Basta1912 Basta1912 komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Asi jeden z nejlepších ze serie. Kočce v příběhu se nic nestane ♡ (plusový bod) a všechno dobře dopadne-jako ostatně ve všech autorčiných knihách :) a tak to mám rada :D

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Vyhovuje mi autorčin styl, lehko jsem se vžila do hlavních postav- nemám pocit, že bych měla některé kapitoly přeskakovat, děj odsýpal. Konec byl sice až moc šťastný, ale vlastně jsem ráda :D Trochu se pobojím a pak všechno šťastně dopadne :) ♡

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Jeden ze slabších příběhů. Začátek v pohodě, napínavé, ale ten konec... ježiš to bylo uvaleny :/

05.06.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

První z příběhů, který jsem od autorky četla. Čekala jsem nějakou blbinu, protože knižní horory nebývají uplně povedené, strašidelné nebo alespoň napínavé (Rituál, Bába motyka, Pronásledovaní atd.). Byla jsem příjemně překvapená, i když je to spíš taková duchařská pohádka s dobrým koncem :) Přečtu si určitě i další

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Za mě nejslabší z příběhů :( Nudný děj, nesympatické postavy.

05.06.2021 2 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Za mě úplně nejlepší kniha - je tu hned několik případů slavného detektiva, všechny pěkně vypointované - nechybí kapitán Hastings, inspektor Japp ani slečna Lemonová. Prostě super

17.07.2020 5 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

2hvězdy - Jedna za hezký nápad, druhá za to, že i když se pak ukázalo, že je to totální blbina, alespoň to autor neprotahoval na moc stranách.

17.07.2020 2 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Perfektní!!! Přečteno jedním dechem. Žádná zbytečně roztahaná bichle, sympatický hlavní hrdina, i když sem tam slupne nějakého toho odsouzence :P Ale notaaak - někteří si to přece zaslouží :D Každopádně plný počet i za ten neodfláknutý konec.

13.05.2020 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Výborné, čtivé - přesto, že je to pěkná tlusťoška, a já úplně historické romány nevyhledávám, napsáno takovým stylem, že se člověk nenudí. Děj pěkně odsýpá, čtenáře potěší i odkazy na "českou" historii. I když se v historických vládcích Evropy neorientujete - teď už budete :) Paráda, plný počet :)

13.05.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

(SPOILER) Moc pěkný potenciál, ale vlastně ve finále celkem nedořešeno. Možná jako filmová předloha by to bylo fajn... Nepochopila jsem ducha Karla v baru, a duchové v pokoji tet tam taky jen celou dobu prostě jen stáli? Mno... moc jsem se nebála, ale za ten potenciál... aspoň pár hvězdiček. Úplný odpad to nebyl

13.05.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Co bych to byla za knihovnici, kdybych si nechala ujít příběh o knihovně a knihovnících? :) Na první pohled mě zaujala obálka, která je teda opravdu povedená. Romantické příběhy moc nevyhledávám, ale nadšení kolegyně z Kronik prachu bylo vyloženě nakažlivé. Kniha mě ani na moment nenudila. Jako knihovnice jsem velice ocenila pasáže o řazení knížek vůbec každou zmínku o chodu knihovny, protože upřímně - sama si neumím představit nic víc uklidňujícího, než je řazení a třídění knih (jo, jsem tak trochu posedlá, co se dá dělat). Na Animant mi nejdřív docela vadilo její neobvyklé jméno, ale v průběhu příběhu jsem si tu ironickou a jízlivou knihomolku natolik zamilovala, že bych po ní pojmenovala i svou dceru xD . No a pan Reed ... jízlivý, vtipný, hezký, lehce odtažitý bordelář - kdybychom takového měli v naší knihovně - asi bychom se o něj my holky popraly :D takže v zájmu našeho kolektivu je dobře, že ho nemáme, protože by mě mrzelo, kdybych musela všem kolegyním nařezat, aby od něj daly ruce pryč a pan Reed by byl jen můj x). Ale jak tu někdo psal, ten konec byl trochu unáhlený, což nic nemění na tom, jak moc se mi kniha líbila :) Doporučuji i zapřísáhlým neromantičkám.

26.01.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Překvapilo. Lehoučce hororové, ale ne natolik, aby to zaskočilo pravidelného diváka hororových filmů x) Pěkná zápletka, zajimavy konec, celkem odpovídající tloušťka knihy. Některé pasáže bych zkrátila, ale jinak prima thriller s lehce děsivými momenty.

05.01.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Vzhledem k doporučením na všech možných stránkách jsem asi měla přehnaná očekávání, která se bohužel nenaplnila. Selah mi nejdřív přišla naivní, pak hloupá a nakonec už docela protivná. Její schopnost zamilovat se do kdekoho, kdo se jen pohne, byla otravná. Jasná zápletka s Bearem i s kapitánem s "věčně ušpiněnými prsty od inkoustu". Podivná posádka, která vzala vicesenešalku hned mezi sebe, byla naprosto nevěrohodná a zdálo se, že se o chod lodi stará ještě míň, než zmíněný- od inkoustu zašpiněný kapitán. Vlastně jsem byla ráda, že už je konec knihy, ale naneštěstí ne konec příběhu Pozorovatelky, který bude pokračovat v dalším díle, který už otevřu asi jen v sebeobraně.

05.01.2020 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Jako u všech knižních pokračování, u nichž se mi líbil první díl, jsem si moc přála, aby to autor nepomrvil a ..........................................................

nepomrvil :) Parádní to je! Nemůžu se dočkat 3. dílu!!!!!!!

14.11.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem začala číst na popud kamarádky, která NIKDY nečte - k četbě se uvolila jen u Harryho Pottera a u tohohle :D - takže jsem chtěla, abychom se konečně zas jednou mohly společně bavit o knížce. Mno - 1. díl ok. Bylo to něco nového, co v našich končinách dosud nebylo (nebo aspoň ne v takové míře). Sice zažitý stereotyp - chudinka a boháč známe už od dob Popelky a spol. A právě proto první díl hodnotím kladně, i když nejsem úplně asi cílový čtenář. Další díly a nástavby příběhu už tak kladně hodnotit nebudu, ale o tom někde jinde xD Hodnotím jen knihu, bez ohledu na film a veškerý ten okolní humbuk, který se kolem 50odstínů strhl a který už je snad pryč :)

21.01.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

I po mnohých doporučeních jsem k téhle knížce byla skeptická. Obálka nenadchla, anotace taky nic převratného - navíc česká autorka u fantasy mě odrazovala hned z kraje. Ale na vášnivé naléhání kolegyně jsem se do Naslouchače pustila a bez přestávky ho přímo zhltla. Prostě se toho nedalo nechat. Výborně vykreslené prostředí, super zápletka - nic takového, že se do hlavní hrdinky všichni bláznivě zamilují --holce je 12, má přes obličej celou dobu masku- . Nemůžu se dočkat pokračování a mám dojem, že tohle jsem už dávno neřekla.

20.01.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Panebože, tak tohle byla ale fantastická knížka!!!! Právě jsem dočetla a přestože se Vám může zdát, že knížka o chlápkovi, co zůstal víc než rok trčet na Marsu, musí být k smrti nudná, absolutně tomu tak není!!! Dávám plný počet hvězdiček s tím, že jsem tak dobrou knížku už hodně dlouho nečetla a to jsem knihovnice! Těším se na Artemis :)

01.06.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na knížku jsem se celkem hodně těšila, dokonce tolik, že jsem nechtěla čekat na zamluvené vydání v knihovně a raději si ho nedočkavě koupit. Obálka je fakt skvělá, překlepy blby, téma úžasny, ale bohužel jsem se strašně nudila :( Knížka mohla být klidně o polovinu kratší, hlavně detailní popisy snídaně u Everhartových - kdo si co 'vkládá do úst' mě absolutně nezajmalo. Na začátku, kdy Renegáti bojují s Nightmare, se evidentně znají, přestože zbytek knížky je pro ně Nightmare záhadou, mě celkem štvala. A taky vnucování gay tématu knížce nijak nepomohlo. Ale abych jen nekritizovala- zajímavé a čtivé pasáže tam byly (ale ne ty, kdy Adrian nemůže myslet na nikoho jiného než na Nightmare a Nova naopak pořát přemáhá tendenci zabíjet každého, kdo projde kolem) konec nekonec byl pěkný. Takže to budou ty 3hvězdy. Možná, kdyby to nebyl příběh cíleně pro teenagery... podle mého se z tématu dalo vytěžit víc.

21.05.2018 3 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Super oddychovka - styl Julie Lescaut. Nemám úplně v oblibě současné krváky, kdy pachatelé hodí oběť do mlýnku na maso nebo mu vydlabou vnitřnosti a ze zbytku si vyrobí bicí soustavu. Tohle je spíš o vyhledávání stop pěkně 'poevropsku'. Vyšetřovací tým lúzrů mi byl sympatický a pěkně vykreslený. Teď čtu pokračování, jsem zvědavá, jestli se vyrovná jedničce :)

27.04.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Grafická stránka mě nejprve odrazovala, protože jsem měla zato, že všechna ta grafika kolem bude jen odvádět pozornost od příběhu, ale opak byl pravdou. Četlo se to parádně a člověk ani nemrkl a už byl na konci. Na můj vkus ale moc "teenagerovské" - tedy jako hodně vztahové. Občas na mě těch jmen a hodností bylo až moc - proto dávám 4hvězdy.

12.02.2018 4 z 5