bagel bagel komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nečekala jsem, že se mně kniha bude až tak moc líbit. Hodně pravdivé a realistické vylíčení vesnických poměrů a vztahů. A příjemným přídavkem byla přidaná mapka.

17.10.2018 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Byla jsem trochu skeptická ke všem nadšeným ohlasům, ale musím jim dát naprosto za pravdu. Tuto knihu by si měl přečíst každý, ať už se setkává s neslyšícími či ne. Myslím, že nikdo si nedokáže představit, jaké komplikace a problémy musí neslyšící neustále překonávat. A to bylo v průběhu knihy vidět, jak se postupně v průběhu let jejich život zejména díky moderní technice přece jen trochu usnadňuje. Letos zatím má nejlepší přečtená kniha.

21.07.2019 5 z 5

Na kuchyňské frontě Na kuchyňské frontě Jennifer Ryan

Zpočátku se mně to líbilo moc, ale postupně mé nadšení trošku opadlo. Příběh je dost naivní a předvídatelný, ale v záplavě válečných románů určitě originální. Plusem určitě je, že vychází z reálné situace během války v Anglii a čtenář se o ní může hodně dovědět včetně původních receptů.

15.08.2023 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Zklamání po stránce obsahové i stylové. termín funkční medicína zní pěkně a tváří se, že používá vědecké metody a přístroje. Pak se ale objevují duchovní pasáže a vše se míchá dohromady. Zpočátku to vypadá jako rozhovor, který se pak ale rozpliznul a jen sem tam je v textu nějaká otázka. Knihu jsem četla v elektronické verzi a zde se najednou nějaké věty opakovaly bezdůvodně dvakrát.

12.05.2020 2 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Z celé trilogie se mi tato líbila asi nejméně. Konec byl moc uspěchaný a vadil mi přehnaně "květnatý" styl vyprávění.

25.01.2024 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

V první polovině jsem se nemohla od čtení odtrhnout, pak ale tempo trochu opadlo a děj byl až moc brutální. Podrobné popisování práce policie mě bavilo - je znát, že autor u policie pracuje. Bohužel možný obrat v závěru jsem tušila od počátku, proto hodnocení snižuji.

15.05.2023 4 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Toto je má první dočtená kniha v letošním roce a určitě to byla dobrá volba. Připojuji se ke předchozím kladným hodnocením. Příběh byl strhující, nesmírně barvitý, postavy jsou výborně vykresleny. Bavily mě lehké ironické poznámky spojené situací v letech, kdy se příběh odehrával. Autor prokázal nejen vynikající znalost soudního prostředí, ale i dalších oblastí. Předešlou knihu Sametové iluze jsem četla loni a určitě si ji přečtu znovu, abych si připomněla postavy, které se objevily i zde.

06.01.2021 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Příběh nebyl špatný, ale neskutečně mě vytáčel styl vyprávění. Kniha je psána v ich-formě, tedy z pohledu šestnáctiletého kluka, ale jsou používané šroubované obraty a vzletná přirovnání, která k tomu absolutně nesedí. A taky změna pohledu Adama na otce byla až příliš náhlá. Vložené odstavce z minulosti byly oživením a mnohé objasnily.

24.04.2020 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Toto opravdu není poezie a už vůbec ne pro mě.

29.11.2018 1 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Napínavá kniha, která mě zaujala a taky přiměla podívat se do atlasu na Shetlandské ostrovy.

10.02.2016 4 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Velmi zajímavý pohled na německé zdravotnictví, často jsem až zírala. Jednu hvězdičku strhávám za přece jen až přílišné stěžování si.

13.06.2023 4 z 5

Vlčice Vlčice Tereza Schillerová

Po několika kapitolách jsem chtěla knihu odložit, působila na mě hodně negativně a depresivně. Pak jsem se ale začetla a nakonec hodnotím pěti hvězdičkami. Přiměla mě zamyslet se nad mnoha otázkami.

18.05.2023 5 z 5

Život s Islandem Život s Islandem Helena Kadečková

Knihu moc doporučuji všem milovníkům Islandu. Dozví se tady věci, které nikde jinde nenajdou. Autorčiny zážitky z prostředí rybářů nebo sedláků jsou opravdu jedinečné a její fotografie vše dokreslují. A seznámíte se i s mnoha významnými islandskými osobnostmi.

20.06.2022 5 z 5

shoduji se s většinou předešlých příspěvků. Navíc mi vadilo, že autorka nešla pro sprosté slovo daleko a také její komentáře o cestujících nebyly převážně vůbec lichotivé. Mnohem více doporučuji knihu Veronika v Dubaji.

21.07.2020 2 z 5

Zemský ráj jen na pohled: Krutá pravda o Češích očima našich polských sousedů Zemský ráj jen na pohled: Krutá pravda o Češích očima našich polských sousedů Michał Zabłocki

Poláci mají o Češích a životě u nás idealistické představy a autor je chce touto knihou vyvrátit. Jde ale do druhého extrému a vidí jen negativa. Často navíc sklouzává od osobních zážitků k všeobecnostem z historie i současné situace u nás. Velké zklamání.

26.05.2020 2 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Nečekala jsem, že mě kniha tak chytí, poslední kapitoly jsem si musela dávkovat. Úžasné čtení a doufám, že takových sestřiček je co nejvíce. Zajímavé bylo i porovnání práce sester v Anglii a u nás.

22.01.2020 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Nelze jinak, než opět vynikající. Konec hodně otevřený...

31.10.2019 5 z 5

Dcera války Dcera války Sara Nović

Hodně působivé čtení a je dobré si uvědomit, jak nedávno a jak blízko byla válka.

08.08.2019 4 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Dobré jako inspirace k aktivnímu životu i ve stáří ( ale nevím, kdo by měl odvahu k tak radikálnímu kroku jako Evie), příběh mě však celkově moc nezaujal.

24.05.2019 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Každá další kniha autorky je lepší a lepší. Líbilo se mně více než příběhy z vesničky Three Pines, atmosféra kláštera byla opravdu působivá.

20.03.2019 5 z 5