Bar16 Bar16 komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

Nečekala jsem, že mě tato série tak chytne a ani mě nenapadlo, že by mě mohl závěr příběhu zklamat. Líbilo se mi, jak má autor vše do detailu promyšlené a myslím, že zakončení trilogie bylo důstojné. Jen Rowana mohlo být více. :-)

04.04.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvěle napsané pokračování Smrtky, děj byl chvílemi trochu předvídatelný, ale kvalitu knihy to nesnížilo. Konec se Shustermanovi opět povedl, ještě štěstí, že mám třetí díl po ruce. Jsem zvědavá na ukončení série, protože závěr Nimba byl hodně otevřený. Jen jsem nečekala, že autor umí být tak krutý.

21.03.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu jsem měla v knihovně položenou už dlouho, ale pořád jsem na ni neměla náladu. Loni koncem roku jsem si koupila Nimbus, že si je pak po vydání Zvonu přečtu všechny najednou a trochu mě nakoplo i společné čtení. Trošku jsem se bála, že se mi líbit nebude. Ale strach byl zbytečný, bylo to skvělé, úplně jiný svět, odtrhlo mě to od reality a Shusterman se hned po jedné knize stal mým oblíbeným autorem, jelikož mám v brzké době v plánu přečíst všechny jeho knihy, které u nás vyšly.

13.03.2021 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

S autorkou jsem se setkala poprvé a určitě ne naposledy. Vyhovují mi rychle se střídající kapitoly, navíc byla kniha psaná z pohledu dvou žen, díky kterým se kniha opravdu dobře četla. Zápletka byla promyšlená, někdy mi to sice přišlo už trochu přitažené za vlasy, ale to je u tohoto žánru docela běžné. Příjemné překvapení, těším se na další čtení. :-)

13.03.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Klasická Colleen, nezklamala. Téma má promyšlené, přiznám se, že některé pasáže se mi špatně četly a měla jsem stažený žaludek, konec ovšem nepřekvapil. Colleen si prostě umí hrát s našimi emocemi :-)

26.01.2021 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Autora jsem si hodně oblíbila díky Oddělení Q, takže jsem neváhala a tuto povídkovou knížku si koupila. A i přesto mi ležela hodně dlouho v knihovně, než jsem po ní sáhla. Obě povídky mají něco do sebe, jsou čtivé a autor se nebál své fantazie. :-)

31.12.2020 4 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Po minulé povídkové knize jsem tuto otevírala trochu skepticky, možná proto mě potom tak bavila. Snad u jedné povídky jsem se nudila, zbytek byl super! :-)

29.12.2020 4 z 5

Miluj mě víc Miluj mě víc * antologie

Povídky mě moc nenadchly, bavily mě snad dvě nebo tři, jinak silný podprůměr.

29.12.2020 2 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Za mě skvělá kombinace povídek, každá měla něco do sebe a všechny se mi líbily. Už několikrát se mi ale stalo, že ta nejlepší čekala na konci a tato kniha nebyla výjimkou. Jak jsem již psala, každá povídka byla čtivá a pěkná, ale nejvíce mě za srdce chytla ta od Klárky Novákové. Doufám, že se od Yoli ještě nějaké povídkové sbírky dočkáme!

26.12.2020 5 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Vzhledem k tomu, že do policejní práce trochu vidím, mě obsah knihy vůbec nepřekvapil. Spíše bych ji doporučila přečíst všem těm, kteří házejí všechny policisty do jednoho pytle, shazují policejní práci a myslí si, že všichni škubou pokuty pro jejich vlastní potěšení a také těm, kteří nějaké znají osobně a přesto se na ně dívají skrz prsty a oslovují je pro mě hanlivým označením "fízle". Protože ti, na které si většina společnosti ukazuje a nadává jim, jsou malí páni a dělají pouze svou práci. A že ji dělají dobře!

26.12.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedna z mála knih, kterou jsem četla na čtečce a navíc v blbém období, takže mi její přečtení trvalo přes dva měsíce. I tak ale byla čtivá, věřím, že kdybych ji četla teď, mám ji za dva dny přečtenou. Zápletka se mi docela líbila, jen jedna dějová linie mě trochu zklamala, čekala jsem větší vzrůšo. Za mě průměr, autorovi dám ale určitě ještě šanci.

26.12.2020 3 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - fajn oddechové povídky, které se četly skoro samy. Plus má kniha opravdu krásnou obálku :-)

27.09.2020 4 z 5

První řez První řez Judy Melinek

Byla jsem zvědavá, jaký bude první román soudní lékařky. To, co jsem v knize čekala, tam bylo - detailní popisy pitev. Ze začátku jsem se musela trochu více soustředit, ať se správně orientuji v číslech případů a který zemřelý je pro děj opravdu důležitý. Hlavní zápletka byla hodně zamotaná, divím se, ze sama autorka se nezamotala :-) A jedno úmrtí tam dle mého bylo naprosto zbytečné. Úplná pecka to nebyla, ale knihu řadím k těm lepším a k autorce se určitě ještě vrátím.

04.09.2020 4 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Začátek byl hodně dlouhý, musela jsem se do čtení nutit a trochu se bojím, že za mojí čtecí krizí stojí právě tahle kniha. Přesto mě bavila, protože zhruba od poloviny děj dostal spád a četla se rychleji a lépe. Nakonec tedy docela fajn kniha, nenadchne ani neurazí.

31.08.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem četla ve špatném čtecím období a možná proto mi trvalo ji přečíst tak dlouho i přesto, že byla čtivá. Každopádně bych ji hodnotila průměrně, ale hvězdičku navíc dávám za nápad, ten se mi hodně líbil. Od autorky si rozhodně ještě něco přečtu.

31.08.2020 4 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, trochu jsem se bála, že ji budu číst dlouho, protože nemám ani ráda ten formát, ve kterém byla u nás kniha vydaná. Ale pak skončila část vyprávěná z pohledu otce a kniha se rozjela. Část o dceři jsem hltala a část matky jsem už dojela stejnou rychlostí, protože mě zajímalo, jak to skončí (i když to člověk v průběhu knihy trochu tuší). Za mě lepší průměr.

28.06.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Ano, milá Colleen, jen tak dál!
Více netřeba komentovat.

15.06.2020 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Milá jednohubka, která vám zkrátí cestu v MHD. Povídky byly dobře promyšlené, četly se rychle, mám z nich o kapku lepší pocit než z těch Rodinných :-)

15.06.2020 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

No teda! Už dlouho jsem u autora, kterého jsem s knihou poznávala, neměla tak často zadržený dech. Za mě výborně napsané, krátké kapitoly jsou pouze plus, protože udržují napětí. Doporučuji!

10.06.2020 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Nevím, čekala jsem od knihy daleko více. Přímá řeč bez uvozovek je naprosto hrozná a četla se mi špatně, možná i proto je celkový dojem z knihy spíše podprůměrný. Myslím si, že se téma dalo zpracovat lépe.

01.06.2020 3 z 5