Barbarella13 Barbarella13 komentáře u knih

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Na knížku jsem narazila náhodou a přiznám se, že kýčový přebal mě málem od čtení odradil. Pak jsem si prošla celou sérii a zjistila, že je dobře hodnocená(bohužel všechny přebaly jsou naprosto příšerné) a do knížky jsem se pustila. Byla jsem ráda, že jsem se mohla taky jednou podívat do světa, kde upíři nemají dokonalá těla a romantické duše. Začetla jsem se velmi rychle a určitě přečtu celou sérku. Už se těším. :)

07.02.2017 4 z 5

Harryho miluju a mozna jsem trosku portrofil. :) Temer kazde 2-3 roky si prectu vsechny knizky znovu dokola. (ted uz pojedu 4. kolo) A 2-3 mesice se podivam na filmy. Ten kouzelnicky svet je vymysleny opravdu bezvadne. Takovy smysl pro fantazii ..... jednoduse me to uchvatilo. Ale tahle divadelni hra, kdy si Harry nevi rady s vychovou syna a tape, je proste des. Bylo hezke se vratit a precit si neco noveho, ale uz to neni ono.

15.01.2017

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Do knihy jsem se začetla jen těžko, možná bych ji i číst přestala, ale nutně jsem chtěla přelouskat tento opěvovaný zázrak. Fantazie autorky mě místy dováděla ke stavům a pochybám, zda nemám náhodou alzheimerovu demenci. Svět vidoucích a jejich pojmenování a celý popisovaný svět působí těžkopádně a zbytečně složitě. Nechci knihu zbytečně hanit, protože i přesto všechno mě bavila. Další díl si určitě přečtu, údajně je lepší než ten první. A já věřím, že s každou novu knihou mladá autorka nabírá na zkušenostech a její díla budou lepší a lepší.

08.11.2016 4 z 5

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

V dnešní době důkazů DNA, otisků prstů a různých dalších rozborů jsem byla zvědavá jak bude soudce v případech dokazovat vinu - obzvlášť u té exhumace. Člověk si vzpomene na klasické staré detektivky nebo na Jessicu Fletcher z To je vražda napsala. :) Kdyby se i u nám bušilo hlavou o zem v důsledku neslušného chováni nebo nedostatku pokory, v nemocnicích by nebylo k hnuti.

02.11.2016

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jen málo knížek na mě udělalo takový dojem. Jsou to většinou knížky z 2. světové války plné krutosti. Člověk nemůže uvěřit, že se podobné příběhy mohly stát, ale bohužel staly. Moc krásná knížka. Silný příběh. Po dočtení jsem se k hlavni hrdince pořád vracela v myšlenkách.

02.11.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nastesti jsem si nejdriv precetla 2. a 3. dil, takze jsem si Cormorana a Robin zamilovala. Knizka se cte snadno. Stejne jako 1. dil serie o Harrym je i tento 1. dil jednoduchy a velice prehledny co se tyce postav. Vytvorila jsem si spoustu teorii, kdo je asi vrah a knizka me opravdu moc bavila, nez se prislo na to, kdo vrazdil. Skutecny vrah me napadl, ale rikala jsem si, ze by to bylo primo stupidni. Muzu rict, ze jsem byla zklamana.

04.09.2016