Beebee Beebee komentáře u knih

Zabij mě líp Zabij mě líp * antologie

Kniha mne nadchla. Kousek Leslie je opravdu nejsilnější, skoro Kingovka. Na tu nepůjde zapomenout. Ostatní jsou drobet méně "husté", ale přesto mají překvapivé pointy, jeden příběh měl pointu mlžnou jak opar nad Lužnicí... Jinak hodně povedená drobná knížka. Honza Jandourek má povídku listopadově zimomřivou, když domyslíme, že by to bylo třeba v našem městečku... třeba u souseda...

23.06.2017 5 z 5

Láska a moc na královský způsob Láska a moc na královský způsob Michael Farquhar

Skvělá kniha ze zákulisí ději vládců, díky ní mi došly některé souvislosti ve vztazích kolem dvora, pro mně zajímavé obzvláště ve staré Anglii. Je strhující a s jistou ironii líčí lidské stránky panovníků, nechává nahlížet do jejich vnitřního emočního světa, co mohli asi tak prožívat a jak se cítili. Moc hezká a poutavá četba.

18.06.2017 5 z 5

Dopisy umírajícímu příteli Dopisy umírajícímu příteli Anton Grosz

Vynikající ponor do umírání, blízkosti konečné stanice náš všech, kniha o doprovodu, laskavém a lidském.

18.06.2017 5 z 5

Přežít Přežít Dean Koontz

Kniha je strhující, Koontz nezklamal ani v tomto románu, má strašidelný nádech a zajímavé vyvrcholení.

18.06.2017 3 z 5

Jižní Čechy z ptačí perspektivy Jižní Čechy z ptačí perspektivy Karel Neubert

Nádherné svědectví časů z leteckých snímků. Obzvláště zajímavé je porovnat je se současnými snímky krajiny - posledních 30 let nechalo na její tváři množství stop. Kdo má rád jižní Čechy, bude mile překvapený, stran s fotkami je 33, na některých je po dvojici fotografií. Jsou zde: Tábor, Kozí Hrádek, Soběslav, Dobronice, Bechyně, Týn n V., soutok Lužnice a Vltavy, Písek, Zvíkov, Orlík, Blatná, Vodňany, Strakonice, Helfenburk, Lomec, Husinec, Vimperk, Boubín, Frymburk, Rožmberk, Zlatá koruna, Holašovice, Č. Budějovice, Hluboká, Trocnov, Nové Hrady, Třeboň, Frahelžské rybníky, Jindr. Hradec, Landštejn, Křemešník, Pelhřimov, Kámen a Pacov. Text popisující obraz na fotce a krátkou historii místa je na zadní straně fotografických záběrů v češtině, ruštině, němčině, angličtině a franině. Jako příloha je sešit s obsáhlou krajinomalebnou básní a textem Václava Honse. Hezký kousek pro milovníky mystického kraje jižních Čech - hradů, měst a řek.

14.06.2017

Děsuplné povídky Děsuplné povídky Jan Opatřil

Moc dobrá kniha povídek, udržela mně v napětí. Autor nezklamal.

30.05.2017 5 z 5

Rady mistra Zrozeného z lotosu Rady mistra Zrozeného z lotosu Mistr Padmasambhava

Kniha, která je plná moudra, těžko se hledá jí podobná. Možná Učení dákiní.

21.04.2017 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Jan Opatřil

Vynikající kniha - osvěžující nový autor na české scéně. Ne že by některé konce nešlo předpokládat, ale stejně jsou povídky strhující, briskní, autor skvěle dokáže napnout atmosféru, od knihy se težce odtrhává. Díky za povídky od tohoto českého "Štěpána Krále".

27.03.2017 5 z 5

Pomístní jména v Čechách Pomístní jména v Čechách Libuše Olivová

zajímavé souvislosti

22.10.2016 4 z 5

Cesta uvědomění: Průvodce meditujícího Cesta uvědomění: Průvodce meditujícího Richard Alpert

Krok po kroku, srozumitelně, v klidu provádí meditací a jejími úskalími. Doporučuji - nejlépe hned na začátek hledání.

10.10.2016 5 z 5

Tázání po nemožném Tázání po nemožném Jiddu Krišnamurtí

Krišnamurti se s nikým nemazlí, jeho slova jsou ostrá, možná ne moc jasná na první čtení, mně pomohlo přečíst si komentáře o něm a o jeho učení od jiných autorů, teprve pak mi některé jeho myšlenkové zkratky přišly jasnější. Související je dílo autorů - P. Bruntona, F. Drtikola, E. Tomáše, zejména pak Mahárišiho - ale i současníka Tolleho.

10.10.2016 4 z 5

V náručí Buddhy V náručí Buddhy Gavin Harisson

Na vlastní kůži zažitý přerod člověka, který se octnul na křižovatce života a smrti. Kniha je velmi upřímnou výpovědí o tom, jak můžeme být blízko nalezení opravdové hodnoty a svého pravého jáství v krizových okamžicích. krásně se čte, dodává radost a naději.

10.10.2016 5 z 5

Místa, která vás děsí Místa, která vás děsí Pema Chödrön

Z třech knih Pemy, které jsem přečetla: Když ztrácíme..., Začni tam... a Místa, která vás děsí, je poslední nejméně výživnou a hutnou. Bez znalosti prvních dvou je jen izolovaným zvoláním do tmy.

10.10.2016 3 z 5