BarkaS BarkaS komentáře u knih

Ježibabin vysavač Ježibabin vysavač Terry Pratchett

První povídka super a pak už jen slabý odvar. Je potřeba přiznat, že povídky obecně nejsou mým šálkem kávy, ale jsem velká milovnice Prattchetta. Tady mi to bohužel na hvězdičky nestačilo a mám už spíš pocit, že tahle série povídkových knih je tahání peněz z mých kapes. Byť hezky ilustrované tahání.

01.03.2021 3 z 5

Pohádky naší babičky Pohádky naší babičky Eliška Krásnohorská

Pěkné, svižné, někdy ne úplně tak, jak známe, napsané pohádky.

16.01.2021 3 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

(SPOILER) Zajímavé ženské čtení, dobře napsané (ale ty chyby a hrubky v textu mě tedy pěkně nas....). Horší to bylo i s dějem (dost se dalo odhadnout předem a nejzásadnější překvapivý zvrat byl poměrně nepřekvapivý). Vybrat si za osudového chlapa žárlivého blba, který navíc neumí odporovat svojí “mamince”, to nechceš, takže tentokrát ani náznak happyendu. Hlavní hrdince byste dali korunu, ale možná taky pár na holou. Některé její životní volby by mi jinak tak akorát přivodily kopřivku.

04.08.2020 2 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Jedna z nejbáječnějších knih, kterou jsem v poslední době četla. Má svoje mouchy, hlavní hrdinka občas jedná divně, ale i tak to bylo příjemné setkání. Skvělé je i to, že přestože jde o knižní sérii, kniha je “samostatnou jednotkou”, která začíná i končí a dá se číst samotná, aniž byste museli investovat stovky korun a nudit se vatou pěti dalších dílů, abyste se dozvěděli, jak to v šestém díle dopadne (případně nebyli zmatení po vynechání pěti vložkových dílů). Prvotní orientace ve světě hrdinů je trochu složitá a krkolomná. V českém překladu ještě trochu víc komplikuje situaci král Randa a Rada, kterou hrdinka založila. Od zhruba poloviny je to jízda, zadržíte dech a fandíte a fandíte, pak se to ještě víc komplikuje a pak... To už musíte zjistit (nebo už jste zjistili) sami.

04.06.2020 5 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

(SPOILER) Hlavní hrdinka Evelyn je dost prapodivná. Ne proto, co zažila, ale proto, že potom, co zažila, by ji někdo nechal pracovat se sexuálními devianty a psychopaty (za mě první epic fail). Je prapodivná i proto, že neustále řeší, jak je nadržená, ale místo sexuálního napětí to působí jako pubertální výkyvy (2.). Děj mi z nějakého důvodu připomínal Purpurové řeky (ale horší), a když autorka zmínila, že (jen malý pidi SPOILER) hlavní objekt Evelynina zájmu policista Amarok má dvojče, přestalo mě to bavit. Dovršily to reakce Evelyn na smrt její kolegyně a “skoromatky”.

16.05.2020 2 z 5

Mág Mág Michael Scott

Zábavné, ale na můj vkus přeplácané a takové “uhoněné”.

18.04.2020 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Velmi slušný příběh, i když trochu holčičí. Na můj vkus až příliš ujetých zvratů, ale stejně to bylo slušné dobrodružství ;).

06.11.2019 4 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Trochu nastavovaná kaše a některé zvraty mi fakt nedávaly smysl, ale budiž. Udržet kvalitu u tak svělého námětu/nápadu na víc než dvou a půl tisících strankách asi není tèměř možné. Zajímavý Fanningův příběh, podle mého ale jeho motivy neosvětlil.

23.09.2018 4 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Nemá to žádnou velkou hloubku, ale špatný to rozhodně nebylo. Will je celkem vtipná hrdinka, takže jako čtení na dovolenou je příběh víc než dostačující.

28.07.2018 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu slabší než první díl. Ale to nic nemění na tom, že to je slušná odpočinkovka. A ten nápad se snovými dveřmi stále považuji za naprosto geniální!

11.05.2018 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu dětinské, ale milé. Autorka ještě potřebuje trochu "vyspět", ale vidím obrovský potenciál. Má smysl pro komično a to mám ráda. Koho baví sebeironické a supervtipné hlavní hrdinky a kdo nemá příliš velké nároky a chce si odpočinout, pro toho je tato kniha dobrou volbou.

11.05.2018 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

První dva díly mě bavily víc, ale i tak patří tahle série k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četla. Hodně by mě bavilo, kdyby se jí ujal nějaký slušný režisér. (Hlavně zpracování úvodních pasáží princ/zabiják- “jakoženevímekdojekdo” by mohlo být pro filmaře oříšek, ale do kinematografie přinést nový vítr.)

20.04.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Ne tak dobré jako první díl, i když pořád skvělé. Podle mého názoru příběh zpočátku postrádal logiku, bohužel, autorce se nepodařilo dostatečně racionálně odůvodnit jednání Komisara.

29.03.2018 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

První třetinu knihy u mě panovalo nadšení a údiv nad nepříliš vysokým hodnocením. Údiv později vystřídalo pochopení a mírné zklamání.

19.02.2018 3 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Není to vrchol literatury, ani vrchol literatury pro náctileté holky, ale má to švih a dobře se to čte. Je zajímavé sledovat tentýž příběh různýma očima a z jiné perspektivy.

03.02.2018 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Už jsem četla celou řadu mnohem lepších knih, přesto bude mít Winter (a vůbec celá série a všichni hrdinové) místo v mém srdci. Možná to bylo příliš zmatené, neuvěřitelné a dokonce to postrádalo logiku, přesto to stálo za to.

03.01.2018 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Karkulka, jak ji neznáte. No dobře, tak ne docela Karkulka, ale Scarlet inspirovaná Karkulkou. Zlý Vlk není zas tak zlý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Teď můžeme už jenom doufat, že jim to nakonec všechno klapne, Cinder usedne na trůn a všichni budou žít šťastně na věky věků.

26.12.2017 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Tak nějak z logiky věci bych předpokládala, že když někdo “pracuje” pro temnou stranu, bude chtít svést dobré na scestí a nebude se snažit potopit ty, kteří svými činy (rasismem, zdánlivou vírou a čistotou, která v reálu napáchá víc zla než zlo neskrývané) temno podporují. Navíc ještě příběh s takovým “nečekaným” rozuzlením. Kdo by to byl všechno čekal, že? To je hlavní důvod, proč jsem to skoro nemohla číst. A bylo jich víc. Další díl už ne-e.

08.12.2017 2 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

RM je mistr tesař, který se sem tam utne, a tohle je ten případ. Vše začíná už příběhem samotným, použiji takovou paralelu: palác v bažině nepostavíte.

07.12.2017 2 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Asi jsem to po tom prvním dílu přechválila. Meg umí víc.

03.10.2017 3 z 5