BariEli BariEli komentáře u knih

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Tohle bylo hodně slabé. Nelíbil se mi styl, příběh ani závěr. Téměř ztráta času.

09.11.2018 2 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

Přestože knížka nemá zrovna nejvyšší hodnocení, určitě za četbu stojí. Silný příběh dvou sester.

16.04.2018 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Četlo se velmi dobře. Od poloviny knihy jsem rozuzlení odhadla prakticky na 100% přesně. Těším se na další.

10.04.2018 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Nelíbilo se mi. Děj byl rozvleklý, nudný, divný. Půjdu zase o knízku dál...

13.04.2021 2 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Čtivé, napínavé, ale místy až trochu přepálené. Ale i tak doporučuji, je to zajímavá knížka.

23.12.2020 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Taky jsem v rozpacích. Kladně hodnotím čtivost a originální číslování stránek a kapitol od poslední k první. To mě zaujalo.

19.05.2020 3 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Téměř do puntíku se ztotožňuji s komentářem elena2054. Je to naivní a nevěrohodné.

Chápu, že se jedná o autorčinu prvotinu, ale nemám nejmenší motivaci přečíst si od ní cokoliv dalšího.

15.02.2020 1 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Mně se to líbilo. Opravdu jsem si početla. Pořád nemůžu přestat žasnout nad tím nádherným stylem. Miluju ho!

07.02.2020 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Četla jsem poprvé na střední škole a teď jsem si ji chtěla zopáknout. No myslím, že vzpomínky byly dost rozostřené (taky už je to od školy pěkných pár let), ale pořád se to četlo dobře.

06.02.2020 3 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Už během četby jsem si říkala, že se tady do Pearl pořádně opřu. Ale koukám, že už to stihli čtenáři přede mnou. Takže píšu jen SOUHLAS!

Nicméně - tuhle četbu jsem si vybrala jako "seznámení" s autorem a musím říct, že na mě udělal dobrý dojem. Dokázal mě udržet v napětí a pohrával si s mou fantazií. Myslím, že 4⭐ jsou akorát.

05.02.2020 4 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Váhala jsem, jestli dát 2 nebo 3. Nakonec jsem dala 3 s maličkým "ale".
Bylo to morbidní, surové a chvílemi dost nechutné.
Nevím, musela se stát jedna z následujících dvou věcí: zaprvé - bylo to skutečně až moc zvrhle popsané do detailu (vnitřnosti, krev...) nebo zadruhé - už jsem vyrostla z knížek, kde ze stránek stříká krev. Četla jsem hodně detektivek, hodně thrillerů a já si troufám tvrdit, že lze čtenáře zaujmout a udržet u knihy i mnohem sofistikovanějším způsobem. I bez brutálních popisů a přitom aby ani trochu neztrácely na napětí. Sorry jako!

15.09.2019 3 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Kniha od scénáristky Marvelovského Black Panthera - jak jsem to mohla ignorovat? Hned jsem si ji rezervovala v knihovně. A když jsem uviděla tu skvostnou obálku, přimrazila mě k podlaze!
Hlavní hrdinka je owu - dítě počato při znásilnění a díky tomu má hned od začatku velmi špatné karty. Příběh se dotýká hned několika vážných témat a je hodně surový. A nechá ve vás rozbouřené emoce ještě dlouho po dočtení.

14.04.2019 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Velmi přijemné pro mě bylo, jak snadno jsem se začetla. Zajela jsem do příběhu úplně okamžitě. A to jsem nečetla předchozí díly.
No severská literatura je úžasná. Ode mě má Fredrika a Alex 4 hvězdy. Akorát mi nevyhovoval formát přepisu výslechu. To jediné bylo pro mě rušivé.

30.11.2018 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Dlouho jsem váhala. Tři nebo čtyři hvězdy? Ze začátku to vypadalo spíše na 3, nešlo mi začíst se. Ale nakonec se to rozjelo a já jsem ráda, že jsem knihu neodložila.

26.11.2018 4 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Poezie není pro mě, bohužel. I když jako odlehčení k jiné (velmi těžké) knize se mi opravdu hodila. Proto jsem přidala třetí hvězdičku.

21.06.2020 3 z 5

Káva Káva Jill Norman

Milá publikace o kávě. Maličká, projít ji zvládnete do půl hodinky. Líbí se mi.

28.03.2020 4 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

V komentářích přede mnou jsem zahlédla - napínavé, pěkné, skvělé... Já asi nejsem cílová skupina. Za mě skutečně NE-E! Ani jako oddechovka nebo tak něco. Možná kdybych zůstala sama na opuštěném ostrově s žádnou vyhlídkou na záchranu, pak bych si dala říct a četla znovu:-) Jinak ne!

23.02.2020 2 z 5

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Hmm, nic to ve mě asi trvale nezanechá.

26.08.2019 2 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Super! V originalu dokonale procvičí angličtinu!

23.08.2018 4 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Jaj, to jsem zase jednou sáhla vedle! Knihu jsem uprostřed odložila a s autorkou se nadobro loučím. Kdepááak, na tohle je můj život příliš krátký, abych ho trávila touto četbou.

23.07.2018 1 z 5