jsou ale i vedlejší postavy jako Dunja nebo její nadřízený Sleizner. Určitě se ponoříme i do dalších knih s Fabienem.

02.12.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Dějově napínavá kniha, kterou jsem si ráda přečetla. To co na první pohled vypadalo jasně se po několika stránkách úplně převrátilo a pak už jsem byla zvědavá jak se celé drama rozuzlí a jak z toho vyjdou hlavní aktéři.

29.11.2021 4 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Moc dobrá detektivka a opět nečekané rozuzlení. Kathryn Danceová opět využívá při vyšetřování metodu kinezické analýzy, snaží se proniknout do světa počítačových her a internetových blogů a aby toho nebylo málo, ještě řeší závažné problémy, týkající se vlastní rodiny.

21.09.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé, úsměvné postřehy dávkované po troškách ,které občas nutí k zamyšlení. Nejvíce pobavil sloupek o zahradničení a vánoční cukroví .

26.01.2021 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Kniha se mi četla opravdu těžce. Strašně moc jmen, názvů her a filmů. Ze začátku jsem si vše poctivě googlila, ale s přibývajícími stránkami mé nadšení opadávalo. Přibývalo jmen bez příjmení a nebo jen iniciály a tak už jsem se nesnažila hrát si na detektiva. Souhlasím s níže uvedeným názorem, že by určitě byla zajímavější životopisná kniha sepsaná osobou zasvěcenou.

18.10.2023 1 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Zajímavé téma pro detektivku. Trochu nesourodá dvojice - profesor Hans Rekke a policistka Micaela Vargasová. Oba dva si nesou na ramenou své břímě, ale skvěle se doplňují. Už se těším na další knihu.

12.07.2022 4 z 5

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Obdivuji vtipný nadhled autorky, která bojuje s nelehkou nemocí v léčebně, která je neosobní, studená, plná přísných pravidel a pomalu plynoucího času. Jak dokáže takové trchlivé téma proměnit v úsměvné čtení.

08.01.2022 5 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Oddechová četba od Julie Garwoodové nezklamala. Po Regan a Sofii došlo i na Cordelii. Romantika s dobrým koncem se čte sama.

13.11.2021 4 z 5

Krásně zpracovaný příběh baronky z rodu Battaglia, částečně smyšlený, částečně založený na skutečných událostech. Děj je zasazený do jihočeských Bratronic, kde na rodném zámečku vyrůstá Blanka a její bratr Kristián, kde vzniká i jejich láska k dobrodružným výpravám na kolech. Osudová láska v nešťastné době, láska k rodině, prvovýlety na kole do Alp i kolorit vedlejších postav, to vše dává dohromady velmi čtivý román .

16.06.2021 4 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Netradičně pojatá detektivka, která mě překvapila. Už jen to, že povolání hlavní postavy nebyla psychologie, ale literatura. Zaujal mě i náhled do světa neslyšících dívek.

28.05.2021 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha, která neurazí. Tak bych ji asi po přečtení definovala. Líbilo se mi zasažení děje do Irska, ale samotný příběh mi přišel hodně vykonstruovaný až nereálný. Třeba komunikace dívek s vrahem po zákrocích, ale třeba i to, že Katie konzultuje průběh vyšetřování s kdekým. Hlavní postava je asi opravdu silnou osobností, protože přes všechny události, které ji postihnou, a že jich ke konci knihy není málo, dokáže vše ustát a dořešit.

29.03.2021 3 z 5

Svíčka za mrtvého Svíčka za mrtvého Ann Granger

Mám ráda tuto detektivní sérii Mitchellová a Markby. Je to sice trochu zdlouhavé namlouvání hlavních postav, ale samotný děj detektivky má spád a líbí se mi i zasazení do anglického venkova.

09.03.2021 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Podobná dějová linka jako v Dívce ve vlaku, ale myslím, že se autorovi krásně podařil vygradovat závěr knihy. Chvílemi jsem měla pocit, že potřebuji pomoct Anně uklidit a sebrat jí láhve s Merlotem.

24.01.2021 3 z 5

Tak tohle byl silný příběh. Pro většinu Evropanů asi neznámá historie Koreje a Japonska. Doporučuji všem známým si toto dílo přečíst.

10.01.2023 4 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Opět velmi milé vzpomínání autorky, tentokrát z šatníku doprovázené krásnými ilustracemi od Ivy Hüttnerové

05.12.2022 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Zajímavý případ, který se několikrát pootočil, ale na Lincolna a Amélii si jen tak někdo nepřijde.

20.06.2022 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Postavu vyšetřovatelky Kathryn Danceové mám v oblibě. Je to expertka na kinezickou analýzu, ale i žena, která má svoje vlastní problémy v osobním životě. Tentokrát se jí poněkud zkomplikuje dovolená, kterou chtěla věnovat své zálibě. Téma knihy bylo dobře propracované,napínavé až do poslední stránky, jen těch textů písní na mě bylo poněkud hodně.

21.01.2022 4 z 5

Zavolej smrt znovu Zavolej smrt znovu Ann Granger

Sympatická Meredith Michellová se opět přimotá do nového případu násilného úmrtí. Že se zná s rodinou obětí je samozřejmostí a že pomůže Alanovi s vyřešením zamotaného zločinu je nad slunce jasné. Moc mě tyto detektivky od Ann Granger baví.

04.01.2022 4 z 5

Ráda jsem se něco dozvěděla o přední české malířce a jejím životě v nelehké době, o atmosféře při vzniku Devětsilu i o jejích soupoutnících a vábení Paříže. Tak jako mnohé mě zamrzelo, že v knize nebyla alespoň nějaká grafická příloha.

29.12.2021 3 z 5