Becca_books Becca_books komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Prostě top! Za mě jedna z nejlepších knížek s Robertem. Propracované, promyšlené. Knihu nešlo odložit takže přes 400 stran sfouknuto za dvě noci. A teda být sama doma v patře a přemýšlet, zda jsem dole zamkla dveře...

28.07.2023 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Foglarovy knihy jsem milovala jako dítě. četla jsem snad všechny. Proto jsem pořídila nové vydání s krásnou obálkou když děti dorůstají věku, kdy by se jim mohl líbit také. Do knihy jsem se pustila spolu s dcerou. Já nadšená, představivost pracovala na tisíc procent, vžila jsem se do příběhu, pobíhala po Stínadlech spolu s chlapci a v některých chvílích jsem ani nedýchala. Dcera měla ke knize trošku chladnější přístup, místy byl pro ni zastaralý jazyk složitý ale jakmile se příběh trošku rozjel, také se začetla. Už se těším, až pojedeme do Prahy.

31.12.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Kniha se mi moc líbila. Opět mi připomínala svěžest a vtip prvního dílu. Chvílemi jsem se smála i nahlas :) Jen mi přijde každý díl kratší a kratší a neuzavřený konec se mi teda nelíbí neb teď budu muset zase čekat na další díl :)

03.01.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Na novou knihu jsem se moc těšila a vážně mi sedla. Mám ráda, když se začátek neprotahuje a jde se hned na věc. Brutálnost a popis činu také odpovídala mému očekávání. Přestože jsem měla tušení, kdo za tím vším stojí, neubralo to vůbec napětí. Části s Erikou v ohrožení, která je jako vždy někde sama, bez zbraně a telefonu mě taktéž nepřekvapily :D Vedlejší příběh Eričina života jsem si moc užila. Jsem ráda, že se trošku posouvá i v osobním životě a tyto kousky se moc dobře četly. Takže za mě jedním slovem super a budu netrpělivě vyhlížet další knihu, abych věděla, jak to bude s Erikou dál :)

04.02.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Kniha, která nepatří do žádné série, což je v mém případě asi dobře, protože nadržuju Erice Neměla jsem žádná očekávání a knihu jsem si opravdu užila. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Ten závěr mě trošku zklamal, protože mi tam chybělo to velké dopadení padoucha, který bude do konce života pykat za své činy. Tady to trošku vyšumělo, ale zase to bylo o to víc uvěřitelné.

18.02.2024 4 z 5

Pohled do zákulisí života po boku Harryho Pottera. Člověk si při čtení uvedomí, že vše co vidíme my, čtenáři nebo diváci není vše tak jak se zdá. Většina podobných knih co jsem už četla je velmi podobná. Takové hořkosladké čtení, něco za něco. Ale Tomův "salámismus" hlavně ze začátku, kdy byl dítětem se mi moc líbil. Vtipné historky z natáčení také super.

30.12.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Již 14. díl s Kim Stoneovou. Přijde mi, že se Angela začíná přibližovat mému oblíbenému Chrisu Carterovi, jen s ženskou hlavní hrdinkou. Případy jsou děsivější a chudinky oběti víc a víc zřízené. Líbí se mi, že má každý díl originální nápad. Spojení Stoneové a Frostové je má oblíbená část. Jejich dialogy jsou boží

26.11.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tohoto autora jsem měla na seznamu k přečtení dlouho, ale stále jsem měla rozečtené jiné série a nedostala jsem se k němu. Až teď jsem si jej vzala na dovolenou a musím říct, že mě hned první kniha chytla. Bylo to čtivé, napínavé. Oba detektivové mi jsou sympatičtí. Děj mi přišel zajímavý, pěkně rozložený a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je pachatel.

13.08.2020 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Nejnovější kniha, která už přeskakuje 400 stran. Šestý díl s Josie. Tentokrát se hledá sedmiletá Lucy, která zmizela y kolotoče v městském parku. Nemám moc ráda knihy, kde se něco stane dětem, vždy pak musím jít zkontrolovat ty své, zda jim nic není. Nejhorší je, že tak jak je děj popsán, se to vážně může velmi lehce stát.
Velmi brzy mi bylo jasné, že únosce jde jen po jednom z rodičů a je v tom něco osobního. Moc se mi líbila druhá linka, popisující minulost. Josie se svou horkou hlavou, co ví vše nejlépe, protože v místě vyrostla se opět vrhá jako jediná vstříc smrtelnému nebezpečí. Občas mám chuť na ni křičet sakra kam lezeš, máš s sebou 10 ozbrojených členů FBI, vzpamatuj se!

28.08.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po milionté jsem přečetla #harrypotterakamenmudrcu protože jsem si chtěla konečně pustit podcast @neplecha__ukoncena
A super oboje ️ Většinou to vycházelo, že jsem večer přečetla kapitolu a druhý den jsem si pustila díl podcastu. Už se těším na další díl Jen jako člověk žijící v Anglii jsem měla kolikrát nutkání vyjádřit se k určitým věcem, ale po dvou letech od prvního podcastu jdu s křížkem po funuse

20.07.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Po předchozím díle byl tento super. Trošku mi přijde, že je život Josie jak vraždy v Midsomeru, kdy se vše odehrává pouze jí a v jejím městě, přesto mi to zážitek z knihy vůbec nezkazilo. Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Hltala jsem každou stránku, jak to bude dál a dál a co Josie vše objeví. Hrůzy které jako dítě zažila se četly velmi těžko. A ten závěr. Skvělé.

28.08.2023

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

(SPOILER) Re-reading:
Vzhledem k tomu, že jsem si děj vůbec nepamatovala mě tentokrát děsně vytáčel nejvíc ten byrokratický boj o postavení a povýšení s muži než samotné postavy. Taky trošku to, jak Erika žije sama, pomalu bez zámků a alarmů a každou knihu nechá někoho vloupat se jí do bytu. Taky mě zaráží, že nikdy nemá u sebe žádnou zbraň :) Prozrazení vraha poměrně brzy mi nevadilo, dobře se četlo veškeré rozuzlení a jak to na sebe navazovalo. Jen mi přišla vražedkyně až moc vychytralá (na to že nebyla úplně psychicky v pořádku) a zajímalo by mě, jak se dohmátla toho konce - kde najde poslední oběť.

05.12.2022

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Opět krásné a milé. Líbí se mi jak je celý příběh a situace podaná a popisována. Jak málo slov stačí k tomu aby se člověk vcítil do jednotlivých situací a pocitů všech zúčastněných. Přeletěno během chvilky ale přesto nechápu ten poprask kolem. Pustila jsem se zároveň do novely Letos v zimě a ta mě upřímně baví víc. Do série se pustila také dcera neb je to u nich v anglické škole hit, tak mám radost, že čte víc česky :)

23.10.2022

Její konec Její konec Shari Lapena

Mně se prostě tento styl psaní líbí. Není to žádná drasťárna, i když zprvu při popisech všech těch dětí kolem jsem měla trošku obavu. Autorka si s námi trošku hraje, sama jsem občas nevěděla komu mám vlastně věřit. Kniha se četla velmi dobře a rychle utíkala.

23.01.2022

První krev První krev Angela Marsons

Jedna z mých oblíbených sérií. Bylo super vrátit se tam, kde to všechno začalo. Opět číst o Dawsonovi, o tom jaká byla Stacey první dny a vlastně i samotná Kim. S otevřenou pusou jsem zůstala po rozhovoru Bryanta s Woodym, to jsem nečekala a bylo to boží. Vzhledem k tomu, že další díly série jsou zatím pouze anglicky, asi se dám na anglické čtení :) Protože čekat než vyjde další a další kniha asi nezvládnu. Opět přečteno za pár večerů jedním dechem. A teda víc jsem si užila popis postav a jejich vývoj než vraždy, ty mi tentokrát přišly "vedlejší". Sérii určitě doporučuji a nechte si tento díl až na později. Podle mě když by se četl jako první, neměl by tak super efekt.

12.01.2022

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi velmi líbila. Chytla mě hned na začátku. Zprvu jsem se trošku motala v postavách, ale jakmile se "spojily" už to bylo v pohodě :)
Osobně nemám ráda knihy, kde se něco stane dětem. V noci jsem chodila ty své kontrolovat, zda jsou v postelích. Ale jak jsem začala číst, nemohla jsem knihu odložit.
Na konci mě trošku mrzelo, že to bylo takové neukončené. Takové "nate, tady máte vraha a papá". Chybí mi, jak dopadly připojené děje - zachránění klučíci a jejich rodiče a co zbytek Simonových oveček?

05.01.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na tuto sérii se chystám už delší dobu. Chtěla jsem však počkat až bude víc dílů, protože mě vždy děsně vytáčí, když dočtu a musím čekat rok na další díl :)
Mám ráda ženské hlavní hrdinky - detektivy, takže mi Josie Quinn sedla. Líbilo se mi propojení děje a všech postav s jejím soukromým životem. Do poslední chvíle jsem vlastně netušila, jak to vše bylo a dokonce jsem na konci zažila pár wow momentů :)

28.07.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Konečně další díl z mé oblíbené série. Již 13. Přečteno za jeden večer Kim Stone nezklamala. Ostrá jako břitva.
Děj rychle utíkal, moc pěkně propracované detaily. Tentokrát do sebe vše zapadalo, přestože šlo o několik případů dohromady. Moc mě bavily vtípky a hlášky mezi Kim a patologem Musím říct, že jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším stojí a vůbec bych si je ani netipla. Už se těším na konec léta na další knihu

27.04.2023

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jsem spokojená. Tento díl se četl jedním dechem od začátku do konce. Nevím, co se mi líbilo víc. Jednak miluju, když autor popisuje místa, která jsou poblíž a já je znám a taky mi tentokrát sedly všechny zápletky. Jen jsem se v jednu chvíli musela podívat na rok vydání, protože záležitosti z Tristanova života mi přišly jak z doby před docela hodně lety. Popis "ve tmě" byl jsem hltala. Až mi bylo líto, že je ten konec tak rychlý :)

05.01.2022

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

S Weaverem to mám jako na houpačce. Jedna kniha pecka a druhou se musím nutit dočíst. Přesto mi David Raker přirostl k srdci a po delší pauze od posledního přečteného dílu jsem se pustila do Muže bez minulosti. A dobře jsem udělala :) Čtivý děj, čekala jsem mnohem větší scifi což autor občas umí, ale vše bylo uvěřitelné a nepřitažené za vlasy, zapadalo to do sebe, mělo to hlavu a patu. Postav bylo více ale neztrácela jsem se ani v nich ani v ději, který byl plný zvratů a "wow" momentů. Konec trošku smutný. Hodnotím opravdu pozitivně a doporučuji.

27.06.2020 5 z 5