bea.mari bea.mari komentáře u knih

Kočka, kam se podíváš Kočka, kam se podíváš Lorna Scobie

Hezká knížka.

18.01.2023 5 z 5

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

Tato knížka je prostě skvělá jako ostatní. Shannon Messenger je moje nejoblíbenější spisovatelka. Jsem ráda, že existuje Čtenářská výzva, protože jinak bych se o ní asi nikdy nedozvěděla.

11.12.2022 5 z 5

Marcy a hádanka od sfingy Marcy a hádanka od sfingy Joe Todd-Stanton

Je to hodně zajímavé. Naučila jsem se třeba, kdo je bohyně noční oblohy nebo kdo to byl Bastet.

23.10.2022 5 z 5

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

(SPOILER) Jsem hrozně šťastná, že jsem tuto knihu přečetla. Za prvé: protože to byla poslední kniha do čtenářské výzvy, a za druhé: jsem šťastná, že jsem ji přečetla, protože byla úplně úžasná!
Sophie byla telepat a byla asi nejchytřejší ze školy. Potom potkala kluka Fitze, který byl také telepat a řekl Sophii, že je elf. Nejdřív se tomu hrozně smála. Když tomu uvěřila, tak byla hrozně překvapená a musela se rozloučit se svou rodinou (což vlastně nebyla její rodina), aby šla do elfího světa. Když jí Fitz ukázal, kam doopravdy patří, tak jí dal pepřový sprej, aby mohla odejít.
V elfím světě se učila telepatii (jako první ze třídy). Jednoho dne, když se naštvala na své pěstouny Grady a Edeline, tak šla do jeskyně, kam jí přišli nějací lidi svázat a unést. Pak tam přišel její kamarád Dex a zajali i jeho. Pak se nějak dostali do Paříže a Sophie promluvila francouzsky, i když se ji vůbec neučila. Díky modrému krystalu, s jehož pomocí mohla cestovat, se dostala do elfí země. Tam se ocitla u stromu, jehož čtvrtina byla jarní, čtvrtina letní, čtvrtina podzimní a čtvrtina zimní. Tam jí našli kamarádi a zachránili ji (i Dexe).
Byla to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.

12.10.2022 5 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

(SPOILER) je to moc hezká kniha. nejlepší na tom bylo když se musela číst slova pozpátku. Bylo to vlastně o tom, že pan Hups měl lásky: paní Stříbrnou, což bylo tajné, a květiny. Najednou ho napadlo, když paní Stříbrná řekla, že Alfík (to byla její želva), musí vyrůst, že koupí ve 14 obchodech ve městě 140 želv. Paní Stříbrné dal totiž zaříkávadlo, které bylo napsané pozpátku (v želvinštině). A aby to zabíralo, tak vždycky, když paní Stříbrná byla v práci, tak je vyměňoval a vypadalo to, že Alfík je pořád větší a větší. Po osmé želvě, když se nevešla do dvířek domečku, tak paní Stříbrné řekl, že musí říct v želvinštině opak toho, aby Alfík rostl, a když to zabralo, tak nakonec byla svatba.

01.08.2022 5 z 5

Africké pohádky Africké pohádky Kama Sywor Kamanda

Je to hodně kruté, jenom asi dvě pohádky mi připadaly nekruté.

04.05.2022 3 z 5

Malá mořská víla Malá mořská víla Hans Christian Andersen

Andersen prostě píše takové pohádky.

09.03.2022 4 z 5

Říkal pan Říha lékaři Říkal pan Říha lékaři Vladimír Jirousek

Tato knížka se mi moc líbila. Byly to básničky pro děti, co třeba neumí ř nebo s nebo z nebo š...prostě písmena. Některé básničky byly vtipné, třeba Svatba slonů nebo Žížala a bába žába a Klan pan Tau.

09.03.2022 5 z 5

Velkej frajer Nate v zóně Velkej frajer Nate v zóně Lincoln Peirce

Kéž by šlo dát šest hvězdiček... Líbí se mi to víc než poseroutka, protože Gregory má jen jednoho kamaráda a Nate víc a má vtipnější učitele. Když pan učitel něco špatně napíše, tak tomu říkají UP, což znamená učitelská podělávka.

06.11.2021 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Přišlo mi legrační, že Rodrick pohazoval u Gregoryho v pokoji svoje oblečení. To je jako moje sestra.

30.10.2021 5 z 5

Martinka cestuje vlakem Martinka cestuje vlakem Gilbert Delahaye

Je to o tom, jak Martinka cestovala se svým bratrem Honzou a jeli do Lhoty za svojí sestřenicí a bratrancem.

12.08.2021 5 z 5

Anička na horách Anička na horách Ivana Peroutková

Příběhy o Aničce si mi moc líbí.

12.08.2021 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

je to moc hezká knížka

27.07.2021 5 z 5

Martinka na školním výletě Martinka na školním výletě Gilbert Delahaye

Bylo to hodně vtipné, protože jeden kluk Pepík spadl do rybníka a topil se a jeden pán ho zachránil a Pepík byl celý od kapradí. Bylo to prostě hezké.

26.06.2021 5 z 5

Anička a cirkus Anička a cirkus Ivana Peroutková

ta kniha se mi moc líbila.

25.06.2021 5 z 5

Poprask v ZOO Poprask v ZOO Peter S. Milan

(SPOILER) Je to napínavá knížka a taky vtipná, protože zajíc na atletické olympiádě uspal sám sebe. Naštěstí na to Lišák přišel.

23.06.2021 5 z 5

České pověsti pro malé děti České pověsti pro malé děti Martina Drijverová

Dávám pět, ale nelíbilo se mi, že Dalibor byl odsouzený k smrti a nikdo nechtěl slyšet pravdu. A taky se mi nelíbilo, že tam není o dívčí válce.

17.06.2021 5 z 5

Rybáři a hastrmani Rybáři a hastrmani Miloš Kratochvíl

Je to skvělá knížka, vtipná a hezká a zábavná.

16.06.2021 5 z 5

Lesní soud Lesní soud Bohumíra Peychlová

(SPOILER) Dávám 5 hvězdiček, protože je to hodně dobré. Je to o tom, jak Lucka a Klárka hledaly vílu Raspenavu, která měla svého bratrance, který byl jezevcem, proměnit zpátky v loupečníka. Ale jezevce uspali lovci, ale potom se probudil v dodávce, a lovci chtěli jít na výří rodinku. Mezitím si nevšimli, že Raspenava proměnila loupečníka zpátky. Ale potom Klárka a Lucka šly k lesnímu soudu, kde rozhodl soud rozhodl, jakým zvířetem se lovci stanou. Hlaváč, starší než druhý lovec, se musel proměnit v hrabáka. A Padavka, ten mladší, ten si mohl vybrat. Vybral si králíka a požádal, aby mohl komunikovat s dalšími králíky.
A za 20 let na to všechno Lucka a Klárka zapomněly. Ale pak si naštěstí skoro vzpomněly.

09.06.2021 5 z 5

Martinka v říši pohádek Martinka v říši pohádek Gilbert Delahaye

Je to hezká knížka o holčičce Martince, která se ocitla v říši pohádek tak, že při čtení usnula a pak se probudila v obrázku z knížky.

09.06.2021 5 z 5