bara9550 bara9550 komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Dovoluji se upozornit, že tento komentář bude plný SPOILERŮ, protože nemohu jinak.

Pokud jste už četli nějaké mé komentáře, asi víte, že se nedržím moc u země.
S napsáním tohoto komentáře jsem si dávala na čas - zhruba týden jsem si příběh nechávala v hlavě takzvaně uležet, abych ho dokázala objektivně ohodnotit a nejednat až tak rozčarovaně, jako jsem to v okamžiku, kdy jsem knihu zavřela, cítila.

Žádný jiný pocit se ale nedostavil a tak přichází čas, kdy se konečně můžu vyřádit a napsat, co ve mě kniha zanechala.

Žádné předsudky jsem neměla, ale musím uznat, že už jsem lehce přeKeplerovaná.
Vše, co se zde odehrálo bylo pro mě dost nereálně, hlavní postavy - ať už ty kladné, tak i ty záporné - se pomalu ale jistě mění do komiksových hrdinů od Marvelu, protože to, co předváděl nejen Joona, ale i Jurek ( ano je to tak, Jurek je opravdu živý a až na to, že nemá ruku, je ještě silnější, než kdy dříve :D.. pardon, to je fakt směšné..).

Abych to zrychlila.. Joona nepochybuje, že Jurek je naživu, všichni jeho drazí mu ale nevěří - včetně nové milenky, jeho dcery, ale i Saga.. Joona je ale borec a zase to trefil, přesně do puntíku.
Nový psycho kámoš Jurka, hromotluk s perličkovými naušnicemi, který má skrytý talent, vidí, kdo v místnosti zemře a v jakém pořadí, kdo první, druhý... poslední..
Oba se s Jurkem teleportují po Evropě křížem krážem, lusknutím prstu jsou všude jako první.. věřím, že starý známý Jurka byl asi Voldemort, který mu nafasoval nějaké přenášedlo, které ho přemístilo v cuku letu.

Ale posuňme se dále.. Saga je blbá jako tágo, protože chyby, které dělá jsou triviálnosti, které vlastně udělají zvrat celé knize.. jako postavu jsem ji měla vždy ráda, ale tady se její reputace asi hodně zhorší.. Musím ale uznat, že se mi líbilo to, že její otec opravdu její vinou zemře, to stejné platí i u její sestry.. Byla bych hodně překvapená, kdyby ji spisovatelské duo nechalo doopravdy zemřít, jelikož si v závěru knihy podřeže žíly, ale to se dozvíme v další knize.

Jurek a Joona - představte si dva transformery, oba volají morfujeme a nahánějí se po celé Evropě, až se nakonec střetnou a pro Jurka to bohužel vypadá definitivně špatně.. ale kdo ví, Jurek toho přežil hodně, tak proč by ne tohle..

Obecně jsem pozorovala hrozně moc chyb, které by se zkrátka ve skutečnosti asi nestaly.. neprofesionální chování policie, kriminálky..
V závěru knihy, kdy již zmíněný hromotluk s perličkami v uších ( prosím pěkně, říká si Bobr..) dojde převlečený do nemocnice za zdravotní sestru.. no já nevím, ale ve Švédsku je asi normální mít Transexuální sestřičky. :)

Bylo to spíše úsměvné, než napínavé.
Velké zklamání v podobě poslední knihy, kde mě uspokojilo pouze to, že zemřelo opravdu hodně osob, u kterých mě to doopravdy chytilo za srdce a to se mi líbí..

Budu ráda, když mi napíšete třeba i zprávu, co si o knize myslíte vy. :)
Určitě nebudu dávat pět hvězd knize jen proto, že je v titulku napsáno jméno Lars Kepler :)

23.09.2019 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprosto bezkonkurenční!

I když se složitě dostává přes začátek knihy a mnoho jmen i s příjmením a kolikrát i s druhým jménem, tak to byla naprostá paráda.

Epilog byl tou nejdůležitější částí knihy! Uplná špička, nedokážu opravdu nic vytknout.

Kniha naprosto vyšinutá a promyšlená zároveň. Toto je to, před čím smekám.
Muselo být neuvěřitelně složité toto všechno dát dokupy, aby to tak neuvěřitelně sedělo a zároveň upoutat pozornost čtenáře natolik, že se zkrtátka nemůže odtrhnout.

Na svou dobu neuvěřitelně sofistikované dílo, které překypuje neuvěřitelným důvtipem Agathy :)

Děkuji Agatho, tam nahorů, že jsem si tohle mohla přečíst.
Moje první kniha od Vás a rozhodně ne poslední!

Úžasné.

12.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nevím, jak bych knihu měla popsat..
Četla se dobře o tom žádná, svižně..
SPOILERY!

Nicméně, příběh byl pro mě až moc neuvěřitelný. Profesor, který se dá do hledání padoucha, jak z kriminálky New York - Horác. Občas nějaký trable, párkrát dostane trochu přes hubu, důvěřuje už od pohledu špatným lidem.
Na to, že "tu" holku vlastně vůbec neznal, tak ho to celé až moc zajímá.
Až moc mu toho prochází, na to, že je to Amerika...
Ještě, aby v tom příběhu nebyla nějaká pěkný servírka, se kterou nakonec utvoří páreček.. odlehčeníčko od vraha - masakrátora nevinných studentek.

No co, profesor si šel zase vykopat pár mrtvol, co, že policie ví, že jim je vykopává po celém státě, necháme ho to dělat dál, jsou to přece mrtvoly po medvědovi..

Co mě mrzelo, že vraha vůbec neznáte, takže si na něj neuděláte žádný obrázek, nemáte na něj názor, možná, kdyby byl vrah opravdu medvěd, bylo by to větší překvapení a lepší konec, než ten, který tam skutečně byl - chlap jako hora kterého znáte cca, ... 5 řádků. pomasakruje další půlku města a kohokoliv dalšího kdo mu vleze do cesty - tentokrát už to nejsou jen mladé slečinky, ale kdokoliv, třeba i policejní konvoj. Pro našeho člověčího Medvěda? Žádná překážka! Naštěstí profesůrek se svojí novou ovdovělou láskou, odrovnají tohohle mutanta levou zadní. Konec, zvonec...

Vím, je to kniha, ale je to vážně... trochu moc.

28.05.2019 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se mi četla velice dobře, avšak musím konstatovat pár věcí:

- na začátku jsem se hodně ztrácela v postavách a nevěděla, koho mám kam zařadit.
- děj mi přišel hodně zpřeházený
- souvislosti byly na mě až moc velkou náhodou.
- průběh "vyšetřování" na vlastní pěst někdy spíš vtipný a hodně nepravděpodobný
- konec ani nevím, jak mám hodnotit. - jedním slovem - ZVLÁŠTNÍ.
Nevím ani, zda jsem to pochopila správně nebo ne.. a nemyslím si, že jsem člověk, který by si "seděl na vedení", ale celkově to vzalo zvláštní nevysvětlitelný spád, který mi úplně nepasoval do celého konceptu knihy - do toho, o co se autor snažil po celou dobu vyprávění obou žen.

Knihu hodnotím jako oddechový slabší průměr.
Zařadila bych ji do takzvaných Bestsellerských nic moc novinek, které nalákají na obal a krátký obsah, jenž Vám dají pocit, že tato kniha tedy bude stát opravdu za to a poté se dostaví zklamání při zavření knihy po dočtení poslední stránky - Zavřete a řeknete jen - "AHA" :)

Kniha měla lepší reklamní kampaň, než jakou doopravdy je.

31.05.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

No.
Tak tohle bych hodnotila asi takhle - jsou různé věci, které buď milujete, nebo je nenávidíte.
Třeba Kozí sýr, sushi, avokádo.. mořské plody.

S Malým princem to podle mě není jinak. Jako dítě jsem si jí nikdy nepřečetla - i když úryvků v čítance bylo vždy tolik, že při tloušťce knihy jsem jí možná i přečetla. Děj mě nikdy nijak nenadchl.. a to mi zůstalo i do mé dospělosti.

Knihu jsem přečetla a zhltla, ale nenadchla mě, nějaké obraty si člověk nějak fylozoficky asi spojí, popřemýšlí, ale .. ani nevím co k tomu chci psát.

Hodně lidí knihu čte a říká ostatním lidem, jak se jim líbila, já si myslím, že je to pouze nějaký určitý druh pózy, aby se "pozér" zalíbil buď opravdovému milovníkovi MP, nebo dalšímu pozérovi.

Já se nestydím za to, že se mi Malý princ nelíbí - a jsem na to pyšná, že jsem do tohoto názoru dospěla.

30.08.2017 2 z 5

Hrozný, to se vážně nedalo číst.
Hodně převládající vulgarizmy a důraz na konkrétní negativní vlivy mě vlastně dohnaly k tomu, že jsem knihu nedočetla.
A víte co? Mám to u pr**le.

Díky Marku.

28.02.2020 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hm..
- prvních cca 20 - 30 stran fajn - skoro super, protože litujete pořezaného kluka, kterému někdo vyvraždil rodinu a nevíte, co se děje.
- dalších 100 stran naprostá nuda, hádky mezi Simonou a Erikem, kde jsem si škubala vlasy - lhaní, jen aby jí ublížil, no blbosti.
- další stránky super řežba - a to doslova, Simonin tatík mi hne žlučí i s histerickou Simonou, kteří táhnou za jeden provaz.
- skok o 10 let zpátky - nudaaa, kdyby to bylo v jedné kapitole, ale ono je to v dalších 100(milionech) stránek. Ale zase pochopíte co máte.. i když já pak pochopila až moc a zbytek knihy už jsem tušila, kdo se za čím skrývá.
- vrácení do přítomnosti, hledání Benjamína ( mimochodem vůbec Benjamínova slečna Aida a její mentální brácha, co si hrajou na pokemony.. a histerická Simona s papískem - gonna catch them all, kteří se za nimi honí a ani nemají pokebaly.)
- do toho všeho je tam na mě zbytečný sex, který se mi tam prostě nehodí.
- konec byl pro mě trochu slabší. Happy End velkej jako nápis HOLLYWOOD.

Paradoxně jsem knihu přečetla docela rychle, ale asi jen kvůli tomu, že jsem chtěla další pořádnou řežbu od Josefa, tahle příběhová linie se mi líbila a myslím si, že mohla dostat větší šanci - proplést to společně se skupinou zhypnotizovaných a vůbec. Čekala jsem že to bude větší nářez - asi jsem čekala moc velký Wow efekt, který se bohužel nedostavil - asi i díky komentářů, které jsem si četla a byla na knihu natěšená.

Moje první kniha ze série byla Lovec králíku - takže si určitě přečtu i zbylé knihy, doufám, že nebudu zklamaná i dál.

05.06.2017 2 z 5

Při pohledu na komentáře mám protichůdné myšlenky a domněnky, co vlastně napsat..
Tak začneme...

... kniha mi pomohla si doma uklidit - tak na měsíc.
Důležitá informace, která tam chybí - zvýrazněná, napsaná červeným tučným písmem je - aby si ji přečetl i Váš partner/partnerka, nebo kdokoli jiný, kdo s Vámi v domácnosti bydlí..
Uklidit si a vidět byt jak je nádherně "čistý", opravdu se lépe dýchá, má to něco do sebe!
- Někdo zde psal, že ho děsí, vyhodit věci. - O tom to právě je, možná, kdyby lidé dostali tuto knihu jako povinnou četbu už na základní škole, nebo je tomu ve škole někdo naučil, tak bychom pak celý život neschraňovali a neskupovali tunu nesmyslných a nepotřebných věcí. Nic jiného za tím nevidím. Potom, co jsem VYTŘÍDILA a vyhodila věci, už ani nevím, jaké konkrétní položky to byly!

Knihou jsem ale dost listovala a nečetla úplně všechno a do detailu. Autorka do knihy zakomponovala i osobní život, který já jsem ke SVÉMU úklidu nepotřebovala.
Co mě hodně překvapilo - skládání ponožek! Zkuste to, já už to dělám jen takto!!

Já knihu doporučuji, je pravda, že úklid budu muset absolvovat minimálně ještě 1x, ale stojí to za to! je to běh na dlouhou trať - ale opravdu doporučuji převzít si metodu za svou - podívat se na věc a cítit z ní emoce - Vaše emoce, né cizí. To znamená, zbavte se všech dárků, které jste nikdy nechtěli! je to enormně uspokojující!

28.02.2020 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Musím uznat, že jsem měla předsudky před přečtením knihy kvůli nízkému hodnocení zde na Databázi.

Jsem moc ráda, že jsem na ni nedala a knihu přečetla.
Protože byla naprosto fantastická.
To, že kniha je nereálná ? Možná je, možná není, o tom přece knihy jsou.. pro mě byla fantastická!
Měla všechno, napětí, klaďase i záporáky. Absolutně jsem nevěděla, komu věřit, kdo říká a kdo neříká pravdu ? Bude Happy end?
Máte obrázek úplně na všechny, na doktorku, jako šikanátorku, starou pannu.. Detektiva - psychicky slabšího podpantofláka, Hlavní hrdinku jako blázna, herečku - hérečku, ale zároveň ženu, která hledá pochopení, ale můžeme jí věřit? A potom Patrik - šarmantní, pohledný, chytrý, plný překvapení.. neskrývá ještě jiné tajemství, které nechce říci ? Věříte mu ?

Opravdu skvělá kniha.
Jsem nadšená.

14.03.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Asi zatím nejlepší díl s detektivem Joonou Linou.

Knihu jsem si brala s sebou na dovolenou, přečetla jsem jí hned druhý den z desetidenní dovči.
Díky Larsi, aelspoň jsem procestovala vše co jsem chtěla!

Nejnapínavější ze všech knih. Jelikož jsem díly trochu přeskákala, kvůli mé hlouposti, kdy jsem se spletla v pořadí, tak musím uznat, že zde jsem byla nejnapnutější a konec mě překvapil.
Jindy jsem vytušila potencionálního pachatele hned v 1/3 knihy, zde až v té poslední.

Byl mi sympatický konec, jak vlastně dopadl Erik - ti co četli Hypnotizéra, tak určitě vědí..
Líbí se mi, že u všeho nemusí být až takový happy end, i když to stejně na konci jak se patří trochu vyšperkuje, nicméně, za mě pecka! :))

12.11.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Páni!

Za mě prostě WOW!
Hned jak začnete číst, ucítíte umělou atmosféru, která není jen tak sama sebou.
Kamarádky, které jsou fanatičky - zamilované do Jacka - manžela za "všechny prachy", Vám začnou lézt krkem hned u prvního odstavce.

Během některých scén jsem měla opravdu sevřený žaludek a moje fantazie mi kreslila v hlavě naprosto příšerné odkazy, které by mě v životě nenapadly.

Jak to tedy dopadne ? Dobro nad Zlem? Zlo nad slabostí ?
Co mohu prozradit, že konec mě příjemně překvapil a poslední stránka mi vykouzlila úsměv na rtech - že jsem to přeci jen v průběhu knihy věděla.

Za mě 5/5 !

20.09.2018 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Skvělý druhý díl sběratele očí.
Skvělé motance v průběhu knihy, - sympatičtí mi byli i hlavní hrdinové a i to, jak to s nimi nakonec dopadlo.

Nemám asi co vytknout.
kniha se mi líbila moc a konec byl naprosto skvělý.
Paradox je, že změní celý děj první knihy, což se mi moc líbilo.

doporučuji všemi 10ti.
Knize nic nechybělo.

31.05.2018 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

kniha z dětství, která bude doufám i knihou mých dětí v dětství :)

29.04.2016 5 z 5

Esmera Esmera ZEP (p)

Knihu jsem přečetla, když jsem čekala v čekárně u zubaře.
Věřte mi, na trhání zubů jsem pak už nemyslela. :)

28.05.2019 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Musím se přiznat, že jsem knihu kupovala bratrovi jako dárek k Vánocům ( ano, trošku zvláštní dárek, mohl by si někdo říci.. ).
Knihu jsem ale jedním dechem přečetla ještě dřív, než jsem mu ji stačila zabalit do Vánočního papíru.
Naprosto skvěle napsané, strašidelné, běží Vám mráz po zádech.. a tak jak zde už psal Bar16 - i kolik pochybení se zde najde ze strany soudců a kriminalistů.
Fotky nahánějí hrůzu, toužíte po dalším pátrání po jejich případech, zvedá se Vám žaludek, jak může lidská bytost udělat něco tak příšerného.. a to je právě ten motor, který Vás sune dál, si to všechno přečíst.
Bratrovi jsem vše pak samozřejmě přiznala a on slíbil, že mi ji koupí k Narozeninám :)

03.01.2017 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Naprosto skvělá kniha, chystám se od autora přečíst i další tituly. drží vás napnuté od začátku do konce. pochmurná atmosféra, pro fanoušky detektivek a thrillerů... naprostá bomba

29.04.2016 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Můj bože,
tohle je prostě nádhera, skvělá kniha, strašně mě bavila, od začátku do konce.
Myslím, že ji určitě přečtu ještě minimálně 1x! Doporučuji ji i jako první knihu od Paula!

05.03.2020 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Pomalejší rozjezd a naprosto zdrcující a rychlý spád s koncem.
Kniha se mi líbila, nemám co vytknout, pan Sebastian je prostě bůh.

Uzavřená budova, nevědomost, tma, strach.
přesně můj styl!

20.03.2018 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tohoto spisovatele jsem kdysi četla ještě na škole - knihu Šílená hra.

Byla jsem z ní tenkráte nadšená a potom bohužel na autora úplně zapomněla.
Jsem ráda, že jsem si, ač za dlouho, vzpomněla.

Kniha mě hned vtáhla do děje, nemohla jsem přestat číst, Konec se mi líbil moc - celé číslování a pojetí knihy je originální a líbí se mi, že si autor dal záležet i na takovýchto "detailech"

Hlavní postava je typický chlap, který musí vše řešit sám.
Není v jednoduché situaci a tak dělá si podivné věci.
Z čista jasna se u něj objeví slepá dívka, která se mu líbí, na své duši má také pár záplat a proto si možná tak rozumí.

Všechno se vyvine ke skvělému konci, kdy jsem bohužel už v půlce knihy věděla, kdo bude "sběratelem".
Neubralo tomu ale na mysterióznosti, musela jsem neustále přemýšlet, jestli tomu tak skutečně je.

Konec vlastně je a zároveň není, uvidíme, jestli se to dozvím v druhém díle.
Rozhodně doporučuji lidem, kteří mají rádi krimi, detektivky a nerozhodí je dětské oběti.

85%

30.01.2018 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

je to jako sen.
Jednu noc se Vám zdá, jak se svým parťákem jdete vyloupit pekárnu.. Dopadne to jak to dopadne, naprosto nepochopitelně a absurdně, až se mi to vlastně líbilo.

Druhý den se Vám zdá ale ještě podivnější sen - a pokud jste muž - už nikdy se neoženíte, nebo nejméně budete svou ženu krmit každé dvě hodiny, aby náhodou nedostala hlad a neudělala přesně takovou šílenost, jaká je v druhé kapitole.

Knihu jsem měla za hodinku - ani ne, přečtenou, bylo to fajn, oddychovka a příjemné zvláštní čtení.

Velké plus dávám za Grafické ilustrace, které jsou naprosto exkluzivní !

07.12.2017 3 z 5