barlow barlow komentáře u knih

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Zajímavě pojaté zpracování tradičních britských mýtů. Z počátku jsem měl dost práci se začíst, ale postupem času se kniha stávala napínavější. Škoda jen nijakého konce s jasným hangoverem. Možná ale autor chtěl, ať si čtenář domyslí příběh sám.

22.05.2017 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Slušně budované, upřímnost lidí k hlavní postavě opravdu baví, film je jen slabým odvarem velmi dobré knížky.

16.04.2017 4 z 5

Kouzla noci svatojanské Kouzla noci svatojanské František Horečka

Zamilovaná knížka mého dětství. Asi jeden z důvodů, který podvědomě ovlivnil výběr mojí profese. Pan Horečka byl machr ;)

27.03.2017 5 z 5

Je to zkrátka finsky divné. Každá povídka jiná, některé na pomezí bajky, jiné zase působí jako vážné rodinné drama. Mysterióznost se ovšem najde v každém kousku a mám tam několik favoritů. Číst nejlépe při úplňku se sněhem za oknem a s horkým čajem po ruce ;)

13.03.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Stylisticky skvěle napsaný příběh, který buduje atmosféru. Celou dobu se pachtíte za dalšími osudy hlavní postavy a pak najednou kniha skončí. Krutě a rychle. Ne, že by to nebylo silné zakončení, ale mě mírně zklamalo.

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Navazuje na poetiku Amerických bohů, které jsem si zamiloval. Příběh je mírně plytčejší, proto také nižší hodnocení.

10.03.2017 4 z 5

Velká kniha příběhů pro XXI. století Velká kniha příběhů pro XXI. století Neil Gaiman

Přidal jsem o jednu hvězdičku navíc za několik nadprůměrných povídek, mezi nimiž suverénně vede Gaiman.

Pohádky k neuvěření Pohádky k neuvěření Terry Jones

Mám moc rád poetiku Monty Pythonů, takže mě až na výjimky pohádky potěšily. Jen asi nejsou určeny nejmenším dětem, ale už odrostlým a fantastickým světů znalým čtenářům či posluchačům...

09.03.2017 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Knížka, která u mě dostala druhou šanci (31. srpen je mezinárodní den nedočtených knih) a po úvodních kapitolách, kdy jsem si zvykal na text autorky a jedné krizi uprostřed, hodnotím knížku hodně slušně. Magický Londýn má atmosféru, ale občas to škobrtne...

06.03.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Svět podivných dětí už nemohl šokovat přítomností jiných, ale zase zlepšila příběhová část, která se již nemusela párat s představováním univerza a mohla se rozjet naplno.

06.03.2017 4 z 5