Badun Badun komentáře u knih

Záhadná zmizení Záhadná zmizení Jiří Šandera

Být to o dvě třetiny kratší, tak bych to možná dokázal dočíst. Každá stránka knihy obsahuje asi tak třetinu informací co děj někam posouvá a zbytek je vata, která nemá žádný význam a jen si autor trénuje pero. Četl jsem to dětem před spaním a po několika kapitolách jsme to vzdali. Hlavní postavy dost ploché a kromě jmen se vlastně v ničem neliší, i když jeden je kluk a další tři holky. Ale kdyby to bylo namícháno jakkoliv jinak, tak by to nic nezměnilo. Jiné knihy autora neznám, ale po téhle zkušenosti se ani nebudu snažit to změnit.

14.11.2022 2 z 5

Římská čest Římská čest Simon Scarrow

Oproti předchozím dílům dost slabé. Je to v podstatě jen taková akční řežba bez nějakého většího historického přesahu. Asi trochu příprava na díl o povstání Icenů. Víceméně jsem to prolistoval, protože ani dialogy nebyly moc obohacující. K tomuto dílu série se vracet určitě nebudu.

28.10.2022 2 z 5

Krysy Jejího Veličenstva Krysy Jejího Veličenstva Tuvia Tenenbom

O brexitu jsem se toho moc nedočetl, zato o palestině a antisemitismu dost. Autor bohužel nedokáže tohle téma opustit a tak je to vlastně úplně zbytečná kniha.

04.09.2022 2 z 5

Attila: Barbarský král a pád Říma Attila: Barbarský král a pád Říma John Man

Autor nasbíral ohromné množství informací nejen o Attilovi, ale i původu Hunů, o gótech i římanech, stejně jako o archeologii a krajině odkud hunové pocházeli. Občas zabrousí i k mongolům. A má potřebu nám všechny ty informace předat, což je asi největší problém téhle knihy. Není to příběh, který by plynul a vtáhnul čtenáře, není to ani vážná historická práce i když je to samozřejmě odborně na výši. Zkrátka je toho moc, není to úplně přehledně napsané a čte se to pomalu.

06.02.2022 3 z 5

Barbaři: Neotřelý pohled na dějiny Římské říše Barbaři: Neotřelý pohled na dějiny Římské říše Terry Jones

V podstatě je to o tom, že historii píší vítězové a to co víme o "barbarech" od římanů, nemusí být vždycky úplně pravda. Docela svižně napsané. Je z toho znát, že předlohou byl komentář k TV dokumentům, takže je tam trochu touha "objevit senzaci", ale drží se to v určitých mezích. Každopádně to stojí za přečtení, už jen proto aby se člověk trochu zamyslel nad vývojem Evropy i z jiného než běžně prezentovaného pohledu.

24.01.2022 4 z 5

Letec Otto Hanzlíček Letec Otto Hanzlíček Matěj Hanauer

Zajímavá publikace, kterou tvoří z velké části deník pilota Otto Hanzlíčka, který opustil vlast v roce 1939. Přes Polsko a Francii se nakonec dostal do Anglie, kde bohužel zahynul v řadách RAF. Zajímavé jsou zejména jeho kritické názory na důstojníky a generalitu v odboji, což zaznívá i z jiných vzpomínkových knih, ale tím že je to přepis deníku, tak je to o dost živější a kritičtější než vzpomínky psané po letech.

06.05.2021 5 z 5

Shermany dobývají Evropu: Vzpomínky britského velitele tanku 1944–45 Shermany dobývají Evropu: Vzpomínky britského velitele tanku 1944–45 David Render

Výborná kniha o tom jak lze bojovat s tanky Tiger i ve slabším Shermanu, jak je těžké válčit v tanku bez podpory pěchoty, ale především o tom, jak žije obyčejný voják a co to znamenalo bojovat v tanku. Objeví se i kritika zabedněných důstojníků, kterých britský systém dokázal vyprodukovat nebývalé množství.

03.05.2021 5 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Je to dobré, ale knihy jeho otce byly většinou o chloupek lepší.

31.10.2019 3 z 5

Válečná odysea Válečná odysea Jan Šerhant

Pamětí od našich členů RAF jsem přečetl už spoustu, ale tyto nabízí pohled na trochu jinou cestu do odboje i na působení v RAF. Velmi zajímavé a pro mě v mnoha směrech i objevné.

30.10.2019 5 z 5

Jak jsem se stal hlupákem Jak jsem se stal hlupákem Martin Page

Námět dobrý, zpracování nevtipné a nudné.

26.09.2019 odpad!