Barbara182 Barbara182 komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

Třetí díl série se mi líbil asi zatím nejmíň, i když to bylo opět vtipné (viz Dean s Winstonem v koupelně) a čtivé a autorka se tam snažila dostat poselství o tom, že i holky si můžou užívat nezávazné radovánky, aniž by musely být označovány nějak hanlivě, ale celkově mi prostě postavy tak úplně nepřirostly k srdci (protože ať chcete nebo ne, Dean BYL tak trochu rozmazlený boháč a určitě nikdy nemusel řešit spoustu věcí) a oproti předchozím dílům zabíral spoustu stránek sex (i když vím, že se to asi dalo čekat, když je hlavním hrdinou Dean, stejně bych si klidně nechala líbit víc času s Hurikány nebo tak).

29.09.2023 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Neuvěřitelně dobře napsaná kniha o lásce ne zrovna typických knižních hrdinů - Park je outsider, který se jakž takž drží nad hladinou a jen o chlup není terčem šikany, a Eleanor je nově příchozí holka s nadváhou a nápadnými zrzavými vlasy. Čtivě napsané, byť i o ne úplně lehkých tématech (i když spousta věcí zůstala přeci jen nabarvená růžověji, než by tomu v reálu bylo, ale s ohledem na cílovou skupinu náctiletých to beru), a hrozně se mi líbila ona něžná láska mezi ústřední dvojicí. Za mě rozhodně milé a příjemné překvapení, bylo to napínavé, takže jsem musela číst dál a dál, abych zjistila, jak to celé vlastně dopadne, a ve výsledku se mi kniha líbila asi víc než Fangirl, protože byla intenzivnější a zabývá se mnohem závažnějšími tématy.

16.08.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Moc pěkná oddychovka, sice se tam občas objeví nějaká ta chybička (jako např. otravné opakování v dialozích "ano - ne - ano - ne" až to bylo fakt přes míru, ale naštěstí jen na pár místech) nebo by něco chtělo lepší vysvětlení/ zdůvodnění (třeba Mindy či podivní mazlíčci), nicméně atraktivní prostředí krasobruslení (a nechybí ani vyložený odkaz na film Ledové ostří, který mi to od začátku připomínalo :-) za mě vytáhlo knihu z lepšího průměru na čtyři hvězdičky a určitě se k ní ráda někdy znovu vrátím :-)

10.04.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Zjištuju, že mám od paní Körnerové radši historické romance, tyhle knihy ze současnosti či nedávné historie jsou totiž vždycky poměrně depresivní :-( Ani tento román nebyl výjimka, naopak byl to dost těžký kalibr (kam se hrabe série Prosím vás, sestřičko). Sice chápu, že smyslem je inspirovat a dodat odvahu, abychom se ani v těch nejtěžších chvílích nevzdávali a bojovali, ale coby čtení na lyže bych si dovedla představit něco veselejšího :-)

06.02.2023 3 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Pokračování dobrodružství Ondřeje z Rohatce se mi moc líbilo, je to čtivé, místy napínavé, nechybí onen typický chlapácky sarkastický humor, zkrátka přesně můj šálek kávy, který je de facto laskavým čtením z období středověku. Opět moc potěšila přítomnost Čeňka z Vřesova (i když si pořád nemůžu zvyknout na to, že už je to chlap kolem čtyřicítky :-). Už se moc těším, až vyjde další díl :-)

25.11.2022 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jako spousta ostatních jsem se nechala nalákat reklamou, líbivou obálkou a anotací slibující moderní převyprávění starořeckého mýtu o Hádovi a Persefoně. Ve výsledku je kniha takový horší průměr s rádoby drsnou erotickou linkou á la Padesát odstínů, ale všechno je takové nedotažené, místy dost protikladné a přeslazené, spousta věcí je nevysvětlená (jako třeba proč se všichni bojí Dia apod.). Škoda :-( Potenciál to rozhodně mělo, ale výsledek nic moc, zhruba od poloviny knihy jsem se místy i nudila a dočetla jsem spíš "z povinnosti".

24.10.2022 2 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Moc dobrá detektivka, líbil se mi už první příběh "Sucho" a i tahle kniha od autorky byla neuvěřitelně čtivá a napínavá, dotýká se řady témat (nebezpečí kyber světa pro mládež, anorexie...), jen jsem si nemohla pomoct, ale tím, jak už to nebylo pro Falka tak osobní, tak tomu malinko něco chybělo, ale opravdu jen malinko :-) Jinak super kniha.

01.10.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Kniha mě bavila a četla se skoro sama :-) Chemie u hlavních protagonistů fungovala a děj rychle odsýpal. Snad jen mohlo být trochu propracovanější zázemí postav a jejich minulost (a to nejen obou hlavních hrdinů), ale jinak příjemná jednohubka, určitě dám šanci i dalšímu pokračování, jestli bude :-)

18.04.2022 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Zápletka přece jen o fousek slabší než u předchozího dílu, ale rozhodně jsem se opět hodně zasmála - protože Lorris? To byla fakt bomba :D A moc pěkné bylo i ono chlapácké pošťuchování ohledně milostné básně a tak :-) Ale jinak mi víc jako dvojice prostě seděli Garrett s Hanou.

25.04.2021 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Zatím asi nejakčnější díl románové ságy o Zaklínači, i když je vše vyprávěno retrospektivně a občas i zpřeházeně. Do popředí dost vystupuje Ciri a je z ní drsňačka jako víno :-)
Děj konečně dostal spád a bylo to i napínavé. Jsem zvědavá na závěrečný díl :-)

16.04.2021 4 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Druhé dobrodružství vřesovských rytířů a těch z Olšové se mi četlo podstatně líp než první díl, protože trochu ubylo postav a hlavní děj se už točí víceméně jen kolem johanity Wolframa a Beneše z Vřesova, ze kterého se ve službách Petra z Rožmberka vyklubal taky šikovný bojovník :-) Kniha se mi četla dobře a bavila mě, takže se určitě pustím i do dalšího pokračování, byť jsou teda postavy chlapáckých středověkých hrdinů pana Františka Niedla hodně podle stejné šablony (jako by ve větší či menší koncentraci naklonoval Hynka Tase z Boru :-). Jako oddechový historický román to ale beru a nemám s tím problém :-)

20.02.2020 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Když jsem si knížku kupovala, naivně jsem si myslela, že druhý díl bude o Célinině bratrovi, ale autorka to pojala jako čistokrevné pokračování :-) Sice jsem se na ni trochu zlobila, že nenechala Céline poklidně žít s manželem a vymyslela si pro ni další strastiplné osudy, ale jinak se mi kniha opět moc líbila, četla se skoro sama, příběh byl napínavý a rozhodně zajímavý. Už se moc těším na další pokračování, jestli nějaké bude :-)

15.08.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Kniha by se dala stručně shrnout jako "newyorská dobrodružství Louisy Clarkové". Rozhodně je to míň depresivní čtení než předchozí díl, ale vlastně je to takové až moc obyčejné, protože se řeší všední, každodenní starosti a strasti, a přestože je to relativně čtivé, ve srovnání se skvělou knihou Než jsem tě poznala mi to přece jen přišlo jako kvalitativní skok dolů (srovnávání se člověk v případě pokračování zkrátka nevyhne :-(. Takže přečíst mi stačilo jednou a dost, na rozdíl od prvního dílu se k téhle knize asi vracet nebudu.

24.02.2019 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Čtivá a nečekaně vtipná kniha, přičemž hlavní hrdina Mark Watney je neskutečný sympaťák, vědecké "vysvětlovací" pasáže byly trochu nudnější, ale jinak kniha celkově dobrý, na četbu v MHD jako dělaná :-)

26.12.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Moc hezký závěr série, hrozně se mi líbilo, jak se Feyre na začátku knihy potměšile mstila na Jarním dvoře Tamlinovi a Ianthé :-) Finální bitva s Hybernem mi sice přišla malinko odfláknutá s nedovysvětlenými detaily, každopádně ale moc fajn čtení, byť mým nejoblíbenějším dílem asi zůstane Dvůr mlhy a hněvu :-) Jo a strašně mě štve, že autorka vlastně nerozsekla zápletky vedlejších postav, jakože kdo s kým nakonec bude? To mi bude vrtat hlavou ještě hodně dlouho :-)

26.10.2018 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Báječně oddychová knížka jako dělaná na dovolenou :-) Příběh je psaný s humorem autorce vlastním, ale najdou se i chvilky dojetí. Přiznám se, že jsem měla ze začátku trochu strach, aby to nebylo moc ujeté, když se Paige stará o dospělého tříletého, který jí přiroste k srdci, ale bylo to skvěle napsané a všechno do sebe tak nějak logicky zapadalo. Už se nemůžu dočkat až se pustím do další knihy ze série Bavettovi :-)

07.07.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Ačkoli se mi to moc často nestává, druhý díl série se mi líbil ještě víc než ten první :-) Příběh nabral jiný směr a ukazuje trošku reálnější obraz než "žili spolu šťastně až do smrti", naopak docela hezky nutí k zamyšlení, kam až sahá skutečná láska, kde jsou hranice vděčnosti a že bez naslouchání jeden druhému a vzájemné tolerance nemá žádný vztah šanci. Jediné, co mě mrzí je fakt, že další díl má v češtině vyjít až příští rok na jaře :-( To vůbec nevím, jak vydržím, protože už teď mám solidní absťák :-)

20.10.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Další skvěle odpočinková kniha, u které jsem se smála i nahlas (nedoporučuju proto ke čtení v MHD :-), jen ten vážněji laděný konec mi trochu sebral vítr z plachet, ale i tak super počtení.

04.04.2017 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Zatím asi nejslabší kniha od Františka Niedla, kterou jsem četla. Příliš mnoho postav, takže mi tam chyběl nějaký vyloženě hlavní hrdina, kterému bych mohla fandit, k tomu spousta nedořešených zápletek, zkrátka nic moc. Možná pokud je to, jak tu někdo psal, první díl nové série, mohla bych vzít knihu na milost, ale zatím je to spíš zklamání.

10.07.2016 3 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Tak tady bylo opravdu všechno – honičky, cestování po Evropě i jachty a moře :-) Michael Dabert ve vrcholné formě :-) Musím říct, že se mi tenhle díl líbil o hodně víc, než ten předchozí s unesenou lodí (tam jsem se nemohla ubránit srovnávání s béčkovými filmy Seagala a spol.), samozřejmě je to všechno přestřelené a nereálné a ve skutečném světě by byl Dabert mrtvý nejspíš už na druhé stránce, ale právě proto tyhle knížky čteme, ne? Abychom si od reality odpočinuli a mohli se kochat neohroženým hrdinou, který všechno zvládne, se vším si poradí a padouchům natrhne žaket :-) A v tomhle ohledu za mě tentokrát naprostá spokojenost, až jsem se neubránila asociacím se zahraniční konkurencí v podobě Šedého muže :-)

28.03.2024 5 z 5