B.R. B.R. komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

Celou sérii jsem si zamilovala na první přečtení, asi i proto jsem čekala na konci něco víc. Měla jsem problém se do knihy začíst, bylo tam moc proměnných, moc nevyřešených věcí, jedna z hlavních postav minulých knih Rowan tam neměl prakticky prostor, Citřino hlášení o akcích smrtek mi připomínalo Catniss z Hunger games a její videa. Vše mi přišlo nedodělané, nepropracované, žádný příběh nedostal dost prostoru, abychom se do něj vžili. Jsem lehce zklamaná, myslím, že auto umí víc - viz Sucho, které je pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

21.03.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní velmi zajímavý, příběh již tolik ne. Mně asi splyne s ostatními knihami podobného rázu. Možná jsem, vzhledem k recenzím, čekala od knihy příliš mnoho. Ale například Heřmánkové údolí pro mě bylo emotivnější.

23.11.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Podle dosvadních komentářů jsem měla velké očekávání a kniha vůbec nezaklmala. Přečteno za dva dny a to jen proto, že jsem to nechtěla zfouknout najednou. Knihu doporučuju, musíme si pořád uvědomovat, že se pohybujeme v žánru young adult a na tuto kategorii mi přijde kniha výjimečně dobrá.

23.04.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Za mě velice dobře napsané a zajímavé téma. Doporučuji přečíst stejně jako jeho další knihy.

19.04.2020 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Nemůžu autorce upřít, že vymyslela velmi čtivý příběh a člověk se nemůže od knížky odtrhnout. ALE...
1. zajímavý trend otravné hlavní hrdinky, který započal u Belly ze Stmívání, následovala ji Katniss v Hunger games a pokračovatelkou je Feyre - hlavní hrdinka mě v první polovině knihy vyloženě vytáčela, přijde mi neskutečně namyšlená, druhá polovina byla lepší - asi proto, že tam bylo více dalších postav.
2. všechno je krásný dokonalý a všichni jsou oslniví a přenádherní... nevím, jestli je to třeba překladem, ale lituju, že jsem nezačala při čtení počítat, kolikrát bylo všechno krásný a jak tam jsou všichni dokonalí a nádherní
SPOILER
3. divné chování některých postav - Mor, kterou jsem po celou dobu nechápala a její coming out mi to ani moc neobjasnil. Elain, která mohla být trochu méně ubrečená.
Naopak co mě velmi bavilo, byly chvíle Nesta a Cassian, zajímavá postava Amren i Řezbáře, Tkadleny - kde bych ocenila, kdyby jim byl dán větší prostor a odvyprávěn jejich příběh.
I přesto, že dle mého měla kniha chyby, se kterými jsem se chtěla hlavně podělit, jedná se určitě o příběh, který jsem si zapamatovala a budu i tak hltat další knihu, která bude snad brzy přeložena :) Jak někteří píšou, nemyslím si, že by kvalita knih upadala, spíš se mění příběh a pak tak kniha jinak vyzní.

08.08.2021

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

(SPOILER) Moc pěkná kniha, autorka umí vyprávět příběhy, ale je hodně vidět, že se zaměřuje na emancipaci žen a celkově na ženské postavy, které jsou hezky propracované, naopak o mužských postavách toho víme velmi málo.

SPOILER
Romantická linka je neskutečně upozaděná, do hlavy Staryka nevidíme, nejdřív ji nenávidí, pak zase ne. Všechno ohledně vztahů šlo hrozně rychle, přitom by z toho šlo vytěžit mnohem více. Podle mě trochu nevyužitý potenciál - v tomto případě by mi dávalo smysl, aby v knize byly postavy propracovanější a kniha byla rozdělena do dvou dílů.

10.03.2021 5 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Knihy jsem se kvůli ne moc lákavé a povedené obálce obávala, ale velmi mile mě překvapila. Některé povídky by bývaly stály určitě za rozepsání na knihu, spousta potenciálu, ale bohužel jen na krátkou povídku. Byla bych ráda, kdyby se autorky psaní nadále věnovaly a já si od nich jednou mohla přečíst nějakou knihu.

03.03.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mi zpočátku připomínala Jozovu Hanuli od Legátové, čehož jsem se nemohla do konce knihy zbavit. Želary mi z tohoto duelu ale vyšla jako vítěz. Anna z Heřmánkového údolí byla od začátku sympatická, ale čím jsem se blížila konci, tím víc mi na ní něco vadilo. Konec seznamování s Otou mi přišel oproti zbytku knihy urychlený, vlastně jsme se o něm nic moc nedozvěděli a to zněl jako sympaťák. Kniha se ale četla velmi dobře a určitě ji doporučuji, vícekrát ji ale číst nebudu. Co se mi velmi lébilo, bylo vydání od Moba z roku 2018, moc hezká milá obálka.

29.04.2020 4 z 5

Prokletá Mimzie Prokletá Mimzie Tess M. Puffrová

(SPOILER) Kniha je čtivá, rychle to utíká, ale - hlavní postava mi byla velmi nesympatická, navíc prováděla naprosto nesmyslná rozhodnutí (ale budiž, přeci jen v YA je to taková klasika, viz Bella). O dalších postavách jsme se prakticky nic nedozvěděli. Nejvíc mě ale zklamala zápletka. Od půlky knihy to bylo jasné, předvídatelné. Vůbec ale nelituji času, autorka umí psát, určitě zkusím i jinou její knihu :)

08.12.2023 2 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Pro mě celkem zklamání, příběh velmi předvídatelný, ale spíše mě zklamaly velmi nesympatické postavy. Nebyl tam nikdo, koho by si mohl člověk oblíbit. Styl psaní byl fajn, nesmí se od toho moc očekávat, prostě taková oddychovka. Vzhledem k mnohem lepšímu hodnocení druhého dílu mu možná dám šanci :)

19.04.2020

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Na druhý díl jsem čekala x let (čteno po vydání prvního vydání v tvrdých deskách) a nakonec jsem trochu zklamaná. Možná je to tím, že přece jen člověk zestárl a je to Young adult, ale nějak mě tam všichni štvali. Ani nevím proč. Námět je pořád super, Shusterman prostě umí psát, to mu nikdo nevezme a další díl si ráda přečtu, ale přijde mi to podobné jako u Smrtky, kdy mě další díl také trochu zklamal. Možná prostě nastaví prvním dílem laťku moc vysoko :)

17.08.2023 4 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Zajímavý námět, špatně zpracovaný. Zdlouhavé, popisy toho, jak se hlavní hrdinka rozhoduje za mě naprosto zbytečné. Kniha by tím pádem stačila poloviční. Mně osobně moc neutíkala, vůbec jsme neměli možnost poznat postavy, všechny byly hrozně povrchně vykreslené. Rozhodně si nemyslím, že by byla kniha strašidelní, je to taková YA pohádka ve špatném zpracování. Omlouvám se za negativní komentář, normálně takhle zlá nejsem :)

30.07.2020 2 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Knížka překvapila, rozhodně bych neřekla, že je pro děti. Mě při ní rozhodně zamrazilo, ale je možné, že to bylo i současnou situací :) Za mě doporučuju, moc hezké postapo. Těším se na další díl :)

03.06.2020 5 z 5

Zářící ruiny Zářící ruiny Vic James

Poslední díl trilogie pro měl byl spíš zklamáním. Vše mi přišlo nedotažené, některé věci nevysvětlené. Předchozí díly se mi líbily, ale čekala jsem lepší konec.

06.05.2020 3 z 5