BarkaS BarkaS komentáře u knih

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Dala bych tomu i dvě * za 3/4 knihy, ale to grand finale bylo opravdu grand. Takže tomu ještě dám šanci.

17.10.2016 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Hlavní hrdinka Rose se sice chová jako nekompenzovaná diabetička, ale je to docela čtivé.

14.10.2016 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

"Holčičí" čtení, které neurazí, ale výrazně nezaujme. Ale když člověk nečeká víc, není to špatný.

11.10.2016 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Jako bych už to někdy četla... Asi tak stokrát. Ale co. Má to spád a hlavní hrdinové jsou Mirkové Dušínové tělem i duchem.

09.10.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Sama sebe překvapuji tak vysokým hodnocením. Jak to na začátku bylo zoufalý a zoufale blbý, v prostředku k odložení zoufalý a zoufale pubertální, na konci to bylo zoufale akční a vlastně i docela dobrý. Taková kniha, co vás donutí, abyste ji dočetli, i když nevíte, jestli chcete.

30.09.2016 3 z 5

Jazyk v proměnách komunikačních médií Jazyk v proměnách komunikačních médií Jiří Kraus

Má to hezkou obálku :)

14.09.2016 2 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Grand finale nebylo až tak grand, přiznávám. I tak jsem ale neodolala a na ebay objednala poslední knihu autorky, které se zatím nedostalo českého překladu. Prostě: Když musíš, tak musíš.

13.09.2016 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Není to žádnej Oscar Wilde, ale není to vůbec blbý, má to švih a kdo si chce přečíst něco lehkého, nezatěžujícího a má rád fantasy (a je ženského pohlaví), tak si to určitě užije. Skoro lituju, že toho Hawkins nenapsala víc.

13.09.2016 4 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Přijde mi to opravdu zajímavé a ráda si to přečtu, ale proč to má tak odpudivou ošklivou obálku?

10.09.2016

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Většina knižních sérií ztrácí ve dvojce dech, někdy ho u trojky nabere. Snad to bude ten případ. I když i se ztraceným dechem je to pořád dechberoucí příběh.

20.08.2016 4 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

Kewin Kwan je sám (minimálně stylem psaní) trochu "banán". Tak nazývají podle jeho samého Číňané žijící v domovině Číňany poameričtěné nebo evropské, protože jsou zvenku žlutí, uvnitř bílí. Ani tohle ani Šíleně bohaté Asiaty nepovažuju za humornou literaturu. Podle mě je ta spíš smutná sonda do života bohatých, ale pokryteckých a vlastně nešťastných lidí. Každopádně stojí za to přečíst, dozvíte se letos o jiné kultuře (řadu věcí jsem gůglila a reálie celkem sedí). Co mi znovu vadilo, bylo, že poznámky a vysvětlivky nejsou pod čarou, ale na konci knihy (a tak je potřeba často listovat na konec).

19.08.2016 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Hlavní hrdina mi k srdci nepřirosl, ale nebylo to špatné.

14.08.2016 3 z 5

City City Martin Žemlička

Přebal je jako titulka katalogu od Avonu (odrazuje), ale nenechte se zmýlit. Ve skutečnosti se jedná o příběh jako z pera začínajícího Michala Viewegha. Jeho fanoušci si přijdou na své.

10.08.2016 3 z 5

Lev Makedonský Lev Makedonský David Gemmell

Na dovolenou do Řecka jako dělané, ale za mě žádný knižní skvost.

31.07.2016 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Knížky Alexandry Potter jsou všechny na jedno brdo. Tuhle považuji za světlou výjimku. Do Indie bych nikdy nejela, protože jsem na to přílišná slečinka, ale i mě se podařilo vtáhnout do děje a díky Potterové jsem obdivovala indickou kulturu. Za mě dobrý.

17.06.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ani po letech si nejsem jistá, jestli je tohle vhodná kniha pro teeny..

02.05.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Moje dojmy naprosto dokonale vystihuje pořad Elders React (to Fifty Shades of Grey) na Youtube. "Holy cow? Holy cow!"

02.05.2016 1 z 5