Barsa Barsa komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha je literárně velmi slabá. Vnímám to spíš jako marketingový projekt, který tlačí na city a jeho účelem je pak hlavně prodej plyšových hraček, granulí pro psy a dalšího zboží. Aktuálně jede na stejné vlně kampaň na filmové zpracování. Doufám, že vytěžené peníze opravdu plní účel, který deklarují tvůrci. B

18.07.2021 odpad!

Osvícení Osvícení Stephen King

To je jeden z nejlepších hororů mistra.

01.05.2021

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Přečteno jedním dechem.

15.04.2020 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Od tohoto velikána literatury moje první kniha a jsem nadšená. Místy složití vyprávění ale jako celek úchvatný počin. Bolest, hrdinství, zoufalství

25.12.2019 5 z 5

Rodina Rodina Marcela Remeňová

Přečetla jsem celou sérii postupně a zaujala mně. V třetím díle Osm světů Lea odhaluje svoji dávnou minulost, ale tak jak to stává, nenajde úplně to, co jsi představovala a vysnila. Tak jak předešlé dva Osmi světy mně i Rodina velice zaujala. Pěkně skloubená akce (část jak Lea bojuje s Morganou jsem přečetla 3x), napětí i romantika. Ráda jsem se ponořila do stránek, kde jsou popsané vnitřní úvahy a pocity hlavních hrdinů a tyto pasáže mně pomáhali pochopit jejich rozhodnutí. Obdivuji novou hrdinku Amandu, že se nebála postavit šikaně. Z vedlejších postav mně hodně zaujala Anna, i když se nakonec vlastně nezachovala čestně vůči svým společníkům, jsem ji chápala, protože její rozhodování nebylo vůbec jednoduché ve vztahu k její rodině. Na všech postavách Osmi světů se mně právě to líbí, že nejsou jednoznačné, každý má svoje klady i zápory. Snad až na Diega. To je asi krutý muž a zločinec. Myslím, že se to ukáže v dalším pokračování této série. B

11.01.2017 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Hned od prvního dílu jsme z krajiny Narnie byla nadšená. Přečetla jsem všechny a viděla i všechny filmové zpracování

28.10.2016

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green