Baru1236 Baru1236 komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Taková oddechovka, za tři hodiny přečtená :D
ale i tak se mi moc líbila, a opravdu tam byly části, kdy jsem prostě musela zavřít knihu a jen si v hlavně dokola přehrávat, co jsem to vlastně přečetla :D
A ikdyž jsem Eadlyn od začátku chtěla s někým jiným, jsem ráda, že na konci skončila s tím, s kým skončila.

03.06.2017 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

O. Můj. Bože!!
Tohle byla teda sakra šílená jízda!!
Nenacházím slova a jsem si jistá, že je ještě dlouho nacházet nebudu. Smála jsem se, brečela a pak se slzy smutku proměnily v slzy štěstí a teď si připadám, že všechny moje emoce odešli někam do nejvzdálenějších hlubin Kotlíku.
Podle mě se třetí díl rozhodně rovná druhému, ačkoli v něm není tolik romantiky a spíš se zaměřuje na válku a těžká rozhodnutí, které musí jednotlivé postavy udělat. Trochu mě mrzí, že tam nedostali víc prostoru, jak Nesta s Cassianem, tak Elain s Lucienem ale utěšuju se nadějí, že o nich třeba Sarah vydá další knihy.
A nakonec díky bohu, že jsem tu poslední část četla takhle navečer, protože kdyby mě v tu chvíli někdo vyrušil, byla bych nejspíš schopná i vraždy.

28.12.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Budu upřímná, když řeknu, že se mi do druhého dílu moc nechtělo. A to ne proto, že by se mi nelíbil první díl, to vůbec, ale protože jsem věděla s kým Feyre nakonec skončí. Přiznám se, že jsem si v první knize Tamlina dost oblíbila a nelíbila se mi představa, že na něj autorka začne házet špínu, jen aby odůvodnila Freyřino vzplanutí k Rhysandovi. Takže jsem do knihy šla s dost smíšenými pocity.
Ale už chápu, proč je tenhle díl považován za nejlepší díl série. Knihu jsem doslova nemohla odložit dokud jsem ji nedočetla (taky jsem šla spát až o půl sedmé ráno).
Moje obavy se naštěstí nenaplnily a autorka dokázala Freyřin odchod od Tamlina dostatečně racionálně vysvětlit, aniž by tím výrazně uškodila jak jednomu, tak druhému charakteru.
No a nakonec jsem stejně skončila na straně Rhysanda, protože přiznejme si, kdo by si ho nezamiloval.

26.12.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha se mi líbila, takové milé počteníčko, po kterém sáhnete, když je dlouhá chvíle. Zároveň je ale vidět, že jde o autorovu prvotinu. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, jak v ději tak i v promluvách postav. Některé věci se mi zdály trochu přikrášlené, některé dialogy na šestnáctileté kluky až moc filozofické . Ale taky musím dodat, že v knížce nechyběli pasáže, u kterým jsem se smála nahlas nebo se roztékala nad tím, jak sladcí hlavní hrdinové jsou. Původně jsem chtěla dát 4*, ale nakonec mě moje LGBT srdíčko přehlasovalo.

13.03.2018 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Do téhle knihy jsem šla se smíšenými pocity, ale nakonec mě mile překvapila a moc se mi líbila. Jackabyho i Abigail jsem si zamilovala na první přečtení, příběh je vtipný a rychle utíká. A ačkoli o detektivní části zápletky nemůže být řeč, vraha jde totiž odhalit už na začátku, kniha má své vlastní kouzlo a já se nemůžu dočkat až si přečtu další díly.

09.08.2017 4 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Tahle kniha mě vyloženě zklamala :(
První díl jsem si koupila díky hezké obálce a protože naprosto zbožňuji serii Eragon, tak proč si nepřečíst něco dalšího o dracích, že? A tady nastal problém...
Už první díl byl pro mě nic moc, ale tenhle tomu teda nasadil korunu. Začátek naprosto nudný, do čtení jsem se musela nutit. Když se Serafína konečně vydala na tu očekávanou cestu, čekala jsem trochu více vzrušení a dobrodružství, ale to prostě nepřišlo.
Ke konci už jsem tak spěchala, abych to konečně měla z krku, že jsem ani nepochopila konec. Pro mě naprosto zmatený. A to ani nepočítám epilog. To byla poslední kapka.
Já, jakožto velká milovnice fantasy knih, nejsem zrovna vybíravá, co se námětů týče a tady oceňuji originalitu příběhu, ale to je tak to jediné co můžu ocenit.
Pro mě bohužel jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla. :(

28.02.2017 1 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tak nějak nevím. Mám dost smíšené pocity, hlavně co se celého finále týče. Ne že by tahle série byla špatná. To vůbec ne. Jen prostě....
Znáte takový ten pocit, když s něčím nejste tak úplně spokojeni, ale nemůžete přijít na to čím to vlastně je? Tak to je přesně můj případ s touhle sérií. A ten konec tomu taky zrovna nepomohl.
Abych byla upřímná, byla jsem docela zmatená. Hlavně na tom, už předtím zmiňovaném konci. Ten jsem si musela číst dvakrát, než jsem měla aspoň trochu pocit, že jsem to pochopila. Ikdyž pořád si tím nejsem tak úplně jistá.
Některé věci byly jasné, že se stanou. U jiných jsem naopak musela na chvilku knížku odložit, abych je rozdýchala. Nechyběli ani záchvaty smíchu, některé konverzace hlavních postav opravdu stáli za to.
Ale co si budeme namlouvat, ten konec se mi prostě nelíbil. Asi chápu autorčinu snahu se trochu vymknout zažitým věcem, ale zrovna tady by se mi trochu toho klišé líbilo víc. A to nejen proto, že neschvaluji konečnou volbu hlavní hrdinky.

24.03.2018 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Prostě klasika :) Co k tomu dodat.

25.02.2018 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Už první díl se mi líbil, ale tenhle byl mnohem lepší. Knížku jsem doslova nemohla odložit dokud jsem se nedostala na poslední stránku. Jackaby opět nezklamal a u některým pasáží jsem se musela držet abych se o půl jedné ráno nesmála nahlas.

27.10.2017 5 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Tahle kniha byla zvláštní. Na jednu stranu se jedná o klasický příběh o vyvolené dívce, která musí zachránit svět, ale na druhou mi přijde, že jsem ještě nikdy podobnou knihu nečetla. Koupila jsem si ji s myšlenkou, že se nejspíše bude jednat o retelling a navíc se mi zalíbila už jen podle obálky. Takový příběh jsem ale rozhodně nečekala. Líbí se mi, že autorka nechala nějaké věci nevysvětlené, třeba Bestii, apod. Dává to knížce jistý nádech tajemna a člověk může zapojit svoji vlastní fantazii. U některých částí jsem se až děsila, co byly lidé schopni udělat druhým, když se něčím odlišovali. A nejhorší je, že se podobné věci opravdu děli. Rozhodně se jedná o knížku k zamyšlení.
Nejsem si jistá, zda bych si knihu koupila, kdybych opravdu věděla o čem je. V tomto případě je lepší moc si o knize nezjišťovat a jít do ní "naslepo". Člověk pak nebude zklamaný z příběhu, který dostane a může si knihu vychutnat takovou jaká je.

26.10.2017 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Nedokážu ani říct, kolikrát jsem si pročítala poslední stránky téhle knihy. Neustále jsem se vracela k různým částem, zasazovala do nich události z předchozích knih a moje pusa se několikrát válela na podlaze.
Ten konec byl něco. Nemám pro to slov. Přiznám se, že jsem se v jednu chvíli málem rozbrečela a být to natočená scéna ve filmu tak bulím, jak želva.
Jak se mám teď asi donutit číst Věž, když na mě z poličky přímo netrpělivě kouká poslední díl.
Ach Aelin, ach Aelin....

20.02.2020 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Jedno se knize musí nechat. Příběh přímo letěl. Ani jsem si neuvědomila, že už jsem na konci, dokud jsem neotočila na poslední stránku. A to se tam toho ani moc nestalo. Hlavní hrdinka mě sice někdy rozčilovala svými myšlenkovými pochody, ale dalo se to snést a docela jsem si oblíbila Ridleyho. Myslím, že dám druhému dílu šanci, ač bych tohle zařadila jako dobrý průměr.

15.02.2018 3 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Ačkoli mnoho lidí zde říká, že se jim zdá jako by tuhle knihu už četli, pouze v jiném provedení, moc se mi líbila. Souhlasím, že s podobnou tématikou existuje už více knih, ale myslím, že se s tím autorka poprala, jak nejlépe uměla a řekněme si upřímně, dnes už mnoho témat, která by se dala slušně zpracovat ale neobjevovala se nikde jinde moc není. Rozhodně má tahle kniha potenciál a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu a dalších cute momentů mezi Ruby a Arcusem.

P.S. Jediné co mi tam trochu chybělo byla mapa Rubyina světa. Je dobře vykreslený, ta království, hory a podobně, ale přece jen by se v tom lépe orientovalo s mapou.

13.02.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Tohle bylo docela překvapení.
Abych byla upřímná, docela jsem kvůli negativním komentařům váhala, zda si knihu koupit, ale tak nakonec nádherná obálka zvítězila. A rozhodně toho nelituji. Příběh je zvláštní, místy prochu zdlouhavý, ale rozhodně vás chytne, nepustí až do konce a po dočtení si jdete hned zjišťovat, kdy vyjde druhý díl. Takový konec jsem víceméně čekala, protože podle mých zdrojů by se mělo jednat o duologii. Opravdu doufám že jejich příběh skončí tak, jak si myslím ale jsem zvědavá, jak bude autorka pokračovat dál.

30.11.2017 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Budu tady hodnotit druhý i třetí díl, protože jsem je oba přečetla rychle po sobě, částečně proto abych to už měla za sebou.
Oba díly byly lepší než první. Už nebyly plné vědeckých termínu, děj odsýpal svižněji.
Opět, svět co autorka vytvořila je úžasný. Je propracovaný do detailů a je v něm použito mnoho originálních prvků.
Ani hlavní postavy už mi tak nevadily, ikdyž neříkám, že mě jejich chování někdy nefrustrovalo.
Bohužel, co mi na celé sérii vadilo byl autorčin styl psaní. Patřím mezi lidi, co občas čtou fan-příběhy na internetu a tohle je přesně ten styl, co se tam hojně objevuje.
Asi jsem od autorky "světově úspěšné trilogie" čekala víc.

03.04.2020 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Opravdu nevím, co si o téhle knize myslet. Nápad sám o sobě je fakt skvělý ale kniha mým očekáváním nedostála.
Za prvé mi chvilku trvalo než jsem se vůbec začetla. Autorčiny všudypřítomné popisy všeho a všech mě poněkud iritovali už od začátku a potom jsem je už rovnou přeskakovala. Samotná kniha obsahuje až přehnaně moc vědeckých frází. Aspoň teda pro mě.
Chápu, že to má asi dodat na autentičnosti, ale v polovině knihy mě to přestalo bavit. Kdybych chtěla číst o vědě, koupím si učebnici.
Co se týče příběhu, oproštěného od všech těch vědeckých vsuvek, připomíná mi spíše fanfikci. Všechno je rychle a hned, na nic se nemusí vykládat přílišné množství práce. O změnách v chování a povahách postav raketovou rychlostí ani nemluvě.
U některých pasáží jsem se doslova ošívala a několikrát jsem se musela podívat, abych si ověřila, kolik vůbec autorce je.
Vztah hlavních postav mi nepřišel věřitelný. Na to jak neustále mluvili o lásce i jak si ji "dokazovali", prostě to nevypadalo opravdově.
Jak se na to teď dívám trochu s odstupem, začínám si uvědomovat, že ani samotné hlavní postavy mi příliš nesedli. Není na nich nic, s čím by se čtenář sám pokusil nějak ztotožnit.
Ke konci mě Dianino chování začínalo lehce rozčilovat. Na to, že se má jednat o dospělou ženu s doktorátem mi občas spíše připomínala zamilovanou puberťačku, která se neohlíží na nic a na nikoho. A Matthew byl většinu času buď naštvaný nebo ze sebe chrlil jednu historickou poznámku za druhou.
Možná kdyby se autorka věnovala víc ději než zdlouhavým popisům dopadlo by to lépe.
Docela zklamání.

27.03.2020 2 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Opravdu skvělá kniha. Moc se mi líbilo, že se autorka vyvarovala, až přehnaných klišé situací, které jsou v tomto žánru běžné. Místo toho vytvořila příběh, ve kterém nechybí vtipné pasáže, kdy se smějete nahlas nebo naopak vážné pasáže, kdy se zamýšlíte nad autorčinými slovy.
Jednoduše řečeno, knihu nedáte z ruky dokud neotočíte na poslední stranu.

30.04.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Trochu zklamání. Nevím jak to popsat, ale příběh mi přišel tak nějak povrchní. Neměl hloubku, něco nad čím by se čtenář zamyslel. Hlavní hrdinka našeho padoucha v jednu chvíli nenávidí a ve druhé ho hned upřímně miluje. Některé věci tam byly nesmyslné, prostě jen aby vyplnily mezery v ději a příběh líp vypadal.
Na druhou stranu jsem se někdy i upřímně zasmála, líbilo se mi, že příběh vycházel z řecko-římské mytologie. Ale to je asi tak všechno.
Své anotaci, u mě kniha bohužel nedostála, ale úplně marné to taky nebylo.

30.04.2018 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nenacházím slova.
Tato kniha byla něco úžasného, a mám pocit, že jí jen tak nedostanu z hlavy. Myslela jsem si, že to bude klasický retelling oblíbené pohádky, ale bylo to mnohem víc.
Svět, který autorka vytvořila, byl neotřelý, zvláštní a docela mě mrzí, že už ho opouštím. Moc se mi líbilo, jak autorka pojala pohledy ze strany Zvířete. Jeho slova jsem si často četla znovu a znovu, jak dobře napsané byly.
Vzpomínám si, jak jsem jako malá slýchala pohádku O ptáku Ohniváku před spaním. Jsem ráda, že i ji autorka přivedla na světlo, bylo rozhodně milé o ní znovu číst.
Kniha bude určitě patřit k mým oblíbeným. Ani bych se nedivila, kdybych si jí za pár měsíců přečetla znovu.

08.02.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tak tohle byla fakt pecka :D
Opravdu dobrá kniha, ještě teď mi z toho jde hlava kolem. Samotný koncept toho hádání kdo je princ a kdo je vrah je úžasný :D když už jsem si myslela že vím, pokaždé se objevilo něco, co mojí víru opět podkopalo :D ale moje konečné rozhodnutí bylo správné :D
Celou naši trojku jsem si oblíbila a Rafe je moje nová knižní láska :)
Nemůžu se dočkat až se vrhnu na druhý díl a už aby tady byl rovnou i třetí :D

14.01.2018 5 z 5