Tázání po nemožném

Tázání po nemožném https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130476/tazani-po-nemoznem-130476.jpg 4 9 3

„Krishnamurti vyslovil nejvyšší poselství svého díla již v mládí. Jeho cílem je osvobodit lidstvo od zničující podmíněnosti myšlení, soustředěného jen na sebe, která vede k zotročování, k absurditě, k ničení, k neštěstí a žalu. A pokud se neosvobodíme od této podmíněnosti, žádná jiná svoboda nemá vůbec smysl.“ – David Bohm... celý text

Beebee
10.10.2016 4 z 5

Krišnamurti se s nikým nemazlí, jeho slova jsou ostrá, možná ne moc jasná na první čtení, mně pomohlo přečíst si komentáře o něm a o jeho učení od jiných autorů, teprve pak mi některé jeho myšlenkové zkratky přišly jasnější. Související je dílo autorů - P. Bruntona, F. Drtikola, E. Tomáše, zejména pak Mahárišiho - ale i současníka Tolleho.

petaSk
17.03.2014 4 z 5

Netvrdím, že jsem všechno pochopila, ale hlavní myšlenku asi chápu. Stále mi ovšem zůstává mnoho otázek. Toto není kniha, kterou si lze jen přečíst, odložit a čekat, že z ní budete mít užitek. Proces pozorování bez analýzy přináší klid, vnímavost, ale je to o praxi a hledání.

Neby
09.08.2013 4 z 5

Tento člověk, byt mu úplně do hloubky nerozumím, působil na mé myšlení jako afrodiziakum. Někde jsem četl, že když v 80 letech umíral, že jeho učení skoro nikdo nepochopil.

Jiddu Krišnamurtí
indická, 1895 - 1986
1999  94%Krishnamurtiho deník
1997  95%Volnost, která neví
1995  84%Tázání po nemožném
2013  97%Svoboda na počátku i na konci
2021  83%Co děláte se svým životem?