Barbarka_CZ Barbarka_CZ komentáře u knih

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Upřímně, první půlka knihy mě nějak nenadchla, přišlo mi to strašně rozvláčné. Ale možná je to i tím, že mě Chaol nikdy moc "nebral". ;) Ovšem od chvíle, kdy se dvojice Ch+N rozdělila, to začalo být velmi zajímavé a konec byl, jak už jsme u Maasové zvyklí, skutečně parádní. Moc se těším na záverečný díl a doufám, že bude velkolepý, jak si tato série zaslouží.

12.05.2019 4 z 5

Jen ty nám zůstáváš, ó lásko Jen ty nám zůstáváš, ó lásko Victor Hugo

Poezie není nic pro mě, ale tahle sbírka nesmí v mé knihovničce chybět.

05.11.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Takhle kniha je pro mě docela kontroverzní. Na jedné straně stojí fakt, že téma vidoucích, jasnovidců, duchů a éteru mi vůbec není blízké, na druhou stranu autorka dokázala příběh zpracovat natolik poutavě, že jsem měla problém se od čtení odtrhnout. To samo o sobě považuji za velké plus. Zároveň však musím říct, že až do konce jsem měla trochu guláš ve všech těch nových výrazech, které jsou v knize použity. Kdyby tak ještě pro každou jednu skupinu bylo použito jedno nové slovo, člověk by se orientoval lépe, ale jak tam byly pomalu tři výrazy pro každou novinku/neobvyklost, měla jsem v tom zmatek. To je ostatně také důvod, proč bych nejraději dala jen 3,5 hvězdičky, navzdory čtivosti a poměrně i propracovanosti knihy - protože příběh je rozhodně o dost lepší než průměrný, ale ty nejasnosti způsobené novými, nepříliš dobře vysvětlenými výrazy ho dost sráží. Nakonec však dávám 4 hvězdy, protože o celou jednu méně si tahle kniha nezaslouží.

01.02.2017 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Trochu jsem se toho bála, přece jen parta děcek a středoškoláků coby hlavních hrdinů je trochu jinde než já. Ale je to psané dobře. Jednoduše, ale čtivě. Jen mi tam nesedí, že by ty mrňata byla tak šikovná a i pár dalších věcí je zvláštních (např. že vojenská vzdušná obrana by vyráběla chemické zbraně). Dávám 3*, jsou to poctivé, pozitivní tři.

26.08.2016 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Tak to byla jízda! Marie Lu jako jedna z mála udržela napětí a vysokou kvalitu i v posledním dílu příběhu, skoro bych řekla, že ji dokonce dokázala vygradovat. Jen ten konec... Já vám nevím, miluju happy endy, ale tady mi to přišlo už trochu moc. Kdyby si odpustila ten epilog, bylo by to lepší. I tak by si čtenář mohl říct, že to vlastně dopadlo dobře. Nicméně celkově výborný příběh.

14.03.2016 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Příběh je nabitý akcí, dobře se čte.

08.03.2016 4 z 5

Sonea: Královna Zrádkyň Sonea: Královna Zrádkyň Trudi Canavan

Pěkný závěr, bohužel požitek z knihy mi zmenšil její překlad a několik nepřesností či spíše nedovysvětlených událostí. Vadilo mi, že v tomto díle se z černých čarodějů najednou stali temní mágové, že Zrádci byli v jedné větě nazýváni správně Zrádci a v následující Zrádcové, že jméno Soney bylo několikrát prapodivně vyskloňováno... Podivné bylo i to, že nemágové najednou přes krvavé prsteny mohli číst myšlenky, byť to tam do té doby nebylo nikde ani nastíněno, natožpak vysvětleno, prostě se to tam náhle objevilo jako možnost... Dávám čtyři hvězdičky, i když ve skutečnosti je to čtyři a půl.

02.03.2016 4 z 5

Sonea: Vyslancova mise Sonea: Vyslancova mise Trudi Canavan

Bála jsem se toho, přiznávám, po první trilogii jsem si říkala, že navázání se nemuselo podařit. Ale opak byl pravdou. Díkybohu. :)

02.03.2016 4 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Lepší než první díl, dobrá příprava na velké finále ve třetím dílu. Velmi čtivé, jako celá trilogie.

22.02.2016

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Nejlepší díl trilogie, dost mě to dostalo. A to už mi dávno není -náct. :)

22.02.2016 5 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Ze začátku trochu nuda, postupně se to ale "rozjelo". Těším se na další díly.

31.01.2016 3 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Nejsem hráč hry, byť jsem viděla několik videí. Miluji knihy od Sapka. Tuto jsem si koupila, protože k tomu prostě patří. A nadchla mě. Krásná grafika, velmi kvalitní textový průvodce, spousta zajímavostí. Doporučuji všem fanouškům Zaklínače. :)

17.01.2016 5 z 5

Stříbrná hladina Stříbrná hladina Ann Maxwell

Jedna z nejlepších knih autorky.

20.07.2015 5 z 5

Bez přetvářky Bez přetvářky Elizabeth Lowell (p)

Knížka, která je vlastně tak trochu o ničem - a přece je v ní spousta pravdy. :)

20.07.2015 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Čtvrtý díl o něco slabší než dva předchozí, nicméně konečně se některé věci alespoň trochu vyjasňují. Mně osobně střídání jeho/jejího pohledu spíš rušilo, byť všeobecně je to asi bráno jako plus, ale budiž. Těším se na závěrečný (?) díl.

14.06.2015 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

O dost lepší než slušný první díl (Obnažená), má to příběh, který se vyvíjí a kvalita psaní se také zvýšila. Velmi slušný ženský román s poněkud odvážnějšími sexuálními pasážemi. Proč ne.

13.07.2013 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Hooodně podobné "50 Shadow", možná až moc. Ale přijde mi, že to má lepší příběh a rozhodně je to lépe napsané. Nicméně víc než kvalitní kniha je to vážně spíš porno v psané podobě.

13.07.2013 3 z 5

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Vtipně a čtivě napsaný životopis. Jediné, co mi úplně nevyhovovalo, je skutečnost, že se na začátku takřka každé kapitoly většinou vrací nějaký ten rok zpátky oproti době, kdy končila kapitola předchozí. Zkrátka že je kniha psána tématicky a nikoliv chronologicky. Ale jinak skvělé čtení.

02.03.2013 4 z 5