Baji_smisek Baji_smisek komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Myslím, že série Selekce opravdu stojí za přečtení. Já mám již přečtené všechny díly a musím říct, že tato série je opravdu velmi čtivá. Příběh není sice až tak zajímavý, ale to nahradí romantika, protože hlavní postavy si opravdu zamilujete (zvláště Maxona :D)

02.03.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!! :D
Tato série rozhodně patří k těm, které se postupně stupňují kvalitou. . V těchto knihách není hlavní akce, ale romantika, což mi přijde jako dobrá oddychovka. Do příběhu se velmi snadno vžijete. Tuto knihu jsem milovala od začátku až do konce, ostatně jako celou sérii. Jen mě trochu zklamalo, že názvy knih napovídají o ději. No, co si budeme povídat koho by nenapadlo z názvu, že America vyhraje.

Hlavní Hrdinka America, byla naprosto úžasná. Nenechala se ovlivnit příkazy, je tvrdohlavá, chytrá, láskyplná, milá, starostlivá a krásná. Každý by si z ní měl vzít vzor a ničeho se nezaleknout a být spravedlivý. Jediné co mně na ní zlobilo bylo to, že nechtěla ze začátlku princi Maxonovi jednoduše říct, že ho miluje.
Každopádně v této knize jsem si nejvíce zamilovala Maxona. Maxon je prostě inteligentní, milý, obětavý, gentleman, vtipálek a romantik. No kdo by takového nechtěl, že? ( Já bych ho teda brala hned)
Jediné, co mě na této sérii štvalo, byl Apen a to, jak se America nedokázala pořád rozhodnout, kterého chce a to hlavně v Elitě. Aspen se strašně vnucoval a je to strašná ,,fňukna." Ale nakonec jsem mu přála vztah s Lucy.
Dívky z Elity jsem ze začátku nemusela, ale nakonec jsem si je opravdu oblíbila.
Na závěr bych chtěla ještě něco říct k pokračování série jako Dcera atd. Myslím, že Šťastně až na věky se opravdu vydařilo, a byl to skvělý doplněk k sérii. Co se mi líbilo už méně je Dcera. Neříkám, že je kniha špatná, ale Myslím, že spisovatelka mohla napsat ještě 4. díl o Americce a Maxonovi a to o jejich líbánkách, Americe a jejích začátcích vlády, o tom, jak se to vyřešilo s JIžními rebely atd. Prostě se mi zdá, že je mezi První a dcerou propast. Ale je to jen můj názor.
Knihy série velice doporučuji. Sama jsem přečetla až 2 knihy této série denně. Takže celkové čtení mi netrvalo ani týden.

02.03.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Naprosto dokonalá kniha!!! Spisovatelka umístění úplně přesně vystihnout city takže se do toho dostanete celým srdcem. Jsou tam chvíle radosti i velkého zklamání u kterého občas i nějaká ta slza ukápne. Nejlepší kniha jakou jsem četla. Miluju Chaola! Každopádně až budete tuto knihu číst už neusnete bez pomyšlení na Celeanu nebo jinou postavu z knihy. A taky budete chtít Celeanou být a žít její sice krutý ale zároveň krásný život. ♥

11.08.2016 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Oproti prvnímu dílu je to teda o 100% lepší. Na rozdíl od Mazivého ohně jsem se
do čtení nemusela ani nutit a kniha mě opravdu bavila a donutila mě mít zájem i o další díl.
Konečně se zde objevuje nějaký napínavý děj. Jsem ráda, že s Ridleym si to konečně ujasnili a nebylo to furt takové to, že nemůžou kvůli práci nebo kvůli té Juni, se kterou Ridley vlastně ani nic neměl. Docela jsem si i více oblíbila Bryn a přišla mi sympatičtější než v prvním díle. Konec knihy mě ABSOLUTNĚ DOSTAL. Jako to jsem fakt nečekala a vůbec si nedokážu představit, jak to teď bude celé pokračovat. Těším se a doufám, že vdalší knize už bude konečně popsaný a vysvětlený lépe Konstantin Black, protože do teď moc nechápu,jaký má v knize význam.
Knihu doporučuji. :)

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Boží! Boží! Boží!

24.11.2016 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Ačkoliv jsem se bála, že tato kniha bude hodně zaměřená na nějakou smyšlenou víru, mě kniha nakonec docela překvapila a musím říct, že se mi dokonce moc líbila a určitě šáhnu i na další díly.
Nejvíce se mi líbilo, že jsme nevěděli kdo je zabiják a kdo princ. (Já jsem si to myslela přesně naopak :D..) Dějová linka nic moc, ale milostný trojúhelník docela zajímavý. Dokonce se mi to nezdálo ani tak klišé, jako některé knihy. Zvrat na konci knihy jsem nečekala a docela mě to pobavilo. Jak jsem už říkala děj nic moc, tak myslím, že je kniha vhodná více pro čtenáře, kteří ji chtějí mít jen tak na odpočinkové čtení. :)

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tato kniha mi ležela na polici pěkně dlouho, protože jsem nějak neměla chuť ji číst. Musím teda říct, že jsem udělala pěknou blbost!! Kniha se mi moc líbila. Na začátku jsem se pěkně dostala do příběhu, což beru za veliké plus, protože nemám ráda knihy s dlouhým úvodem o ničem. Děj byl zajímavý a jsem ráda, že to neskončila jak jsem si myslela. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Jsem ráda, že mě na poličce čeká druhý díl a okamžitě po něm sahám. :)

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

(Může obsahovat spoilery!!!) V této recenzi chci trochu shrnout celou sérii. Jako jo dobrý. A celkově 1. díl mě bavil, ale postupem dílů už to nebylo nic moc. Výprava, někoho porazí, šťastný návrat a to je vše. Prostě mi přijde, že díly jsou furt o tom samém a to bude asi tím že u 3. knihy mě to přestalo bavit úplně. Co se týče Prcyho a Annabeth tak zklamalo. Maximálně si dají až tak cca od 3. dílu na konci pusu a to je vše. Romantika tímto tedy chybí. Je určitě dobrá na zapamatování bohů a jejich vlády ale dějově mi zas tak nesedí. Tuto knihu bych doporučila spíš dětem věkové kategorie 10-11 let.

06.09.2016 3 z 5