Baja333 Baja333 komentáře u knih

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Kniha na mne působila jako sjednocení různých příběhů z ženských časopisů od různých autorek do jedné knihy.... Byly příběhy které mne pobavily, ale čekala jsem asi více.

04.03.2020 2 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Přečteno během jednoho dne.
Velmi vtipně napsaná kniha a opravdu ze života :-)

19.02.2020 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Chvílemi jsem se totálně ztrácela ve jmenech i datech. Na můj vkus zbytečně zdlouhavé popisování nepodstatných detailů. Ke konci jsem se k dočtení nutila.

13.02.2020 1 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Knihu jsem přečetla za jediný den..... Neuvěřitelné co se opravdu může dít i v dnešní době. Obdivuji hlavní aktérku příběhu i jí podobné. Po přečtení knihy si opravdu vážím toho co mám, kde žiji a kde jsem vyrostla.

07.02.2020 5 z 5

Z kolébky do hrobu Z kolébky do hrobu Joyce Egginton

Až neuvěřitelné, že je kniha podle skutečné události. ..... Občas jsem se během čtení úplně ztrácela ve jménech dětí které stihl tak strašný osud.

07.02.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Napínavé, děsivé a k zamyšlení. Kniha je sugestivní, ale zůstává otázka - je to vůbec možné....?

30.01.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Velmi čtivá kniha plná zvratů a napětí. Kniha není suché love story,jak sem se obávala.Vědomí že druhá světová válka udělala i z některých obyčejných němců zajatce vlastí země je strašná.

20.01.2020 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Hrůzy které židé zažívaly během 2.světové války jsou až neuvěřitelné. Kniha se velmi dobře a rychle četla. Jen jsem se nemohla ubránit myšlence, zda jde opravdu o deník..... Nejde mi na mysl, jak dívka, která u sebe nesměla mít nic, byla schopná schovávat papíry a tužku aby psala deník (hlavně ke konci).A jak detailně zapisovala právě odehrávající drama..... Neumím si představit, že by za pochodu kdy šlo o život psala deník..... Z deníkem Anny Frankové se srovnávat moc nedá.

12.01.2020 2 z 5

Hitlerova smrt - Z odtajněných archívů KGB Hitlerova smrt - Z odtajněných archívů KGB Jean-Christophe Brisard

Kniha se četla velmi rychle. Občas jsem se ale v obsahu ztrácela a chvílema nevěděla v jakém časovém pásmu příběhu jsem. Ale nic to nemění na skutečnosti, že mě kniha nadchla a vytvořila mi nový pohled nad celou skutečností - Hitler vs Rusko.

05.01.2020 5 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Kniha je vyloženě ke kafíčku jako oddechovka, nad kterou se nemusí absolutně přemýšlet. Pobavilo a neurazilo.

05.01.2020 4 z 5

Bachařka - Pěkně do naha, madam Bachařka - Pěkně do naha, madam Zuzana Halasová

První část knihy byla na můj vkus zbytečně zdlouhavá s nepodstatnými kousky. Druhá část byla, ale velmi záživná a občas mě některé pasáže donutily se i zasmát. Jen mě mrzí, že v knize nebylo vysvětleno z jakého důvodu se vlastně aktérka knihy stala odsouzenou. Jinak kniha docela čtivá.

05.01.2020 3 z 5

Memento Memento Radek John

Četla jsem 3x a stále mě nepřestane fascinovat najivita některých lidí.

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Hodně silná kniha.....

29.12.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dala bych jako povinou četbu na základní školy.

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Ze života. Chvílemi se mi chtělo až plakat, jak mi bylo líto ženy která žila v přesvědčení,že jí muž miluje. Kniha je napsana tak zdařile, že jsem během čtení byla plně vcitěná do pocitu vdovy.

29.12.2019 5 z 5

Fascinujíci. Je zajímavé že o skutečnosti, že byl Hitler vlastně feťák se nikde nemluví. Super kniha.