Ba.Ru Ba.Ru komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná velmi čtivá a napínavá kniha. Vyprávění není příliš překombinované, osudy jednotlivých účastníků příběhu jsou poskládány tak, že z děje zbytečně neodbočují, naopak podporují jeho spád. Detektivové působí příjemně, jejich soukromé životy do děje zbytečně nezasahují, nijak zvlášť mezi ostatními hrdiny nevyčnívají. Taková "jemná citlivá" detektivka:-) Doporučuji!

14.02.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Příjemná kniha, psaná velmi čtivou formou. Hezky vystavěný příběh, i když s dost předvídatelným koncem, který nutí číst dál a dál. Bylo pro mě těžké odložit rozečtenou kapitolu... Prolínání přítomnosti a minulosti je v příběhu velmi přehledné. Je vždy jasné, v jaké rovině příběhu se čtenář nachází. Příjemné odpočinkové čtení.

02.02.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Super prázdninové čtení, napínavý příběh, dobře plynoucí děj, krátké kapitoly, žádné zbytečné dějové odbočky ani příliš složité zápletky. Doporučuji!

08.07.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Román pro ženy. Ze začátku jsem měla pocit, že půjde o román ve stylu červené knihovny, ale ukázal se daleko zajímavějším. Příběh je psaný jednoduše, přitom poutavě a během děje nabírá spád.

10.01.2019 5 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Do této knihy jsem se prostě nezvládla začíst, pořád jsem se v textu musela vracet a nakonec jsem knihu odložila... Věty prostě působily tak nějak kostrbatě, místo aby děj volně plynul... Taky mě odradily některé docela nechutné momenty. Prostě nejsme s autorem na stejné vlně...

17.07.2022 1 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Přestože nejsem fanoušek Michelle Obamové, knihu jsem si ze zvědavosti půjčila a musím uznat, že bestsellerem je právem. Velmi dobře vystavěné vyprávění. Český čtenář zde zároveň získá představu o běžném životě, kultuře, vzdělání a politice v USA... Pro mě příjemné překvapení:-)

05.03.2020 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Z počátku čtivá kniha, během děje se začala trochu moc zamotávat... dost vedlejších postav, dost dějových odboček... zápletka mi přišla trochu překombinovaná. Děj by se dal rozdělit na dvě samostatné krimi. Harry Hole mi v tomto díle byl o něco víc sympatický, než v knize Netopýr, ale detektivovy problémy s alkoholem, vztahové problémy a jeho chuť nechat se zbít nebo jinak fyzicky ublížit (asi aby vypadal jako větší drsňák) mi přijdou dost klišé.

07.01.2019 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Kniha mi přišla jako něco ve stylu Výchovy dívek v Čechách... stylem vyprávění ale pro mě o něco lepší. Jinak docela depresivní, a to hlavně v poslední třetině po smrti jedné z hrdinek příběhu, kdy děj jakoby ztratil spád, zpomalil. Těžko jsem jej dočítala. Konec mě překvapil. Básně v průběhu děje bych úplně vynechala.

07.01.2019 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Zajímavě vystavěný děj, který je přehledný, nikam zbytečně neodbočuje a nezatěžuje čtenáře zbytečným množstvím vedlejších postav. Dobře promyšlená zápletka i závěr. Doporučuji.

07.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Skvělá knížka, výborná "oddechovka". Děj je jednoduchý, žádné příliš složité zápletky; příběh plyne klidným tempem. Pro mě ideální styl vyprávění.

21.11.2018 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

(SPOILER) Dobře vystavený děj spojující současnost s minulostí, napínavé čtení. Hvězdičku dolů za postavu hlavního hrdiny... Je to dost "obehnaný" typ "drsného chlápka" - jakéhosi hazardéra, frajera, co se rád napije a zároveň pohodáře, který jsem už viděla u mnoha jiných autorů...

19.05.2023 4 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Celá kniha by se dala shrnout do jedné poučky: pokud se chcete něco naučit nebo něco vytvořit, najděte si klidné prostředí, nejlépe bez počítače a telefonu, zavřete se tam a pracujte. Zbytek textu je vlastně omílání toho samého nebo pak příběhy různých lidí, které mě vůbec nezajímají.... Žádný konkrétní návod jsem v knize nenašla.

27.07.2022 1 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Čtivý román pro ženy, odpočinkové čtení, děj plyne velmi hezky, chce se číst pořád dál. Jen osudy hlavních hrdinů se nakonec prolnou pro mě až příliš dokonale, poslední třetina už je trochu "přeslazená", už jen spíš takové ždímání emocí... Dějovou linku věnovanou mladému bezdomovci Nathanovi mohla autorka klidně vynechat, nepřišlo mi, že by děj nějak zvlášť obohatila. Kniha mě vysloveně nenadchla, ale ani nezklamala:-) Doporučuji.

14.02.2022 3 z 5