bararich8 bararich8 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skutečně mistrná detektivka! Má první kniha od A. Christie a musím říct “Klobouk dolů!”

02.01.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Geniální a nadčasové čtení, smíchu se nelze ubránit.

16.10.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl mě i tento pohltil a nepustil až do posledního písmenka. Autorce se podařilo skvěle uchopit silné příběhy za pohnuté doby. Tyhle 2 knihy budu doporučovat, kudy budu chodit.

24.02.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jednodenní a moc příjemná záležitost. Alena Mornštajnová prostě umí psát tak lidsky a zpracovat takové příběhy, které nemohou čtenáře nechat chladného. Kniha Hana pro mě byla silnější, ale i Tiché roky obsahují zajímavé dějové linky, na jejichž rozuzlení musí být čtenář zákonitě zvědavý.

02.01.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, tohle téma můžu. Styl psaní mi vyhovoval, čtivost parádní. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu.

15.08.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velká síla a zároveň velmi dobré čtení. Konečně jsem si přečetla něco od Kateřiny Tučkové a jsem ráda, že takovou autorku máme. Není to oddechové čtení, ale u těchto knih jsem vždy ráda, že se tak nějak 'bezbolestně' dozvím něco o historii. Protože tyhle kapitoly našich dějin se musí pořád uchovávat v paměti, aby se nemohly opakovat.

14.03.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Neskutečně zábavné čtení o životě, který se s autorkou nemazlí. Běžně od jednoho autora víc knih nečtu, ale od Betty musím, už teď mi její smysl pro humor a břitké poznámky chybí.

25.10.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jedno z nejhorších počtení. Nenechte se ale mýlit, nemyslím um spisovatele, ten je naprosto v pořádku, ale ta fakta, vědomí, že tohle se opravdu dělo, z toho mrazí a na konci se do očí derou slzy. Je to fakt síla a autor se s tím výborně popasoval.

03.12.2018 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Po dovolené v Řecku byla tahle kniha, kterou už jsem měla delší dobu v hledáčku, jasnou volbou. A volba to byla skvělá. Zajímavě vystavěný příběh několika vzájemně propletených postav a historické reálie, o které by mě jinak nenapadlo se zajímat. Prostě vše, co má správná kniha na toto téma mít.

19.09.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Knížka, do které se mi vůbec nechtělo, ale byla mi opakovaně doporučována. Tak jsem si ji teda otevřela (abych jako už měla pokoj) a hle, ono to bylo vážně dobré čtení! Nikdy bych neřekla, že mě rozhovor s pilotem tam chytne a dozvím se tolik zajímavosti ze sféry letectví. Navíc Martina Moravce mám jako autora moc ráda a rozhovor vedl opravdu skvěle.

28.02.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Nevěděla jsem, co čekat a nakonec knížka mile překvapila. Vlastně to není žádný strhující příběh, ale tak nějak jsem pořád cítila, že potřebuju číst dál a dozvědět se, jak se Štěpánovi vede. Takže nakonec se z toho vyklubalo poutavé čtení o nečekaně silném mladém klukovi, kterého si prostě oblíbíte.

05.11.2021 4 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Uf tak tohle bylo velký sousto. Asi to není úplně typ čtení pro mě. Tolik zla, špatnosti, nechutností a úzkosti, až se mi při čtení svíraly vnitřnosti a pořád jsem si říkala, proč to vlastně čtu. Nemůžu si pomoct, ale Euchrid mi byl naposled sympatický jako nemluvně v krabici, pak už to s ním šlo z kopce. Jediný, co nemůžu popřít, je spisovatelova obří fantazie...až mě děsí pomyslet, kde se v něm takové věci berou. Možná tedy nejsem cílová skupina, možná jsem to nepochopila, ale jedno je jisté-jsem ráda, že mám dočteno a už nikdy nic takové číst nechci.

01.12.2020 2 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Můj asi první skandinávský autor a zrovna mě moc zaujal. O Paasilinnovi se píše jako o humoristovi a já pořád čekala, kdy ten humor přijde. Až mi došlo, že ten humor tam je! Takový jemný, něžný a příjemný, byl tam celou dobu. A to prostředí finské pustiny...úplně jsem cítila tu mrazivou krásu, ve které si ti tři žili. Moc pěkné počtení, možná ještě sáhnu po nějaké knížce tohoto autora.

07.09.2020 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Klobouk dolů, takhle skvěle čtivá kniha se jen tak nevidí. Kdyby byl čas, přečetla bych ji snad v kuse. S Robertem jsem i dýchala, jak jsem se s jeho postavou ztotožnila. Doporučuji!!

24.04.2016 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné oddychové čtení.

07.03.2022 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k této klasice. Výborně čtení, krásné košaté popisy, které cvičí představivost, aniž by překážely příběhu a nudily. Příběh má spád, místy čtenář ani nedýchá, jak s hrdinkou prožívá její radosti a soužení. Mezi klasiky se řadí zcela oprávněně.

26.01.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Paráda, nevěřila bych, že mě sci-fi tak chytne. Moc dobré:-)

26.05.2015 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Příběhy ze života. Psané stručně, jasně, výstižně. Autorka přesně ví, jak v člověku rozeznít citlivé struny, její příběhy to dokážou.

20.02.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Asi kvůli Pulitzerově ceně a ohromné reklamní kampani jsem podvědomě od knihy očekávala opravdu mnoho a nakonec mi bohužel zas tak úžasná nepřišla. Už jsem četla mnohem poutavější knihy z války. Moc chvály prostě škodí. Jak už tu někdo zmiňoval, pořád jsem čekala na nějaký wow moment, kdy se fakt dají věci do pohybu a něco se tam začne dít. Víc mě chytnul jen ten konec. Takže bohužel, ale všeobecné nadšení nesdílím.

10.05.2020 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Tahle kniha je poklad, na který jsem náhodou narazila v domácí knihovně. Naštěstí! Bylo by škoda nepoznat Daniela, Juliána a hlavně Fermína, ten mi vážně přirostl k srdci. Příběh je naprosto pohlcující, poslední třetinu jsem zhltala během jednoho dne, nešlo přestat číst. V knížce je přesně ten správný poměr dobrá, zla, lásky, napětí i strachu. Určitě doporučuji, je to skutečně neobyčejný román.

20.04.2020 5 z 5